دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه و مدیران و کارکنان معاونت اجتماعی دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۴ | 
نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه و مدیران و کارکنان معاونت اجتماعی دانشگاه
نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی، مدیران و کارکنان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران در سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه در سخنانی، با تشریح اهداف و راهبردهای کلی معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم مشارکت، همفکری و همکاری اساتید دانشگاه جهت پیشبرد هر چه بهتر برنامه ها و دستیابی به اهداف و چشم اندازهای این معاونت تاکید کرد. وی جلب حمایت اساتید را به عنوان یک هدف مهم نام برد که می‌تواند تسهیل کننده بسیاری از فرآیند ها و راهبردهای این معاونت تازه تاسیس قلمداد شود.
سپس دکتر مرادی مدیر مولفه های اجتماعی سلامت دانشگاه، به معرفی ساختار معاونت اجتماعی در دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت. وی ضمن معرفی مدیریت های معاونت اجتماعی (مدیریت مولفه های اجتماعی سلامت، مدیریت مشارکت های مردمی و خیرین و دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان)، جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت ها و توانایی های جمعیت تحت پوشش دانشگاه را از برنامه های اصلی معاونت اجتماعی برشمرد.
در این نشست، فیلمی در رابطه با عومل اجتماعی موثر بر سلامت و برنامه های معاونت اجتماعی وزارت بهداشت پخش گردید.
در ادامه این برنامه، هر یک از اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه، نظرات و دیدگاه‌های خود را برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف این معاونت تازه تاسیس ایراد نمودند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به ضرورت اولویت بندی نیازهای جامعه هدف، توجه به شواهد و نمونه‌های موفق بین‌المللی، لزوم ایجاد کارگروه های تخصصی، در نظر گرفتن اسناد بالادستی در برنامه ریزی ها، ارتباط مستقیم و مستمر با مراکز تحقیقاتی، توجه به مطالعات و همکاری های بین‌رشته ای، ضرورت توجه به سلامت روان و مولفه های آن، حمایت و هدایت کار داوطلبانه و تعیین مصادیق آن، توجه به فرصت‌های آموزشی موجود در جامعه برای دانشجویان، نقش معاونت اجتماعی در مدیریت حوادث و بلایا، فراخوان برای دریافت ایده های اعضای هیات علمی و دانشجویان در زمینه های کارهای اجتماعی و استفاده از فرصت نوپا بودن معاونت اجتماعی برای برنامه ریزی بهتر اشاره نمود.
در پایان این نشست مقرر گردید ضمن تداوم این جلسات، برنامه ها و ایده‌های مطرح شده پیگیری شود و زمینه برای استفاده هر چه بهتر از توان و نیروی اعضای هیئت علمی برای توسعه دانشگاه، کاهش آسیب های محیطی و اجتماعی فراهم گردد.
 لازم به ذکر است اعضای هیات علمی شرکت کننده در این جلسه، پیش از این تمایل خود برای همکاری با معاونت احتماعی، از طریق تکمیل فرم فراخوان همکاری اعلام کرده بودند
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1097 بار   |   دفعات چاپ: 117 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر