دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی: حداقل 7 تا 10 درصد از مردم ایران به خدمات توانبخشی نیاز دارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ | 
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی: حداقل 7 تا 10 درصد از مردم ایران به خدمات توانبخشی نیاز دارند
 مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های سازمان جهان بهداشت، نیاز به خدمات توانبخشی در آینده افزایش قابل توجهی خواهد یافت، افزود: حداقل 7 تا 10 درصد از جمعیت ایران دچار نوعی ناتوانی اولیه و یا ناتوانی ناشی از حوادث و بیماری ها هستند و به خدمات توانبخشی نیاز دارند.
دکتر محمد تقی جغتایی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت:با توجه به شیوع بالای حوادث، بلایای طبیعی و حوادث ترافیکی و جاده ای، رشد بیماری های مزمن به دلیل سبک زندگی جدید و صنعتی شدن جامعه، افزایش امید به زندگی در بدو تولد و افزایش جمعیت سالمندان، توجه جدی سیاست گذاران و متولیان حوزه سلامت به گسترش خدمات توانبخشی را ضروری کرده است.
وی یادآور شد: افزایش کمیت و کیفیت ارائه خدمات توانبخشی بدون بهره گیری از فناوریهای این حوزه، امکان پذیر نیست و در همین زمینه، توسعه این فناوریها به عنوان یکی از سه هدف اصلی سازمان بهداشت جهانی در برنامه عملیاتی 2014 تا 2021 گنجانده شده است.
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با اشاره به برگزاری سیمنار "فناوریهای توانبخشی، شرایط فعلی کشور و افق پیش روی آن"، گفت: تکنولوژی های توانبخشی امروز بخش مهمی از خدمات این حوزه است و هدف ما این است که تکنولوژی های توانبخشی را با مشارکت دانشکده های پزشکی، متخصصان توانبخشی و بالینی و مهندسان پزشکی در کشور توسعه دهیم.
دکتر جغتایی تصریح کرد: در این سمینار، تکنولوژی های روز دنیا در حوزه توانبخشی معرفی و از شرکت های دانش بنیان خواسته می شود که این تکنولوژی ها را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در کشور تولید کنند. همچنین در حاشیه این سمینار، نمایشگاهی از محصولات شرکت های دانش بنیان موفق در حوزه توانبخشی برپا می شود.
وی در پایان گفت: در سمینار " فناوریهای توانبخشی، شرایط فعلی کشور و افق پیش روی آن" که 17 دی ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود، جمعی از معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، روسای دانشکده های فنی دانشگاه های کشور، مدیران گروه های رشته های توانبخشی، بالینی و طب توانبخشی، فیزیکی، نورولوژی و ارتوپدی و سازمان های مردم نهاد حضور خواهند داشت.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1355 بار   |   دفعات چاپ: 188 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر