دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مراسم آغاز به کار خیریه‌ی بیمارستانی بیمارستان مرحوم فیروزآبادی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۵ | 
 مراسم آغاز به کار خیریه‌ی بیمارستانی بیمارستان مرحوم فیروزآبادی
مراسم آغاز به کار خیریه‌ی بیمارستانی بیمارستان مرحوم فیروزآبادی روز دوشنبه ۴ دی‌ماه ۹۶ با حضور دکتر شهریاری رییس مجمع خیرین سلامت کشور و نماینده مجلس در بیمارستان فیروزآبادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مراسم آغاز به کار خیریه‌ی بیمارستانی بیمارستان مرحوم فیروزآبادی روز دوشنبه ۴ دی‌ماه ۹۶ با حضور دکتر شهریاری رییس مجمع خیرین سلامت کشور و نماینده مجلس، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه،  فرزندان مرحوم آیت‌الله فیروزآبادی و جمالی‌پور فرماندار شهرری در بیمارستان فیروزآبادی برگزار گردید.
در این مراسم دکتر مجید رضایی رییس بیمارستان فیروزآبادی گفت: افتخار ما این است که خدمت توام با عزت ارائه دهیم تا مراجعه کنندگان این مرکز دغدغه ای جز بیماری نداشته باشند . همچنین که سال گذشته بیش از نیم میلیارد تومان در راستای تحکیم بیماران بی بضاعت هزینه شده است و تلاش داریم با مشارکت خیرین بتوانیم خدمت رسانی مان را به بیماران بی بضاعت افزایش دهیم و امیدواریم که این حرکت سرآغاز خیر و منشا خدمات بیشتر به مردم این منطقه باشد.
دکتر شهریاری نماینده مجلس و رییس مجمع خیرین سلامت کشور در این جلسه از ظرفیت‌های بالای خیرین موجود در کشور برای مشارکت در بخش سلامت مطالبی عنوان کرد و از پیگیری‌های مجمع خیرین با معاون اول رییس‌جمهور و وزیر بهداشت برای ایجاد تسهیلات تشویقی برای جلب مشارکت خیرین خبر داد.
دکتر مسعود ناصری‌پور رییس دانشگاه گفت: تبدیل سلامت به مقوله‌ای اجتماعی هدف اول ما می باشد و مهم‌تر از ساخت بیمارستان، از دیدگاه من ترویج نگاه سلامت محور، پیشگیری از ایجاد بیماری است. بنابراین تلاش ما این است که با ارتقای خدمات در شهرری، کاری کنیم که حتی یک بیمار از این منطقه به دیگر نواحی نرود.
وی با بیان این مطلب که باید از ظرفیت خیرین، علاوه بر ساخت مراکز درمانی، در پژوهش هم استفاده کنیم، اظهار داشت:  اساس ترویج نگاه سلامت محور در میان همگان، وجود اطلاعات کافی است و آن هم مستلزم پژوهش است. این یک رویه در دنیا است که کرسی‌ها و گرنت‌های پژوهشی به شکل بهره‌گیری از کمک‌های مردمی تاسیس می‌شود.
رییس دانشگاه افزود: تاسیس صندوق‌های خاص جهت پشتیبانی از بیماران کم بضاعت به عنوان حامی خدمات مددکاری می‌تواند یکی از دستور کارهای خیریه‌های بیمارستانی باشد.
دکتر ناصری پور عنوان کرد: اکثر بیمارستان‌های ما بالای ۴۰ سال عمر دارند و دولت در بازسازی این بیمارستان‌ها به تنهایی کارآمدی ندارد. نیازمند بخش خصوصی هستیم. اما چون اسناد بیمارستان‌ها اوقافی است بانک آن را به عنوان ضمانت نمی‌پذیرد.
جمالی‌پور فرماندار ویژه شهرری نیز از همت دولت برای به‌روز کردن و ارتقای خدمات و تجهیزات در بیمارستان فیروزآبادی و تغییراتی که در چند سال گذشته در امکانات بیمارستان رخ داده گزارشی ارائه نمود و گفت: به‌زودی بیش از ۳۰۰ تختخواب به مجموعه بیمارستان فیروزآبادی افزوده خواهد شد.
در ادامه دکتر صلاح‌الدین دلشاد مشاور رییس دانشگاه در زمینه‌ی خیریه‌های سلامت و سازمان‌های مردم نهاد نیز سخنرانی نمود.
در پایان نیز بعد از معرفی کوتاه نامزدها، انتخابات برای تعیین هیات مدیره و بازرس موسسه خیریه‌ی بیمارستانی فیروزآبادی برگزار شد.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1540 بار   |   دفعات چاپ: 132 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر