دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


سرپرست هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه: پژوهش به عنوان یک رکن مهم در توسعه کشور محسوب می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۶ | 
سرپرست هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه: پژوهش به عنوان یک رکن مهم در توسعه کشور محسوب می شود
به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش، دکتر کامروا سرپرست هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با خبرنگار روابط عمومی به گفتگو پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : دکتر سید کامران کامروا ضمن تبریک هفته پژوهش عنوان داشت: از سال 1362 در دانشگاه علوم پزشکی ایران حضور داشتم و تمام عمر حرفه ای خود را در این مکان سپری کردم و در این مدت شاهد سیر تحولات دانشگاه بودم .
سرپرست هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه بیان کرد: زمانی که دانشگاه علوم پزشکی ایران شکل گرفت ، بیشتر به جنبه های درمان و آموزش پرداخته و پژوهش به عنوان یک فرع محسوب می شد.
وی افزود: مرکز تحقیقات رازی و مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی از اولین مراکز شکل گرفته در دانشگاه هستند ، در حقیقت از سال 1380 ما به دانشگاههای اهل پژوهش ورود کردیم و امروز بعد از گذشت 16 سال شاهد 53 مرکز تحقیقاتی ( 46 مرکز در حوزه دانشگاه و 7 مرکز تحت پوشش خصوصی ) ،3 پژوهشکده ( ایمونولوژی ، غدد، سلامت حواس )هستیم.
دکتر کامروا اظهار کرد: در سالهای اخیر به توسعه زیر ساختهای پژوهش بویژه زیر ساختهای بخش فناوری پرداختیم و کمیته پژوهش دانشگاه شکل گرفته است که با حضور محققین برجسته فعالیت چشمگیری دارد.
ایشان در خصوص رفتن به سمت دانشگاههای نسل سوم تصریح کرد: تحقق این هدف، خواسته و مطالبه بخش پژوهش است و برای رسیدن به این جایگاه باید تغییر فرهنگ صورت گیرد،  در واقع تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم فرهنگ است نه مکانیزم .
وی ضمن تاکید بر نگاه کاربردی در حوزه پژوهش  اظهار داشت: پژوهش به عنوان یک رکن مهم در توسعه کشور محسوب می شود.
 دکتر کامروا در خصوص ارتباط حوزه پژوهش با صنعت گفت: پژوهشگران باید صادق باشند وتوانایی این را داشته باشند تا به حوزه صنعت کمک نمایند.
ایشان برای تقویت بخش  پژوهش بیان کرد: مانع کار پژوهشگران نباشیم، در واقع برداشتن موانع ، خود راهکاری برای تقویت این حوزه است.
در پایان وی از پژوهشگران و محققان درخواست نمود که به عنوان طلایه داران دانش، در زمینه پژوهش حق را ادا نمایند و توان علمی خود را برای تحقق یک  موضوع مشخص بکار گیرند و نسبت به حل معضلات مردم پاسخگو باشند.

 
----


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1180 بار   |   دفعات چاپ: 159 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر