دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مصون سازی کشور با تفکر بسیجی و روحیه جهادی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۶ | 
مصون سازی کشور با تفکر بسیجی و روحیه جهادی
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مقام معظم رهبری فرمودند: پدافند غیر عامل مثل "مصونیت بخشی به بدن می باشد" درواقع پدافند غیرعامل و اقدامات آن را تشبیه کردند به مصون سازی بدن سپس توقع وانتظارشان را از موضوع مصون سازیاینگونه بیان داشته اندکه اگر دشمن اقدامی کند ضرب و زوری نبرند و تلاش نکند اتفاقی نیفتاده و اثری از خود به جای نگذارند مثل کسی که علیه یک بیماری واکسن می زند واکسینه شده و اتفاقی رخ نخواهد داد که این بیان هم انتظار است و هم به نوعی تعریف جدیدی از پدافند غیرعامل، درواقع پدافند غیرعامل به عنوان بی اثر کردن اثر تهدید در کشور تعریف شده است       .
                                                                                             
مفهوم پدافند همه جانبه: به عنوان دکترین دفاعی کشورجمهوری اسلامی ایران توسط حضرت امام خمینی (ره) و سپس مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا مطرح گردیده است. ایده تاسیس بسیج از سال 1359 و توسعه بسیج تا پایگاه های مقاومت در همه ارکان حکومتی و مردمی ( اقشار مختلف اعم از کارگری، دانش آموزی، دانشجویی، اساتید، پزشکان، فرهنگیان و ...) بر همین اساس بوده است. 
نمونه مصون سازی کشور با تفکر بسیجی و روحیه جهادی را در دفاع مقدس و مشارکت مردمی و ایثارگرانه مردم خدای جوی این سرزمین نشان دادند. و پدافند غیرعامل در کشور فقط روحیه بسیجی و جهادی در تمامی عرصه های زیستی، پرتویی، سایبری و ....مردم و روحیه بسیجی را می طلبد و باید در توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل به منظور دست یابی به مقاومت ملی پایدار که مورد نظر رهبرمعظم انقلاب اسلامی است بسیجی واربه تلاش ادامه دهیم ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت  جهادی در بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی را از اهداف مهم نوسعه فرهنگ پدافند غیرعامل در کشور است .و بالاخره مردم با روحیه بسیجی و جهادی خود در هنگام بروز بحران های احتمالی و آموزش و آماده سازی به موقع آنها برای مواجهه و مصون سازی دربرابر تهدیدات نرم و سخت دشمن مسئول و همیشه آماده اند.         
بسیج یک باور و تفکر است، تفکری که ضامن بقای ارزش های الهی انقلاب اسلامی است. چنان که امام شهدا همواره تاکید می نمودند: اگر تفکر بسیجی در این کشور سایه بیندازد این کشور از دست اجانب مصون خواهد ماند.                                   
ایمان، تقوا، تعهد و عشق به آرمان های نهضت اسلامی، برترین نشانه های یک بسیجی است. بسیجی یعنی دشمن شناس به گونه ای که تهدیدات، نیرنگ ها، تاکتیک ها و استراتژی دشمن را می شناسد و غاقل از دشمن نیست.                                                        
در طول 8 سال دفاع مقدس؛ بسیج آنچنان ظاهر شد که دشمنان اعتراف کردند که قدرتی که در بسیج نهفته، توان مقابله با یکایک ارتش های کلاسیک جهانی را دارد. دشمن که سودای فتح سه روزه را در سر می پروراند، در همان روز های نخستین با مردمی مواجه گشت که با دست خالی اما با سلاح ایمان و اعتقاد به ارزش های الهی و انسانی به دفاع از کیان مقدس نظام اسلامی برخاسته بودند و از ایثار جان خویش دریغ نمی کردند.         
                                                                                                                   
جوانان سلحشوری که به فرمان امام (ره) در پایگاه های مقاومت تحت عنوان بسیجی گردآمده بودند و با کوچک ترین اشاره ایشان به جبهه های نبرد هجوم می بردند و تا آخرین قطره خون خویش ایستادگی و مقاومت می کردند. وظیفه بسیج فقط به جنگ و مساله نظامی محدود نمی شود و امنیت داخلی کشور در سخت ترین شرایط یعنی دوران فعالیت منافقین و دیگر گروهای ضدانقلایب که به کمک کشورهای خارجی ذینفع در ایران درصدد آشوب و تنش و تجربه و بلایا، همچون زلزله، سیل و طرح واکسیناسیون فلج اطفال حضور بسیجیان گره گشای مشکلات و مایه دلگرمی مردم و مسئولان بوده است. کما این که در حادثه اسفبار زلزله رودبار در سال 1369 سرعت عمل و ایثار نیروهای مردمی درعملیات نجات به حدی بود که خارجیان حاضر در منطقه با اظهار تعجب از حضور گسترده بسیجیان اقرار کردند که به حضور آنان احتیاج نیست. در زلزله اسفباراستان  قزوین، در همان ساعات اولیه، مردان بسیجی در منطقه زلزله زده درکنار نیروهای امداد هلال احمر و ...و زنان بسیجی درشهرها با تشکیل صف های بسیار طویل اهدای خون و اهدای کمک های نقدی و جنسی جهانیان را به تحسین واداشت. امام خمینی(ره) در مورخ 2/9/67 در هفته بسیج درباره خطر غفلت از بسیجیان وروحیه بسیجی گری به مسئولان پیامی را صادر فرمودند.          
                                                                                                                                                                     

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 2213 بار   |   دفعات چاپ: 182 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر