دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مدیر تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه : پژوهش ها باید زمینه ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم آورند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۷ | 
مدیر تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه : پژوهش ها باید زمینه ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم آورند
به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و توجه به اهمیت حوزه پژوهش ، دکتر ناصر بخت مدیر تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با خبرنگار روابط عمومی به گفتگو پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: مدیر تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته پژوهش عنوان کرد: ماموریت دانشگاه های نسل سوم حرکت به سمت کارآفرینی است ، لذا در حوزه پژوهش باید تحقیقاتی انجام پذیرد که منجر به تولید محصول با کیفیت شوند و زمینه اشتغال را در جامعه فراهم آورند .
دکتر مرتضی ناصر بخت اظهار داشت: استراتژی حوزه تحقیقات و فناوری براین موضوع تاکید دارد که پژوهش تنها برای پژوهش نباشد، بلکه بتوان از نتایج آن برای رفع مشکلات استفاده کرد. در واقع پژوهش ها باید با کیفیت ، کاربردی و مبتنی برنیازهای جامعه باشد و منجر به کارآفرینی و خلق ثروت گردد.
ایشان در خصوص تقویت تعاملات حوزه پژوهش با صنعت بیان نمود: در مرحله اول باید بررسی کرد که آیا دانشگاه علوم پزشکی ایران در همه شاخه ها قابلیت اتصال به صنعت را دارد ؟ مرحله بعد صنایع مرتبط با دانشگاه را شناسایی کرد .
وی ضمن اشاره به راه اندازی دفتر ارتباط با صنعت تاکید داشت: این واحد باید پویا و فعال باشد و بتواند زمینه گسترش ارتباط با صنعتگران را فراهم آورد ، در واقع پژوهشگران باید پژوهشهای عملی را انجام دهند تا برای حوزه صنعت هم کاربردی باشد.
 مدیر تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری  دانشگاه گفت : درنظر داریم ارتباط دانشگاه علوم پزشکی ایران را با دانشگاه های صنعتی  و سازمانهای مرتبط با نیازهای سلامت  جامعه توسعه بخشیم ، که از آن جمله می توان به افزایش تعاملات دانشگاه با دانشگاه صنعتی شریف و تقویت شرکت های دانش بنیان و راه اندازی اتاق صنعت اشاره کرد.
ایشان در مورد راهکارهای ارتقاء سطح کیفی پژوهش ها تصریح کرد: ما سالیانه 1000 طرح از محققان دریافت می کنیم که برای تقویت و افزایش سطح کیفی تحقیقات باید با همکاری معاونت آموزشی توانمند سازی نماییم، همچنین پژوهشگران باید در حیطه خاص تمرکز نمایند تا در یک موضوع خاص  سرآمد شوند و در هسته های پژوهشی می باید انجام تحقیقات به صورت تیمی صورت پذیرد.
وی افزود: در واقع با توجه به منابع محدود ، سطح کیفی مطالعات باید توسعه یابد و برای تشویق پژوهشگران بر اساس شاخص های تعریف شده امتیازات ویژه در نظر گرفته شود .
دکتر ناصر بخت مهمترین چالش در حوزه تحقیقات را کمبود منابع مالی و انسانی معرفی کرد. ایشان اختصاص منابع پایدار و استفاده از دستیاران پژوهشی برای انجام پژوهشهای کاربردی و کارآفرین را ضروری دانست.
 
---


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1138 بار   |   دفعات چاپ: 173 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر