دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


استحکام بخشی و صیانت از ساخت های کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۱۱ | 
استحکام بخشی و صیانت از ساخت های کشور
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: به مناسبت گرامی داشت ششمین روز هفته پدافند غیر عامل دکتر مبارکی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه  بیان کرد: طبق تعاریف، پدافند غیر عامل مجموعه از اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل درمدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.
از سوی دیگر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در فرمایشات خود فرمودند: ما باید به مسئله مصون سازی و پدافند غیرعامل، با نگاه علمی نگاه بکنیم. مسئله را از سطح و ظاهر نبینیم. ریشه های مسئله را پیدا کنیم سازوکارهای علمی آن را کشف کنیم. ببینیم چکار باید کرد. ما باید به فکر شیوه های جدید باشیم. راهش در دانشگاه ها و تحقیق است.
لذا مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران می بایست نقش برجسته ای در این زمینه ایفا نماید. علاوه بر فعالیت های پژوهشی و تحقیق در این زمینه و ارائه آموزش و نهادینه سازی آن در بین مردم و ... که دانشگاه می تواند انجام دهد، از مهمترین ابعاد پدافند غیرعامل در حوزه سلامت، استمرار خدمات بهداشتی و درمانی است و دانشگاه باید تمهیداتی اتخاذ نماید تا علاوه بر حفاظت از جان مردم، از زیرساخت ها و تجهیزات حیاتی خود حفاظت نموده و از ایجاد وقفه در ارائه خدمات به هر دلیلی پیشگیری کند.
نقش حساس دفاع غیرعامل در حفظ حیات اجتماعی و دستاوردهای اقتصادی، فرهنگی و دفاعی یک کشور باید مورد توجه ویژه باشد، از مهمترین ابعاد آن موضوع پایدارسازی، ایجاد سازه های امن و ایمن سازی زیرساخت های حیاتی است که باید در این رابطه صورت گیرد. یکی از مهمترین فعالیت هایی که در این زمینه باید مورد توجه گیرد بحث استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت هاست. که دانشگاه علوم پزشکی ایران اقداماتی را انجام داده است. آرایش فضاهای ساختمانی و نحوه ارتباط آنها با اطراف، نحوه طراحی سیستم های تأسیساتی می تواند امکانات ویژه ای را برای نجات جان افراد ایجاد نموده و باعث بهبود عملکرد سیستم ها و کاهش آسیب پذیری آن گردد که دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در پروژه های تعریف شده، این موضوع را مد نظر قرار داده اند. همچنین بر اساس قوانین موجود، در پروژه های عمرانی بزرگ نظیر بیمارستان سازی، دانشگاه قبل از اقدام به ساخت می بایست تأییدیه سازمان پدافند غیرعامل را نیز اخذ نماید.
از دیگر اقدامات، بازسازی بیمارستان های فرسوده دانشگاه و همچنین تهیه و تدارک بیمارستان صحرایی است که اقدامات لازم جهت خرید و راه اندازی در حال انجام است.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1627 بار   |   دفعات چاپ: 179 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر