دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری نخستین مجمع سلامت استان تهران در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۹ | 
برگزاری  نخستین مجمع  سلامت استان تهران در دانشگاه علوم پزشکی ایران
نخستین مجمع  سلامت استان تهران دوشنبه 3 اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ نخستین مجمع سلامت استان تهران با حضور دکتر جهانگیری معاون رییس جمهوری، استاندار ، فرماندار ، شهردار ، روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران ، مسئولین سازمانهای مختلف  و نمایندگان سمن ها  برگزار می گردد.
دکتر رستمیان معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان داشت: پیرو فرمایش رییس جمهور در اولین مجمع ملی سلامت (اسفند 96) مبنی بر تشکیل مجمع سلامت استانی ، نخستین مجمع استانی  به ریاست استاندار تهران در تاریخ سوم اردیبهشت ماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشکر از رییس و معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهت برگزاری این مجمع  بیان کرد: با توجه به شعار امسال هفته سلامت ( سلامت برای همه ، همه برای سلامت) در نظر داریم بر اساس شاخص های تعریف شده از سازمانها و ارگان هایی که اقدامات موثری در راستای بهبود سلامت  جامعه داشتند قدردانی نماییم.همچنین مشارکت و ارتباط بین بخشی نهادهای مختلف را در جهت تامین سلامت مردم افزایش دهیم.
دکتر رستمیان ضمن تاکید بر اجتماعی کردن سلامت گفت: برای ارتقا وضعیت سلامت جامعه باید مشارکت مردم را توسعه بخشیم و دولت هم حمایت خود را در این بخش گسترش دهد.
در ادامه دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر تشکیل مجمع ملی سلامت و نظر به نقش 25 درصدی وزارت متبوع در تامین سلامت مردم می توان به نقش  مهم سایر ارگانها در این حوزه اشاره داشت، در نتیجه برگزاری مجمع سلامت با هدف مشارکت تمامی سازمنهای ذیربط و تبیین رسالت آنها برگزار می شود.
وی افزود: نکته اصلی برای ارتقاء سلامت ، توسعه مشارکت مردمی است که هم آگاهی سلامت جامعه افزایش پیدا کند و هم مردم نقش فعالتری در این بخش ایفا نمایند، به طوری باید با ایجاد انجمن های مردمی در سطح محلات ، از کمک افراد در جهت شناخت و پیشگیری از بیماری های مختلف (دیابت ، فشار خون ، سرطان و قلبی و ...) استفاده کرد.
دکتر موسوی ضمن تشکر از همکاری سایر دانشگاهها و سازمانها در برگزاری نخستین مجمع سلامت استان تهران از تمامی اعضای هیئت علمی ، دانشجویان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایران برای شرکت در این مجمع دعوت نمود.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1323 بار   |   دفعات چاپ: 119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر