دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اولین مجمع سلامت استان تهران با حضور استاندار تهران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۳ | 
اولین مجمع سلامت استان تهران با حضور استاندار تهران برگزار شد

اولین مجمع سلامت استان تهران با حضور مهندس محمد حسین مقیمی استاندار تهران و دکتر هاشمی وزیر بهداشت امروز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 در مرکز همایشهای رازی برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: اولین مجمع سلامت استان تهران با حضور مهندس محمد حسین مقیمی استاندار تهران و دکتر هاشمی وزیر بهداشت، روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران  امروز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 در مرکز همایشهای رازی برگزار شد.
مهندس محمد حسین مقیمی در نخستین مجمع سلامت استان تهران، اظهار داشت: بهداشت همیشه اصل و مقدم بر درمان بوده و همه دستگاه های اجرایی باید به انجام اقدامات پیشگیرانه کمک و مردم نیز در حوزه سلامت مشارکت کنند و مجمع سلامت نیز با این دو هدف تشکیل شد.
رییس مجمع سلامت استان تهران ضمن قدردانی از وزیر بهداشت به دلیل تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: در جلسه وزرای بهداشت و کشور، دستورالعمل مجامع سلامت استانی تدوین و به استانهای کشور ارسال شد.
مهمدس مقیمی با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی در حل مسائل بهداشتی و درمانی، نقش مهمی دارند، افزود: دستگاه های اجرایی به اندازه وظایف و در حد توان خود به حل مسائل بهداشتی و درمانی کمک کنند تا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی به انجام وظایف تخصصی خود بپردارند.
وی تاکید کرد: همه باید به وزارت بهداشت کمک کنیم، مسئولیت بپذیریم و کار و تلاش کنیم و می دانیم که تحقیقات و پژوهش های ارزشمندی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شده اما دانشگاه ها درگیر مسائل بهداشتی و درمانی هستند و نتوانسته اند به خوبی بر روی نتایج پژوهش و تحقیقات، متمرکز شوند.
استاندار تهران وضعیت استان تهران از نظر امکانات بهداشتی و درمانی را نامناسب دانست و گفت: در حوزه سلامت در سطح استان به ویژه در شهرستانها و روستاها، با کمبودهای جدی روبرو هستیم اما با کمک نمایندگان مردم استان تهران در مجلس شورای اسلامی، دستگاه های اجرایی، مردم و خیرین می توانیم این کمبودها را در بازه زمانی 4 ساله برطرف و به استانداردهای کشوری، نزدیک شویم.
حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه پیام مجمع سلامت آن است که ما به سمت جامعه ای برویم که در تراز بالاتری از سلامت باشد، اظهار داشت: مقوله های تولد سالم، دانش و علم، معرفت، ایمان، عمل صالح و رفاه، نقش موثری در سلامت داشته و در ارتقای سلامت جامعه تعیین کننده هستند. انسان صالح، غذای سالم تولید می کند و مدیر صالح، بستر رشد جامعه را فراهم می کند. بر همین اساس تغذیه جامعه باید به دست انسان های صالح و عالم صورت گیرد.
وی در ادامه گفت: ذات اقدس احدیت، نماد کامل سلام و سلامت است و انسان ها به هر مرتبه ای به او نزدیک شوند، در سلامت بالاتری قرار دارند و تاکید بر سلامت نهاد خانواده، تاکید بر تولد سالم و پرورش انسان سالم است. در همین راستا جامعه و دانش پزشکی و خدمات پزشکی در اولین گام باید زمینه تولد انسان سالم را فراهم کنند. نقش خانواده در تولد انسان سالم بسیار برجسته است و سلامت شامل سلامت جسم، اخلاق، روح و روان می شود و طهارت روحی در سلامت جسمی و در آغوش خانواده سالم رشد می کند.
امام جمعه موقت تهران، افزود: برخورداری از بالاترین سطح رفاه برای رسیدن به سلامت فکری، روحی و روانی، جسمی، اعتقادی و اخلاقی بسیار مهم باست. همچنین رفاه، باید تامین کننده سلامت باشد و تهدیدی برای آن به وجود نیاورد. در واقع امور رفاهی باید متناسب با اخلاق و به منظور رسیدن به سلامت جسم و روح ایجاد شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر در جامعه ای شاهد وفاق، نظم و اعتدال به معنای واقعی باشیم، آن جامعه سالم خواهد بود و چنانچه در نظام اسلامی هدف گذاری کنیم و همان هدف قرآن، دارالسلام و جامعه سالم، هدف ما باشد و با برنامه ریزی دقیق پیش رویم، به سلامت و اهدافمان خواهیم رسید.

جهت دریافت تصاویر بیشتر اینجا کلیک نمائید .


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 874 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر