دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری جلسه مدیران گروههای آموزشی دانشکده پزشکی با حضور سرپرست دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۲۵ | 
 برگزاری جلسه مدیران گروههای آموزشی  دانشکده پزشکی با حضور سرپرست دانشگاه
روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی ایران: جلسه مدیران گروه های علوم پایه و بالینی دانشکده پزشکی روزسه شنبه مورخ 25 مهرماه با حضور دکتر ناصری پور سرپرست دانشگاه ، دکتر سلطانی معاون آموزشی، دکتر موسوی معاون اجتماعی، هیئت رئیسه دانشکده و مدیران گروههای آموزشی در دانشکده پزشکی برگزار گردید .
در ابتدا دکتر ناصری پور ضمن خیر مقدم به حضار ابراز امیدواری کرد تا بتوان در سایه همکاری همه افراد ، جایگاه دانشگاه را بیش از پیش اعتلاء دهیم .
سرپرست دانشگاه سیاستهای کلی و خط مشی اساسی دانشگاه را رفتن به سمت دانشگاههای نسل سوم دانست و یادآور شد: در گذشته هم سیاست دانشکده پزشکی بر همین اساس بوده که امیدواریم با همسو عمل کردن دانشگاه بر این اساس شاهد دستیابی سریعتر به نتیجه باشیم . وی افزود: تمام سعی و تلاش خود را در این مسیر انجام خواهد داد.
دکتر ناصری پور در خصوص آموزش گفت : بحث تقویت مدیریت را در تمامی جوانب آموزشی (هیئت علمی – پرسنل ) دراولویت قرار دادیم .
همچنین تاکید کرد با همکاری گروه پزشکی اجتماعی در دوقسمت آموزش و پژوهش میتوان سریعتر به این هدف رسید.
ایشان درخصوص مدیریت خاطر نشان کرد: مدیری موفق است که نسل قویتری تربیت کند و اگر این گونه عمل شود، شاهد مدیران کارآمدی د رعرصه های مختلف خواهیم بود .
وی با تاکید بر کاهش وابستگی به بودجه دولتی و کاهش هزینه ها افزود: قسمت بیشتر هزینه ها در مجموعه تحت پوشش دانشگاه از در آمدهای خود مراکز تامین و قسمت اندکی توسط بودجه دولتی تامین می شود .
سرپرست دانشگاه اظهار داشت : درآمد زایی جز با مدیریت قوی و کاهش هزینه ها رخ نخواهد داد . البته وجود منابع کافی را نباید نادیده گرفت که این ظرفیت ها نیز باید از آموزش – پژوهش و درمان گرفته شود و در این خصوص نیاز به همکاری های گروههای پایه و بالینی می باشد.
وی همچنین از جذب دانشجویان بین الملل نیز به عنوان منابع درآمد دانشگاه اشاره کرد و گفت: هرگروهی که بیشترین جذب را داشته باشد می توان 50 % درآمد جذب شده را به خود گروه اختصاص داد و این رقم در گروههای تخصصی و فوق تخصص 70 % خواهد بود .
دکتر ناصری پور همچنین به محورهای مهمی نظیر خرید بهینه تجهیزات و شناسنامه دار کردن تجهیزات در مراکز، بحث پزشکی عمومی و راه اندازی هرچه سریعتر آن در مرکز فیروزآبادی، بودجه های پژوهشی و مشارکت اعضاء هیئت علمی در تامین این بودجه ها حتی به میزان اندک و ایجاد داشبرد مدیریتی اشاره داشت.
ایشان ضمن تاکید بر احداث مرکز رشد و پارک فن آوری، دانشگاه علوم پزشکی ایران را تنها دانشگاه علوم پزشکی دانست که مجوز راه اندازی پارک فناوری را دارد و از ساخت دانشکده پژوهش در آینده نزدیک خبر داد.
سرپرست دانشگاه یکی از منبع زود بازده در بحث درآمد زایی را هیئت امنایی کردن مراکز آموزشی و درمانی دانست و گفت تا پایان سال جاری تمامی مراکز آموزشی (در ابتدا) و درمانی به صورت هیئت امنایی اداره خواهند شد. ایشان همچنین بحث IT در Registration را یکی دیگر از منابع زودبازده دانست وبر آموزش مجازی و ایجاد شبکه های مجازی تاکید کرد .
وی همچنین متذکر شد: از پتانسیل موجود در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی باید استفاده شود تا شاهد بهبود کیفیت مدیریت در مراکز باشیم . سرپرست دانشگاه در ادامه افزود اخلاق پزشکی همچنان سرلوحه کار ما می باشد.
دکتر ناصری پور درپایان ابراز امیدواری کرد که آینده بهتری منتظر دانشگاه است و قرار است با همکاری هم بتوانیم در جهت ارتقای دانشگاه کوشش کنیم .
دکتر اصغری سرپرست دانشکده پزشکی نیز دکتر ناصری پور را پشتیبان جدی دانشکده پزشکی دانست. ایشان با بیان اینکه خط مشی دانشکده پزشکی تفاوت چندانی با گذشته نکرده است . آیتم های مهمی در این خصوص را یادآور شد: ارزشها- نوآوری – رویکرد تیمی – برنامه محوری – استقرار حاکمیت بالینی با حفظ کرامت انسانی – پژوهش های هدفمند و مشترک ( پایه – بالینی) بهبود کیفیت آموزش پزشکی عمومی – آموزش تخصصی و فوق تخصصی .
دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه نیز توضیحاتی درخصوص شرح وظایف این معاونت ارائه داد و گفت: درخصوص کاهش ابتلا به برخی بیماریها و همچنین تروما بیشترین پتانسیل خود مردم هستند و باید فرهنگ سازی مناسب در این خصوص صورت پذیرد. وی همچنین از اعضاء حاضر در جلسه خواست تا بنیادهای خیرین و مردمی که می شناسند به سمت پژوهش سوق دهند .
دکتر ناهید رحیم زاده معاون امور هیئت علمی درخصوص جذب اعضاء هیئت علمی تاکید کرد: با دقت بیشتری اینکار انجام شود و افراد باانگیزه بیشتر جذب شوند . وی همچنین خواست تا کارگاههای مورد نیاز اعضاء هیئت علمی جهت توانمندسازی ایشان در خود مرکز محل خدمت  برگزار گردد .
دکتر ضیایی معاون آموزش پزشکی عمومی نیز گزارش مفصلی از بازنگری برنامه درسی پزشکی عمومی و تغییرات دروس ارائه نمود .
دکتر افتخار معاون پژوهشی با بیان اینکه شیب پژوهش به سمت پیشرفت است، گروههای شاخص در پژوهش را در علوم پایه و بالینی معرفی نمود و برنامه اصلی دانشکده برای ارتقای پژوهشی را تشریح کرد .
دکتر آل بویه مقایسه آزمون گواهینامه و دانشنامه سال 95 و96 را شرح داد و مطالب ارزنده ای در این خصوص ارانه نمود .
دکتر نشاسته ریز معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع هم در خصوص نحوه هزینه کرد تنخواه توسط مدیران گروه نکات مهمی را بیان نمود .


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 2204 بار   |   دفعات چاپ: 160 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر