دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری مراسم شروع سال تحصیلی 97-96 در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۲۴ | 
 برگزاری مراسم شروع سال تحصیلی 97-96 در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران : مراسم شروع سال تحصیلی دانشجویان جدید الورود با حضور دکتر ناصری پور سرپرست دانشگاه  روز دوشنبه مورخ 24 مهرماه 1396 در سالن اجتماعات دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.
دکتر مسعود ناصری پور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران  ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان جدید و تبریک به مسئولین انستیتو جهت تربیت فارغ التحصیلان این رشته، عنوان داشت : نگاه ما باید جامعه محور باشد و مشکلات در دل جامعه حل شود.
 وی اشاره داشت: به همین دلیل معاونت اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل دادیم تا مداخله در جامعه انجام و با توسعه نگاه سلامت محور در جامعه، مسولیت پذیری ، تعهد و پیگیری جدی تر  بتوان ورودی بیماران را کاهش داد .
دکتر ناصری پور جایگاه دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان را در کشور با ارزش و منحصر به فرد بر شمرد و افزود : گروه روانپزشکی دانشگاه  باید با این دانشکده ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و دامنه فعالیت های خود را گسترش دهند و بتوانند با همکاری و تعامل با هم مشکلات سلامت و روان جامعه را حل نمایند.
سرپرست دانشکده تاکید داشت : نگاه ما حرکت به سمت دانشگاه های هزاره سوم ، کار آفرینی و خلق ثروت است و اظهار امیدواری کرد : تمام تلاش خود را برای حل مشکلات دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان از جمله مشکل مکان و فضای آموزشی می نماید.
دکتر جعفر بوالهری رئیس دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان بیان نمود: انستیتو روانپزشکی تهران چهل سال پیش پایه گذاری شد. به خاطر اهمیت موضوعات حوزه بهداشت روان امسال از سوی سازمان جهانی بهداشت سال افسردگی با شعار " بیا حرف بزنیم" نامگذاری شده است و همچنین هفته بهداشت روان نیز به اهمیت بهداشت روان در محیط کار پرداخته است.
دکتر احمد محیط از بنیانگزاران بهداشت روان، روانپزشک و  استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در سخنرانی خود تصریح کرد: انستیتو روانپزشکی تهران (دانشکده  علوم رفتاری و سلامت روان) در جهت نوآوری حرکت کرده و هدف عمده آن دعوت به کار تیمی در آموزش، پژوهش و همچنین درمان بوده است.
ایشان ضمن اشاره به این که باید بهداشت روان، مردم پایه و جامعه نگر دنبال شود و فقط در درمان متکی به بیمارستانها و مراکز درمانی نباشد، درخواست نمود: فضای گسترده تری برای آموزش و پژوهش به دانشکده اختصاص داده شود و در پایان سخنان خود به یگانه بودن و منحصر به فرد بودن انستیتو روانپزشکی تهران در منطقه تأکید کرد.
در ادامه دکتر بنفشه غرایی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران و جانشین معاون آموزشی دانشکده، به کم بودن فضای آموزشی با وجود ارتقاء انستیتو روانپزشکی تهران به دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان و اضافه شدن رشته های آموزشی و افزایش تعداد دانشجویان، اشاره  داشت.
در این مراسم پنل معاونین دانشکده با حضور دکتر سید کاظم ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر بنفشه غرایی جانشین معاون آموزشی دانشکده و آقای مهرداد کاظم زاده عطوفی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده برگزار شد.
در پایان جلسه جایزه استاد نمونه آموزش به دکتر بنفشه غرایی و جایزه استاد نمونه پژوهش به دکتر مجتبی حبیبی اهدا شد. همچنین از فارغ التحصیلان برتر دکترا و کارشناسی ارشد سال های گذشته نیز تقدیر به عمل آمد و دانشجویان جدیدالورود در رشته ها و مقاطع مختلف خود را معرفی کردند و به آنها پک آموزشی و کتابچه راهنما داده شد.
در حاشیه این مراسم کتب مذهبی و دستاوردهای دانشکده به نمایش گذاشته شد.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1879 بار   |   دفعات چاپ: 274 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر