دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • گزارش تصویری
 • فیلم و صوت
 • درباره ما
 • انتصابات
 • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری جلسه بررسی سیستم HISبا حضور روسای دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲ | 
برگزاری جلسه بررسی سیستم HISبا حضور روسای دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران
 
جلسه بررسی ایجاد سیستم متمرکز HIS بیمارستانها صبح امروز شنبه 2 دی ماه با حضور روسای دانشگاههای  علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، این جلسه با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دکتر مبارکی معاون  توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مدیران IT   دانشگاهها صبح امروز در طبقه ششم دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
دکتر ناصری پور هدف از برگزاری این جلسه را همفکری در خصوص بررسی ایجاد سیستم یکپارچه HIS با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی معرفی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: سیستم HIS به عنوان یک منبع تولید داده محسوب می شود که در اینجا در نظر داریم با همفکری  و بهره بردن از تجارب یکدیگر بتوانیم به یک سیستم متمرکز اطلاعات دسترسی پیدا کنیم و اطلاعات بالینی و مدیریتی  را تلفیق نماییم.
در ادامه دکتر آقاجانی ؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: شکوفایی اقتصادی بیمارستانها نیازمند سیستم جامع HIS است  ، امیدوارم برگزاری این جلسه گامی باشد برای ساماندهی سیستم های اطلاعاتی .
وی گفت: از آنجا که بخش وسیعی از خدمات  درمانی ، آموزشی و پژوهشی توسط این سه دانشگاه ارائه می گردد ، لذا در این راستا داشتن یک برنامه مشترک برای راه اندازی سیستم جامعHIS  و بهره بردن از تجربیات یک شرکت مشاوره ای قوی و موفق پیشنهاد می گردد.
همچنین در این جلسه هم اندیشی ،دکتر کریمی ؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران  اظهار کرد: انجام این مهم نیازمند مطالعه ، بررسی و برنامه ریزی جامع می باشد تا بتوانیم  گام های خود را محکمتر برداریم .
گفتنی است مدیران IT دانشگاههای حاضر ، نقطه نظرات و تجارب خود را در خصوص ایجاد یک سیستم یکپارچه HIS ارائه دادند . همچنین در این جلسه پیشنهاد گردید:
 1. مشخص کردن نیازمندی کشور حول مقوله HIS
 2. استفاده از شرکت های پشتیبان قوی
 3. ایجاد یک سیستم متمرکز و عملیات محور
 4. توسعه همکاری و هماهنگی دانشگاههای ذیربط
 5. ایجاد  کمیته مشترک کشوری HIS
 6. توجه به ثبت صحیح اطلاعات مربوط به پرونده پزشکی بیماران
 7. خریداری نسخه نرم افزاری HIS از کشورهای موفق در این حوزه
  عکس : فرشاد پور رسول


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1314 بار   |   دفعات چاپ: 116 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر