دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری نشست واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت غرب تهران با مسئولین شهرداری و مدیران محلات منطقه 18

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۱ | 
برگزاری نشست واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت غرب تهران  با مسئولین  شهرداری  و مدیران محلات منطقه 18  
روابط عمومی دانشگاه : در راستای اجرای برنامه ی ملّی خود مراقبتی، واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت غرب تهران، نشستی را با مسئولین  شهرداری  و مدیران محلات منطقه 18   برگزار کرد.
با توجه به برنامه های تحول سلامت و استفاده از تمامی پتانسیل های موجود برای ارتقای سلامت مردم و ترویج سبک زندگی سالم،  واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت غرب تهران در تاریخ 29 مهرماه ، نشستی را با مسئولین شهرداری و مدیران محلات منطقه 18 برگزار کرد.
در این جلسه که با حضور دکتر احمدنیا؛ رئیس مرکز بهداشت غرب تهران، مهندس مژده جو؛ قائم مقام شهردار منطقه 18 - دکتر تقی زاده؛ مسئول آموزش سلامت مرکز بهداشت غرب - دکتر پیرایش؛ رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه 18- مهندس خلیل زاده؛ معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 18- شهرداران و مدیران اجتماعی هفت ناحیه شهرداری- مدیران بیست محله ی منطقه 18 و مسئولین خانه های سامت برگزار شد، در خصوص پتانسیل های موجود برای ارتقای سلامت شهروندان بحث و تبادل نظر شد.
در ابتدای جلسه، دکتر احمدنیا؛ ضمن خیرمقدم و تشکر از تشریک مساعی شهرداری منطقه 18، در خصوص برنامه ی تحول سلامت، فعالیت های مرکز بهداشت غرب و نیز اهمیت همکاریهای بین بخشی در راستای ارتقای سلامت مردم مطالبی را ارائه کرد. ایشان با اشاره به شعار هفته ی سلامت روان، لزوم برنامه ریزی مدیران را برای داشتن محیط کاری سالم ضروری دانسته و تأکید کردند که با داشتن کارمندانی سالم، می توان علاوه بر افزایش بهره وری سازمانی، جامعه ای سالم و پویا داشت.
در ادامه، دکتر تقی زاده، در خصوص برنامه ی تحول سلامت در حوزه ی بهداشت، برنامه ی ملّی خود مراقبتی و رویکردهای آن، رویکردهای خودمراقبتی سازمانی و اجتماعی و نحوه ی تدوین برنامه ی عملیاتی، لزوم و اهمیت پیشگیری از بیماریها و همچنین شیوه ها ی ترویج زندگی سالم، توضیحات مبسوط و جامعی ارائه داد.
در این جلسه مهندس مژده جو؛ قائم مقام شهردار منطقه 18، نیز ضمن تشکر و قدردانی از فعالیتهای مطلوب حوزه ی سلامت، و مرکز بهداشت غرب تهران به عنوان سکاندار تأمین سلام مردم منطقه 18، در خصوص ابعاد سلامت مطالبی را ارائه کرد و ضمن تأکید بر اجرای دقیق و همه جانبه ی رویکردهای برنامه ی ملّی خودمراقبتی توسط مسئولین شهرداری منطقه 18، بر ارزیابی دقیق برنامه ها نیز تأکید نمود.
سپس دکتر پیرایش، نیز ضمن تشکر از فعالیت های مطلوب مرکز بهداشت غرب تهران و نیز برگزاری این جلسه، از مسئولین و نیز مدیران محلات، درخواست کرد تا ضمن تدوین برنامه های عملیاتی سازمانی و اجتماعی، برنامه های جامعی برای کاهش و یا رفع مشکلات سلامتی اجرا نمایند.
همچنین مقرر شد، جلساتی ماهانه با مدیران اجتماعی، مسئولین خانه های سلامت و مدیران محلات در خصوص بررسی فعالیت های سلامت محور برگزار شود و برنامه ی عملیاتی سازمانی و اجتماعی معاونت های شهرداری تدوین و تا پایان آبان ماه به مرکز بهداشت ارسال شودو به منظور تعامل بیشتر در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان، رابط سلامت  شهرداری  منطقه 9 و نواحی تحت پوشش به مرکز بهداشت معرفی شوند.
درپایان ضمن ارائه  بسته ی  آموزشی شامل؛ پمفلت آنفلوآنزا، بروشوهای نکاتی درباره ی نمک  و مصرف میوه و سبزی، جزوه ی آموزشی نحوه تدوین برنامه عملیاتی و فرم های تدوین، به مدعوین جلسه تحویل و به سؤالات شرکت کنندگان، پاسخ داده شد.
CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1447 بار   |   دفعات چاپ: 193 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر