دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


بیست و هفتمین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۶ | 
بیست و هفتمین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
بیست و هفتمین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی صبح امروز چهارشنبه 6 دی ماه با حضور معاونین وزارت بهداشت و رییس دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  بیست و هفتمین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی صبح امروز چهارشنبه 6 دی ماه 96 با حضور دکتر اصغری معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، دکتر مسائلی مشاور وزیر و مدیر تجهیزات پزشکی، دکتر قریب رییس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر ولایی معاون غذا و دارو دانشگاه در طبقه هشتم کتابخانه مرکزی برگزار گردید.
دکتر ناصری پور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص مسائل مربوط به تجهیزات پزشکی نکاتی را بیان نمود و گفت: بحث ارزشیابی کردن و نظارت بر شرکت های تجهیزات پزشکی از جمله موارد مهم هست که باید به آن توجه شود .
وی ضمن اشاره به رشد بی رویه شرکت ها و کمپانی های مختلف در این حوزه اظهار داشت: باید نظام ارزشیابی دقیق در این راستا وجود داشته باشد تا شرکت ها برای پشتیبانی از تجهیزات احساس تعهد و مسؤلیت نمایند.
بد قولی های شرکت های طرف قراداد  برای ارسال به موقع تجهیزات ، ارائه بحث دوره های تخصصی و تکمیلی  در شاخه مهندسی پزشکی، ایجاد کمیته کارشناسی در حوزه خرید تجهیزات ، تفکیک مراکز برای خرید تجهیزات بر اساس نیاز و ساماندهی حوزه های متعدد تصمیم گیرنده جزء مهمترین مسائل مطرح شده توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این برنامه بود.
دکتر ناصری پور تصریح کرد: امیدوارم با همکاری و هماهنگی بیشتر بین نهادهای ذیربط شاهد بهبود روند رفع مشکلات و ارائه بهترین خدمات در حوزه تجهیزات پزشکی باشیم.
در ادامه دکتر ولایی معاون غذا و دارو گزارشی از وضعیت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه داد و افزود : یکی از نقاط قوت در دانشگاه علوم پزشکی ایران ، متمرکز بودن بخش های اداره تجهیزات پزشکی است که در مکان معاونت غذا و دارو واقع شده است.
وی گفت : ایجاد نرم افزار pkm برای دسترسی سریع و آسان در بحث خرید و تعمیر و نگهداشت تجهیزات پزشکی از اقدامات مهم  در دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
دکتر ولایی اظهار کرد: یکی از بحث های ضروری ، استاندارد سازی  و خرید تجهیزات بر حسب نیاز ، صدور ابلاغ  برای مسئولین تجهیزات پزشکی و مدیریت نظارت بر واحدهای تجهیزات پزشکی است که این مهم در دانشگاه ایران انجام گرفته است.
معاون غذا و داروی دانشگاه  با اشاره به تفویض اختیار اداره تجهیزات پزشکی  به دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان مسئول کمیته پیگیری قاچاق در استان تهران معرفی شده است.
وی بر تداوم قیمت گذاری تچهیزات پزشکی ، حضور مسئولان تجهیزات پزشکی در اتاق عمل  و خرید تخصصی تجهیزات پزشکی براساس نیاز مراکز تاکید داشت.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1591 بار   |   دفعات چاپ: 143 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر