دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامت



درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری دومین نشست معاونان اجتماعی و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۷ | 
 برگزاری دومین نشست معاونان اجتماعی و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دومین نشست معاونان اجتماعی و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صبح امروز یک شنبه 7 آبان ماه با حضور وزیر بهداشت در طبقه هشتم کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.
دومین نشست معاونان اجتماعی و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صبح امروز یک شنبه 7 آبان ماه با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر حسین‌علی شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در طبقه هشتم کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.
دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در این نشست گفت: نظام سلامت می‌بایست به سوی اجتماعی شدن پیش برود و این از برنامه‌هایی است که وزیر محترم در دور دوم مسوولیت مطرح کرده‌اند و پی‌گیری خواهد شد. باید این رویکرد با قوت در تمام زمینه‌ها پی‌گیری شود.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت در ادامه گفت: نکته دیگر کانون‌های اجتماع‌محور محلات است که نقش مهمی در مشارکت مردمی و ارتقا نظام سلامت باز خواهند کرد. این کانون‌ها با حضور مردم می‌توانند به مسایل مهمی چون سالمندان، معلولان و امثالهم بپردازند. بسیاری از استان‌ها این مساله را آغاز کرده‌اند. مانند یزد که در محله اسکان مجمع سلامت محله هم با حضور استاد ملک‌افضلی برگزار شد.
او از ادامه این طرح سخن گفت و افزود: در قزوین و زنجان هم به شیوه‌ای دیگر این کانون‌ها شکل گرفته است. در تهران هم که بسیار گسترده و متفاوت راه‌اندازی شده و جزو ۱۰ تجربه برتر در دنیا در این زمینه شناخته شده است. مشارکت مردم باید فراتر از سمن‌ها و خیریه‌ها پی‌گیر شویم تا جایی که هر شهروند و هم‌میهنی سفیر سلامت باشد. مساله بعد حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد است و باید بیش از این‌ها آن‌ها را حمایت کنیم و هنوز راه درازی در پیش داریم.
دکتر هاشمی وزیر بهداشت گفت: بی حضور مردم هیچ کاری به سرانجام مطلوب نخواهد رسید. به لطف خدا در دولت یازدهم این بخش مغفول نظام سلامت، یعنی حوزه اجتماعی راه‌اندازی شد و به دنبال سلامت مردم ایران هستیم.
او ضمن اشاره به سبک زندگی مردم  گفت: سبک زندگی ناسالم مردم باید تغییر کند. با آمارها و واقعیت‌های نامطلوبی در این زمینه روبه‌رو هستیم و باید به سوی بهبود این وضع گام برداریم و در راه نیازمند حضور و مشارکت مردم هستیم. من از همکاری و همدلی همه کسانی که در این راه مسوولیت پذیرفته‌اند، سپاس‌گزاری می‌کنم.
وزیر بهداشت در ادامه گفت: ما باید سلامت را اجتماعی ببینیم و این به منزله استفاده از خیرین نیست که این بخش کوچکی از این مساله است. باید از تمام این ظرفیت‌ها برای پیش‌گیری بهره برد.
دکتر حسین‌علی شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز در این نشست درباره نقش خیران در حوزه سلامت به سخنرانی پرداخت و گفت: استان فارس سابقه‌ای طولانی در زمینه خیران داشت و قبل از انقلاب وقف نقش مهمی در این زمینه داشت و پس از انقلاب کم‌رنگ شده بود که در دوره وزارت دکتر لنکرانی و با حضور حاج نیری مجمع خیرین سلامت شکل گرفت .
وی ضمن اشاره به نقش مجمع  بیان نمود : مجمع و خیرین رقیب دولت و معاونت نیستند و همراه و پشتیبان آن هستند و ما ورود کرده‌ایم تا باری برداشته شود. تلاش کرده‌ایم شورای خیرین بانوان را نیز راه‌اندازی کرده‌ایم و دنبال نقش و حضور جوانان نیز هستیم.
دکتر شهریاری در پایان گفت: از دیگر کارها، راه‌اندازی واحد پژوهش و برنامه‌ریزی در زمینه خیرین و کارهای مربوط به نظام سلامت است.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1112 بار   |   دفعات چاپ: 176 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر