دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اقدامات مشترک معاونت اجتماعی و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه برای کمک به هموطنان زلزله زده استان کرمانشاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ | 
اقدامات مشترک معاونت اجتماعی و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه برای کمک به هموطنان زلزله زده استان کرمانشاه
در راستای خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده کرمانشاه، معاون اجتماعی دانشگاه گزارشی ازاقدامات انجام گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دکتر موسوی معاون اجتماعی عنوان کرد: در پی اتفاق حادثه تلخ زلزله در استان کرمانشاه بروز آسیب های جدی جانی و مالی ، دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص خدمات رسانی به مردم ان منطقه ،اقداماتی انجام داده است که لازم است خاطر نشان کنم.
دکتر موسوی بیان کرد:در اولین اقدام دکتر ناصری پور رییس دانشگاه به عنوان نماینده وزیر به استان کرمانشاه سفر کرد. همچنین طبق دستور هئیت رئیسه شماره حساب مشترک به منظور جمع آوری کمک های مردمی در سطح دانشگاه اعلام شد .
وی افزود: همچنین توانستیم با خیرین تحت پوشش دانشگاه جلسات مشترک برگزار کرده و با هماهنگی وزارت بهداشت از کمک آنها در ساخت خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده استفاده نماییم.
دکتر موسوی اظهار داشت: با همکاری منسجم کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، هدایا و کمک های مالی و غیر نقدی پرسنل ،اعضای هئیت علمی جمع آوری و برای افراد آسیب دیده کرمانشاه در دو مرحله ارسال شد.
معاون اجتماعی دانشگاه گفت: همچنین خانم فرهادی به عنوان نماینده مشترک کانون بسیج جامعه پزشکی و معاونت اجتماعی معرفی شده است که ایشان  به همراه تیم اعزامی دانشگاه در همان روزهای اول بعد از زلزله به استان کرمانشاه سفر کردند و در یکی از روستاهای سرپل ذهاب  به هموطنان خدمات رسانی کردند.
در ادامه فرهادی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان دانشگاه معین معرفی شده است و تیم اعزامی دانشگاه از تاریخ 14 تا 26 بهمن ماه در استان کرمانشاه برای ارائه خدمات  بهداشتی ، درمانی و فرهنگی حضور  می یابند.
نماینده دانشگاه  افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران توانسته است در طول این مدت اقدامات موثری در مناطق زلزله زده بویژه منطقه انجیره انجام دهد.
وی گفت: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت رسانی به مردم آسیب دیده کرمانشاه،  با هماهنگی ریاست دانشگاه ،کمک های نقدی و غیر نقدی ( دارو، پتو، موادغذایی و بهداشتی ،لباس گرم و...)  در سطح دانشگاه جمع آوری گردید و در دو تاریخ 27 آبان و 30 آذر ماه در منطقه ازگله و انجیره که شامل حدودا 20 روستا بود توزیع شد.
ایشان با اشاره به همکاری نیروهای جهادی و مردمی در کمک رسانی به مردم زلزله زده  گفت: از دیگر اقدامات اصولی دانشگاه در مناطق آسیب دیده می توان به توزیع غذای گرم، کمک در آوار برداری، فعالیت های فرهنگی برای تسکین آلام زنان و کودکان، همدردی با خانواده های آسیب دیده ،کمک در ساخت سرویس های بهداشتی و حمام و برگزاری جشن ها و مناسبت های مذهبی  در آن مناطق اشاره کرد.
خانم فرهادی افزود: موفق شدیم با هماهنگی خیرین در توزیع کانکس در منطقه سهیم باشیم .همچنین برای تقویت روحیه زنان و افزایش امید به زندگی  فضای مناسب برای پخت نان در روستا فراهم آوریم .
وی ادامه داد: با همکاری نیروهای جهادی در نظر است مدرسه ای هم در این منطقه ساخته شود  تا علاوه محیط آموزشی، فضایی برای کارآفرینی (ایجاد کارگاه خیاطی ) و انجام کارهای فرهنگی باشد.
نماینده مشترک کانون بسیج و معاونت اجتماعی دانشگاه تصریح کرد: در نظر داریم ضمن فراخون مجدد برای جمع آوری کمک های همکاران دانشگاه در هفته پیش رو با اعزام تیم پزشکی متخصص دانشگاه در استان کرمانشاه به مردم منطقه خدمات رسانی و به مناسبت گرامی داشت دهه فجر  و یادواره شهدا ،مراسمی را در ان مک


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 807 بار   |   دفعات چاپ: 91 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر