دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری دومین جلسه کمیته کار آفرینی و خلق ثروت با حضور ریاست دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۱۳ | 
برگزاری  دومین جلسه کمیته کار آفرینی و خلق ثروت با حضور ریاست دانشگاه
دومین جلسه کمیته کار آفرینی و خلق ثروت با حضور ریاست دانشگاه و اعضای این کمیته روز شنبه 13 آذرماه در سالن شورای ستاد مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران،دومین جلسه کمیته کار آفرینی و خلق ثروت با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر ثمری مدیر کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی و  سایر اعضا روز شنبه 13 آذرماه در سالن شورای ستاد مرکزی برگزار گردید.
در این جلسه که با بررسی موضوع طراحی کار و فرهنگ سازی تشکیل شد، دکتر ناصری پور عنوان کرد: استراتژی موفق نیازمند تفکر موفق است و برای فرهنگ سازی در راستای رسیدن به دانشگاه های هزاره سوم باید کمیته فرهنگ سازی تشکیل و برنامه مشخص تدوین گردد.
رییس دانشگاه اظهار داشت: آنچه بعد از فرهنگ سازی حایز اهمیت است ، طراحی مدل اجرایی ، عملیاتی کردن آموزش ها ، بررسی نحوه مشارکت اساتید هئیت علمی  و تعامل با شرکت های دانش بنیاد می باشد.
دکتر ناصری پور با تاکید بر عملیاتی کردن بحث کارآفرینی و خلق  ثروت  ،خواستار نهادینه شدن کار و تشکیل کلاس های دانش افزایی برای اساتید ، دانشجویان و پرسنل دانشگاه شد.
همچنین در این جلسه دکتر ثمری مدیر کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تجربیات ارزنده خود را در  زمینه خلق ایده و الگوی پیشنهادی بیان  نمود .
وی ، تقویت ارزش و باور پذیری ایجاد دانشگاه کارآفرین برای همه افراد ، بکارگیری مدل مناسب ، استفاده از منابع انسانی خلاق  و تعامل با مراکز کارآفرینی و تشکیل کمیته ساماندهی ایده های جدید را از مهمترین اقدامات موثر در راه رسیدن به سمت دانشگاههای هزاه سوم برشمرد.
گفتنی است در این جلسه اعضای کمیته  نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مرحله طراحی و فرهنگ سازی بیان نمودند که دراین میان می توان به ایجاد زیرساخت های لازم از ایده تا تولید محصول ، برگزاری کارگاه های عملی  و ارایه آموزشهای لازم ، فراخون ارایه ایده های جدید و نو ، شناسایی فرصتها و تهدیدها ،تحلیل نقاط قدرت و ضعف و استفاده از ابزارهای نسل سوم اشاره کرد.
همچنین دکتر رضا پور عضو این کمیته  نیز گزارشی در زمینه احساس نیاز و تحول فرهنگی برای خلق ثروت در دانشگاه  ارایه نمود  ومهمترین راهکارها برای فرهنگ سازی برشمرد که از آن جمله می توان مهارت آموزی ، استعداد یابی ،افزایش ارتباط با صنعت و جامعه ، برگزاری دوره های آموزشی  کارآفرینی، ایجاد بانک اطلاعاتی از نیازهای سلامت و تقویت روحبیه کار آفرینی در دانشگاه را نام برد.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1584 بار   |   دفعات چاپ: 199 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر