دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


ششمین کنگره ملی علوم اعصاب پایه و بالینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۹ | 
ششمین کنگره  ملی علوم اعصاب پایه و بالینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد

ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی صبح امروز چهارشنبه 29 آذرماه در مرکز همایشهای بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران سازمان یافته است.
ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حضور دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، دکتر نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،دکتر ناصری پور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران  و پژوهشگران و محققین در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.
دکتر محمدتقی جغتایی در خصوص برگزاری ششمین کنگره علوم اعصاب ایران، بیان کرد: این کنگره علمی توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، انستیتو روانپزشکی تهران، ‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، ‌انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و سایر مراکز علمی و تحقیقاتی برگزار شده است.
وی، هدف از برگزاری این کنگره را ساخت یک پل ارتباطی میان دانشمندان علوم اعصاب پایه و بالینی با هدف کشف طرز کار مغز، درمان بیماری های نورولوژی، و چگونگی استفاده از فن آوری های نوین در این حوزه دانست و گفت: این کنگره با حضور بیش از 1000 نفر از اندیشمندان، پژوهشگران و درمانگران حوزه علوم اعصاب و با شرکت 5 سخنران برجسته بین المللی برگزار خواهد شد.

رئیس کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، همچنین به بخش های جانبی این کنگره اشاره کرد و افزود: بخش های دانش آموزی، دانشجویی و دستیاری از بخش های جانبی کنگره است که به ترتیب توسط دانش آموزان خلاق در حوزه علوم اعصاب، دانشجویان علوم پزشکی و دستیاران نورولوژی و روانپزشکی برگزار می شود. همچنین امسال برای دومین بار بخش های جشنواره عکس و فیلم، و تقدیر از برترین مقاله و برترین پایان نامه در حوزه علوم اعصاب به کنگره افزوده شده است.
دکتر رضا ملک زاده در مراسم افتتاحیه ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در سالن همایش های رازی اظهار  کرد: با توجه به افزایش امید به زندگی،  جمعیت سالمندی به سرعت در حال افزایش است و یکی از موضوعاتی که در آینده با آن مواجه هستیم، آلزایمر است.
وی بر لزوم پیشگیری از بیماری آلزایمر تاکید کرد و گفت: این بیماری در حال حاضر درمان ندارد و باید اقدامات جدی تری در زمینه پیشگیری انجام گیرد.

در ادامه معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بیشتر ریسک فاکتورهایی که سبب بروز آلزایمر می شود در جامعه ما خیلی زیاد شده است، گفت:در آینده با اپیدمی آلزایمر مواجه خواهیم شد.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد که براساس مطالعه ای که در سال گذشته در ایران انجام شده نشان می دهد که 90 درصد ایرانی ها تحرک بدنی کافی ندارند.وی بر لزوم انجام تحقیقات و پژوهش در این زمینه تاکید کرد و افزود: این مطالعه سال گذشته در بین 35 هزار نفر اعم از شهری و روستایی انجام شده است.
دکتر نوبخت در مراسم ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در سالن همایش های رازی گفت: دانشگاه های نسل سوم به سمت کارآفرینی حرکت می کنند و ما در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی به این موضوع پرداختیم تا رفع موانع کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی برلزوم تبدیل دانشگاه ها از نسل دوم به نسل سوم تاکید کرد و گفت: موانع قانونی در این زمینه نداریم.
وی ادامه داد که ما در تولید مقالات رشد خوبی داریم اما خشونت، استرس، افسردگی و اعتیاد در جامعه کاهش نیافته و این موضوع نشان می دهد که هنوز علم ماجهت دار نبوده و کاربردی نشده است.
وی به برخی از شاخص ها اشاره کرد و گفت: ایران از لحاظ تعداد ثبت اختراعات در هر میلیون نفر رتبه 100 و ترکیه رتبه 42 را بدست آورده است.
وی افزود: در حوزه رقابت پذیری استعدادها در بین 138 کشور دنیا ما رتبه 76 را کسب کرده ایم.
 لازم به ذکر است دراین رویداد علمی که به مدت سه روز و تا تاریخ 1 دی ماه ادامه دارد ،جدیدترین یافته ها در قالب سخنرانی، کارگاه وسمپوزیوم، و پوستر ارائه می شود. 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1369 بار   |   دفعات چاپ: 130 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر