جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
اخبار > برگزاری اولین کنگره ملی اختلالات خلقی در دانشگاه علوم پزشکی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین کنگره ملی اختلالات خلقی در دانشگاه علوم پزشکی ایران


روابط عمومی  دانشگاه :صبح امروز، 27 بهمن ماه ، اولین کنگره ملی اختلالات خلقی به همت گروه روانپزشکی دانشکده پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

اولین کنگره ملی اختلالات خلقی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری انجمن علمی روانپزشکان ایران ،انجمن علمی پزشکی روان تنی ، انجمن بین المللی اختلالات دو قطبی و مرکز تحقیقات بهداشت و روان در سالن همایش های رازی برگزار شد.

دکتر قلعه بندی ، مدیر گروه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد : گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتخار دارد که اولین کنگره ملی اختلالات خلقی را با تلاش همکاران برگزار نماید.
رییس اولین کنگره اختلالات خلقی اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این همایش فرصتی فراهم کند تا با ارایه آخرین دستاوردهای علمی در ارتقا دانش و مهارت متخصصین این حوزه نقش موثری داشته باشد.
وی  با بیان اینکه اختلالات خلقی در جهان و کشورمان ایران  شیوع بالایی دارند ، افزود:این اختلالات به دلیل تاثیر شگرفی که در افت عملکرد  فرد و رنجی که تحمیل می کنند از یک طرف و تبعات اقتصادی – اجتماعی گسترده آن،از طرف دیگر ،جایگاه خاصی را در پزشکی به طور عام و روانپزشکی به طور خاص پیدا کرده اند.
دکتر میرفرهاد قلعه بندی از حمایت ریاست دانشگاه و معاونت های مختلف دانشگاه در برگزاری این همایش قدردانی کرد.

دکتر بهنام شریعتی ، دبیر اجرایی این کنگره نیز در مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی دانشگاه عنوان کرد: تا کنون چنین کنگره ای در کشور برگزار نشده و این کنگره برای اولین بار به بررسی اختلالات خلقی می پر دازد.
دکتر بهنام شریعتی ، مهمترین هدف برگزاری این کنگره را ارائه دستاوردهای علمی معرفی کرد.
 عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه حدود 40 مقاله برای ارایه به صورت پوستر و 16 مقاله برای ارایه سخنرانی انتخاب شده اند ، ادامه داد: علاوه بر مقالات ، 8 سخنرانی کلیدی از اساتید برجسته کشور ارایه می شود و چهار سمپوزیوم برای سه روز برگزاری کنگره برنامه ریزی شده است.
دکتر شریعتی افزود: این کنگره برای گروههای مختلف دارای امتیاز بازآموزی است و در روزهای برگزاری کنگره سه کارگاه تخصصی ارایه خواهد شد که اساتید برجسته این عرصه به انتقال تجارب بالینی خود و طرح اخرین تازه های علمی می پردازند.
دکتر امیر شعبانی از صاحبنظران این حوزه در کشور به عنوان دبیر علمی همایش و دکتر شریعتی از اعضای برجسته گروه ، دبیر اجرایی این همایش می باشد.
گفتنی است این کنگره به مدت سه روز و تا تاریخ 29 بهمن ماه در سالن همایش های رازی  ادامه دارد.


١٤:٥٨ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٦٠٤١    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

محتويات مرتبط