دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اعلام گزارش آخرین دستاوردهای حوزه پژوهش دانشگاه علوم پزشکی ایران توسط دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۵ | 
اعلام گزارش آخرین دستاوردهای حوزه پژوهش دانشگاه علوم پزشکی ایران توسط دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری
به مناسبت 25 آذر ماه روز ملی پژوهش ، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ،  گزارشی از دستاوردهای حوزه پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تبریک هفته پژوهش به اعضای هیئت علمی ، کارشناسان و دانشجویان عنوان کرد: با توجه به نگرش جدید ریاست دانشگاه و توسعه زیر ساختها بتوانیم شاهد افزایش دستاوردها در زمینه کارآفرینی ، خلق ارزش و خلق ثروت باشیم.
دکتر سید کاظم ملکوتی  در خصوص دستاوردهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه بیان نمود: دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه پژوهش موفق شده موفقیتهایی را کسب نماید که یکی ازاین دستاوردها ؛ دفتر نوآوری و ثبت اختراعات می باشد که به عنوان همکار وزارت بهداشت مشغول فعالیت است. همچنین ایجاد سیستم مرکز تحقیقاتی از دیگر اقدامات این بخش به شمار می آید که در حال حاضر ما دارای 160 هسته پژوهشی در دانشگاه هستیم.
وی افزود: کسب مجوز پارک فناوری و مرکز رشد ،افتخار بزرگی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران محسوب می شود.
ایشان ضمن اشاره به ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: دانشگاه ما در سطح دانشگاههای تیپ یک موفق به کسب رتبه پنجم  شده است که این رتبه بر اساس شاخص ها استاندارد در حوزه های تولید علم  و نیروی انسانی بدست آمده است.
دکتر ملکوتی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه اخلاق در پژوهش رتبه اول را کسب نموده است  و از نظر ارائه مقاله در جایگاه دوم قرار دارد.
وی در خصوص دفتر ترجمان دانش گفت: این بخش به عنوان یک شبکه منسجم  در تولید ایده تا تولید محصول در چهار سال اخیر فعالیت چشمگیری داشته است. همچنین در حوزه شرکت های دانش بنیان می توان اشاره کرد: تا کنون 40 شرکت دانش بنیان در سطح دانشگاه تاسیس شده است که 8 شرکت توانسته به مرحله تولید محصول برسد.
دکتر ملکوتی در مورد برنامه های آتی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه تصریح کرد: یکی از اهداف پیش رو تحلیل آسیب شناسی در زمینه سنجش رتبه دانشگاه است .
ایشان  تقویت زیر ساختهای پژوهشی، آموزش تخصصی اعضای هیئت علمی، توسعه مرزهای دانش  و انجام پژوهشهای کاربردی وبراساس نیازهای مصرف کننده را جزء  مهمترین برنامه های آتی دانشگاه در حوزه پژوهش برشمرد.
---


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1387 بار   |   دفعات چاپ: 193 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر