دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور رییس دانشگاه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۲ | 
مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور رییس دانشگاه برگزار شد
 مراسم بزرگداشت روز دانشجو  با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه روز شنبه 11 آذر ماه 1396 در مرکز همایشهای رازی برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، معاونین، دکتر احمدی مشاور رییس و مدیر روابط عمومی روز شنبه 11 آذر ماه 1396 در مرکز همایشهای رازی برگزار گردید .
در این مراسم دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ضمن گرامیداشت سالروز 16 آذر و روز دانشجو گفت: این روز را به تمام دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران تبریک عرض می کنم. در آستانه میلاد با سعادت نبی رحمت و 17 ربیع الاول و روز اخلاق و مهرورزی هستیم. میلاد پیامبری که زیر بنای بعثت خود را تکمیل مکارم اخلاق می داند و رعایت همین جنبه های اخلاقی بود که اسلام را در گستره جغرافیایی آن زمان از شرق تا غرب گسترش داد.
وی افزود: خداوند متعال با سوگند به قلم و نوشته نخست مسلمانان را به تعلیم و فراگیری علم تشویق و سپس به جهانیان نشان داد که اسلام، دین دانش و علم آموزی است و این آیات در شرایطی و در میان ملتی نازل شد که هیچ سابقه‏ای از دانش، فرهنگ، قلم و نوشته در میان آنان نبوده است.
دکتر ناصری پور ضمن اشاره به کلام مقام معظم رهبری « از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد اول جریان علم و تحقیق دوم جریان آرمان‏گرایی و آرمان‏خواهی و هدف گذاری سیاسی و اجتماعی» تصریح کرد: در این مراسم پیرامون دو نکته صحبت خواهم کرد. اول نقش دانشگاه و دانشجو بطور عام در پیشرفت و آبادانی مملکت، دوم نقش شما عزیزان بعنوان دانشجویان علوم پزشکی بطور خاص و در قسمت دوم در خصوص جریان آرمان‏گرایی و آرمان‏خواهی دانشجویی مطالبی را عرض خواهم کرد.
رییس دانشگاه اظهار داشت: اگر به دانشگاه بعنوان یک موجود زنده و پویا نگاه کنیم، بدون شک اعضای هیئت علمی و دانشجویان آن بدلیل آنکه بدنه فعال و پویای آن محسوب می شوند، سهم موثر و غیر قابل انکاری در تضمین تداوم حیات و پیشرفت آن دارند.
وی افزود: بدیهی است که بر انگیختن حس هویت فردی و ملی در بدنه دانشجویی هم میزان امید به آینده دانشگاه را بالا می برد و هم مایه اعتماد سایر نهاد‏های اجتماعی به دانشگاه بعنوان رکن اساسی در پیشرفت و استقلال کشور می گردد.
دکتر ناصری پور با بیان این مطلب که 16 آذر می تواند یک رویداد تاریخی در برانگیختن این حس هویت و امید بخشی در این عنصر فعال اجتماعی بشمار آید، گفت: گذار از دانشگاه‏های نسل دوم به نسل سوم و ایجاد دانشگاه کارآفرین و خالق ثروت نیازمند استراتژی توسعه مبتنی بر محور دانایی می‏باشد و لذا توجه به سرمایه ‏های انسانی، اندیشه پویا و خلاق در دانشجویان بر مبنای یک برنامه ریزی هدفمند می تواند، شتاب حرکت را به سمت جامعه دانش بنیان با تاکید بر اصول و فن آوری‏های نوین دو چندان نماید.
وی عنوان کرد: همه به ‏نحوی می دانیم که امروزه سرنوشت ملتها و جایگاه آنها در عرصه های بین المللی نه فقط بر میزان تولیدات علمی آنها، بلکه به جایگاه آنها در استفاده از دانش برای ایجاد فن آوری و استفاده از آن در جهت خلق سرمایه های ملی بستگی دارد. بدون شک این ارمغان علمی و پژوهشی در کنار تلاش اساتید، مرهون اندیشه های خلاق و ذهن های پویای شما دانشجویان عزیز می باشد و این تلاش شما می تواند در سایه الطاف ایزد متعال علاوه بر موجبات رشد و شکوفایی دانشگاه‏ها سبب عزت و اقتدار ملی و جهانی گردد.
رییس دانشگاه گفت: در مدیریت دانشگاهی نیازمند یک پارادایم شیفت می باشیم تا بتوانیم همزمان با حفظ و ارتقاء ساختار های فعلی، خود را با برنامه ریزی هدفمند با شرایط و نیازهای جدید که لازمه گذار به دانشگاههای نسل سوم است وفق دهیم.
دکتر ناصری پور با اشاره به این موضوع که نقش شما دانشجویان در گروه‏های مختلف علوم پزشکی از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است، اظهار داشت: شما عزیزان علاوه بر رسالتی که در بحث قبلی به آن اشاره نمودم مسئولیت دیگری نیز بر عهده دارید. یعنی اگر بپذیریم که انسان سالم محور توسعه هر ملتی می باشد.
وی افزود: پاسداری و ارتقای سلامت این انسان نیز بر دوش شما نهاده شده است. یعنی پوشیدن این روپوش‏های سپید، بایستی برای شما این پیام را داشته باشد که از یک سو دانشگاه، فرصتی را برای شما فراهم آورده تا در سایه علم و دانش گام‏های استواری را در جهت عزت و اقتدار ملّی برداشته و از سوی دیگر ضمن توسعه و تقویت ارزش‏های انسانی و هنجارهای اخلاقی و مهارتهای اجتماعی دانش پزشکی را در جهت ارتقاء سلامت جامعه بکار بندید.
رییس دانشگاه گفت: در خصوص آرمان‏گرایی و آرمان‏خواهی دانشجو بایستی بگویم که آرمان‏گرایی در طول دوران مبارزات دانشجویان این مرز و بوم، بعنوان یک شاخصه مهم مایه برکات و ثمرات فراوانی بوده است. 16 آذر نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجویان مسلمان دارد  که در برابر نظام سلطه استقلال طلبی و آزادی خواهی را طلب نموده ‏اند آنها به ما این درس را دادند که دانشجو بایستی در قبال دردهای جامعه مسئولیت‏پذیر باشد.
دکتر ناصری پور عنوان کرد: دانشجو بایستی به فکر اصلاح جامعه باشد و به آنچه در جامعه می‏گذرد حساس باشد. دانشجو پرچمدار نقد سازنده و خردمندانه است و بعنوان بخشی از جامعه مدنی ناظر بر عملکرد دولت و حکومت است و ما نیز توقع داریم که در کنار انتقاد سازنده از وضع موجود راهکار‏های مناسب و اجرایی برای حّل مشکلات بدهد.
وی گفت: امید دارم توجه به شور و انرژی فوق ‏العاده دانشجویان در کنار آگاهی و احساس مسئولیت آنها در قبال جامعه می‏تواند پتانسیل بالایی را در جهت رشد و شکوفایی و عزت و سر بلندی ملت بزرگ ایران فراهم آورد و بر ما مسئولان نیز واجب است که زمینه‏ های لازم را برای رشد و شکوفائی این استعداد ها فراهم آوریم.
دکتر شفائی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه ضمن تیریک ایام مبارک ربیع الاول  بیان کرد: شما دانشجویان، جوانان برومندی هستید که با سلاح علم و تقوا برای سرافرازی و اعتلای کشور در راه رسیدن به هدفهای انسانی و اسلامی از هیچ زحمت و کوششی دریغ ندارید.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: روز دانشجو ، روز تاکید بر اهمیت علم آموزی، تقویت ایمان و افزایش بصیرت و معرفت، به عنوان نهاد عدالت خواهی دانشجویان در تاریخ ایران اسلامی ثبت شده است  و ما این روز را ارج می نهمیم.
وی افزود: واژه دانشجو به اندازه کرامت و تقدسش ، وسیع و پردامنه است، دانشجویی تنها عنوانی برای ورود به یک طبقه اجتماعی در جامعه نیست ، دانشجویی یک مکتب است.
دکتر شفائی گفت: هنگامی که به نام دانشجوی شهید می رسیم ، این یقین در ما پدید می آید که پذیرش شهادت و اقدام به جهادی که به آن منتهی شده است از سر خودآگاهی و با اراده روشن بینانه بوده و این ارزش عمل را مضاعف می نماید .
ایشان  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 3 دانشجوی شهید 16 اذر ماه  1332 روز دانشجو را به تمام دانشجویان  جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
برای دریافت تصاویر بیشتر اینجا کلیک نمائید .


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1613 بار   |   دفعات چاپ: 133 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر