دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اهمیت به مقوله سلامت نیازمند مشارکت همگانی و همکاری بین بخشی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۸ | 
اهمیت به مقوله سلامت نیازمند مشارکت همگانی و همکاری بین بخشی
گردهمایی و جشن بزرگ سلامت و نخستین دهکده سلامت با حضور دکتر ناصری پور صبح شنبه 8 اردیبهشت ماه  در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت، گردهمایی و جشن بزرگ سلامت به همت معاونت بهداشتی دانشگاه و با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر عبادی فرد آذر معاون بهداشتی، دکتر موسوی معاون اجتماعی، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری، پرسنل مراکز بهداشتی درمانی و شبکه ها در مرکز همایش های رازی برگزار شد.
دکتر ناصری پور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه عنوان داشت: جمعیت تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه زیاد است و با توجه به حجم بالای کار انتظار می رود، رسانه ای خبری این موضوع را انعکاس نمایند.
وی افزود : در اینجا فقط به دو مورد از خدمات ارائه شده در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره می کنم که شامل 10میلیون مراجعه کننده و 56 میلیون خدمت در سال گذشته در مراکز تحت پوشش است.
رییس دانشگاه بیان کرد: در طول سال گذشته توانستیم در زمینه بهبود شاخص های بهداشتی، قدم های بزرگی برداریم؛ به طوری که شاخص های مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال را کاهش دهیم و  به رقم10 برسانیم.
همچنین در برخی نمونه ها در کشور سرآمد باشیم، برای مثال در مورد ارائه خدمات دندان پزشکی در کشور رتبه اول را داریم.
دکتر ناصری پور با اشاره به اهمیت هفته سلامت و شعار امسال (پوشش همگانی سلامت برای همه، در هر جا)  تصریح کرد: همه افراد باید تحت پوشش خدمات سلامت قرار گیرند و در زمینه خدمات رسانی، عدالت برقرار شود.
او گفت: عدم توجه به مقوله سلامت، مخاطرات زیادی برای توسعه پایدار در کشور ایجاد می نماید، لذا توجه به دو محور مشارکت همگانی و همکاری بین بخشی در کنار تامین منابع پایدار حائز اهمیت است.
وی خاطر نشان کرد: 75 درصد از مشکلات حوزه سلامت مربوط به سایر ارگانها غیر از وزارت بهداشت است، که باید در این زمینه فکر اساسی شود و نگاه سلامت محور را به مردم و مسئولین منتقل و به همت معاونت اجتماعی و با مشارکت مردم و سایر نهادها ، موضوع سلامت را اجتماعی نماییم.
دکتر ناصری پور ادامه داد: برای اینکه جامعه سالم داشته باشیم ، درمرحله اول توجه جدی به سلامت جسم و روان متولیان و پرسنل این بخش مهم تلقی می شود، لذا در این  راستا نخستین دهکده سلامت را در دانشگاه  همراه با ارائه خدمات رایگان برگزار کردیم . همچنین در نظر داریم مرحله اول طرح کوهورت تا پایان سال جاری اجرایی نماییم.
وی از زحمات تمامی پرسنل دانشگاه قدردانی و برای همه آرزوی سلامتی و توفیق کرد.


جهت دریافت تصاویر بیشتر اینجا کلیک نمائید .

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 821 بار   |   دفعات چاپ: 45 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر