دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

گالری تصاویر

  • سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) تهنیت باد.
  • روز حسابدار مبارک.
  • هفته اطلاع رسانی ایدز 8 تا 14 آذر ماه

نمایش آمار بازدیدهای کل: 59095434

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 47704

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 776446

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 826

کاربران حاضر در پایگاه: 1

استقرار اتوبوس سلامت درشهرصالحیه توسط شبکه بهداشت و درمان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ | 
اتوبوس سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برای کنترل سلامت شهروندان شهر صالحیه در خیابان بختیاری نبش 10 متری شهید کریمی مقابل بانک ملی  مستقر و در حال  ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان می باشد.
بنابه گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان: با همت و تلاش مسئولین شبکه بهداشت و درمان بهارستان و همکاری شهرداری صالحیه ، به منظور خدمت رسانی به همشهریان محترم صالحیه اتوبوس سیار سلامت با حضور مراقب سلامت ،کارشناسان تغذیه ، کارشناسان واحد روان اقدام به ارائه خدمات از جمله مراقبت میانسالان ، سالمندان و مشاوره  تغذیه و بهداشت روان و همچنین اندازه گیری فشار خون و آزمایش قند و چربی به صورت رایگانمی باشد.  
دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت : این اتوبوس طی روزهای 23 -24-25دی ماه 96 در شهر صالحیه در خیابان بختیاری نبش 10 متری شهید کریمی مقابل بانک ملی استقرار یافته و خدمات بهداشتی را به صورت رایگان به عموم مردم ارائه می دهد.
وی یکی از مزایای این برنامه را، در دسترس بودن بیشتر این خدمات توسط مردم دانست زیرا این اتوبوس در محلات مختلف شهر مستقر می‌شود و خدمات بهداشتی را ارایه می‌کند.
نکته قابل توجه در برنامه، عدم اطلاع افراد از وضعیت سلامتشان است و بسیاری از افرادی که در تست‌های انجام شده مبتلا به فشار خون و چاقی هستند از این مشکل خود بی اطلاع هستند و این می‌تواند به عنوان هشداری برای تمام شهروندان باشد که به صورت منظم وضعیت سلامت خود را بررسی کنند تا در صورت ابتلا به هر کدام از بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشار خون، چربی خون و یا اضافه‌وزن، در کم‌ترین زمان آن را کنترل کنند.
عدم اطلاع از این بیماری‌ها و دیر مراجعه کردن به پزشک، گاهی اوقات منجر به ایجاد ضایعاتی مانند از کار افتادن کلیه ها، از بین رفتن توان بینایی و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند که صدمات وارد شده قابل درمان نیست.

 
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 354 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر