دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


ارائه گزارش برنامه عملیاتی معاونت درمان دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲ | 
ارائه  گزارش برنامه عملیاتی معاونت درمان دانشگاه
دکتر توکلی معاون درمان دانشگاه ، گزارشی از ارائه گزارش عملکرد سه ماهه آن معاونت ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دکتر نادر توکلی در خصوص برنامه عملیاتی معاونت درمان دانشگاه عنوان کرد: معاونت درمان دانشگاه ایران یکی از بزرگترین حوزه نظارتی در بین دانشگاههای  علوم پزشکی کشور است که سطح وسیعی از نواحی مختلف شهر تهران و اطراف تهران را در برمی گیرد.
وی گفت : معاونت درمان دانشگاه نقش خود را در بخش صدور مجوز، نظارت بر عملکرد بیمارستانها و مراکز تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی به خوبی ایفا می نماید. همچنین سعی بر این است در این دوره عملکرد این معاونت با همت بیشتر ارتقاء یابد.
دکتر توکلی بیان کرد: 5 حوزه مدیریتی در معاونت درمان مشغول فعالیت هستند که شامل مدیریت درمان ، مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی، مدیریت پرستاری، مدیریت آزمایشگاههای تشخیص طبی و بالینی و مدیریت امور بیماریها ، مراکز تشخیصی درمانی و اقتصاد درمان می باشد.
وی افزود: مهمترین اقدامات شاخص در هر حوزه مدیریتی به شرح زیر است:
در بخش مدیریت درمان به انجام امور مربوط به صدور پروانه ها ، بحث نظارت و رسیدگی به مسایل مراکز درمانی تشخیصی اشاره کرد.
 یکی از دستاوردهای خوب حوزه مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی راه اندازی واحد mcmc و تشکیل ستاد هدایت با هدف ساماندهی تمامی خدمات ارجاعی بیماران و نظارت بر عملکرد مراکز تحت پوشش است که واحد mcmc بهترین عملکرد را در بین دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران داشته است.
وی ضمن اشاره به ایجاد کمیته تروما در مراکز درمانی از راه اندازی سامانه مادران پرخطر و کنترل بر دوربین های ورودی اورژانس را از دیگر اقدامات در فاز بعدی این مدیریت خبر داد.
دکتر توکلی گفت: ارائه آموزشهای لازم جهت نیروی پرستاری درمراکز دولتی و خصوصی بر اساس برنامه استراتژیک مدیریت پرستاری از شاخص ترین اقدامات این حوزه بوده است که این امر در راه ایجاد خلق ثروت هم موثر بوده است.
ایشان اجرای سیستم پرداخت عملکردی  را به عنوان یکی از برنامه های مهم معاونت درمان معرفی کرد و افزود: اگر این سیستم پرداخت عملکردی که با نظارت ریاست دانشگاه  ایجاد شده ، عملیاتی و توسعه گردد می تواند در راستای بهبود عملکرد کارکنان مفید باشد.
معاون درمان دانشگاه ادامه داد: بحث طرح تحول سلامت ، دستاوردهایی  برای حوزه درمان به همراه داشته است که می توان از آن جمله ، کاهش پرداخت بیماران ، نظارت بر روند تعرفه ها  و ارتقاء سطح هتلینگ بیمارستانها را نام برد. مهمترین چالش در این بخش ، عدم تعهد سازمانهای بیمه گر و تاخیر در پرداخت ها می باشد.
وی با اشاره اهمیت اداره نظارت در معاونت درمان تصریح کرد: نظارت هفتگی از بیمارستانها  ، بازدید از مراکز درمانی دولتی و خصوصی، تشکیل جلسات مشترک با روسای مراکز و بررسی مسائل و مشکلات از مهمترین اقدامات این اداره می باشد.
دکتر توکلی از تفویض مسئولیت  نظارت بر ستاد تعرفه خدمات سلامت استان تهران طی ابلاغ مقام وزارت به دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد .
وی افزود: یکی از محورها شاخص معاونت درمان پیگیری بحث مرگ و میر مادران باردار  با همت اداره مامایی می باشد.
همچنین ایشان ، نقش اداره اقتصاد درمان  را در بهبود وضعیت بهبود مالی دانشگاه و کنترل کسورات مهم و اساسی دانست  و راه اندازی بخش opu در مجتمع حضرت رسول (ص) را به عنوان یکی از امتیازات ویژه دانشگاه علوم پزشکی ایران معرفی کرد.
معاون درمان دانشگاه  خاطر نشان کرد: ایجاد فاز اول مراکز مدیریت بیماریهای سکته های مغزی (کد724) و سکته های قلبی (247) در مجمتع حضرت رسول اکرم (ص) و مرکز آموزشی درمانی فیروزگر از جمله اقدامات موفق دانشگاه علوم پزشکی ایران برشمرد.
ایشان در مورد برنامه های جاری گفت: در نظر داریم برای حل مشکلات مراکز درمانی ، نشست های تخصصی برگزار و طرح پرداخت عملکردی را عملیاتی نماییم.
همچنین استقرار نظام ارجاع و سطح بندی خدمات، مدیریت بیماری های غیر واگیر ،کاهش تصدی گری  و برونسپاری خدمات ، ارتقا نظارت بر مراکز درمانی ، اصلاح نظام پرداخت و تداوم طرح اجرای تحول سلامت از دیگر برنامه های معاونت درمان است.
دکتر توکلی ضمن تشکر از  زحمات تمامی کارکنان تحت پوشش معاونت درمان توصیه نمود: همه پرسنل تمام سعی خود را بکار گیرند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند و طرح تکریم حقوق شهروندی را رعایت نمایند. 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1420 بار   |   دفعات چاپ: 151 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر