دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی شمال غرب تهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۹ | 
بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی شمال غرب تهران
دکتر کوهپایه زاده و اعضای کمیته ی سیاست گذاری پیاده سازی آموزش بالینی، روز چهارشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ از مراکز  منتخب جامع سلامت آموزشی شمال غرب تهران بازدید کردند.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: در این بازدید دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی به همراه دکتر اصغری رئیس دانشکده پزشکی، دکتر ضیائی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی، دکتر وثوقی نماینده رئیس دانشکده بهداشت، دکتر وطن خواه مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر مظاهری نژاد مدیر امور هیئت علمی معاونت آموزشی دانشگاه و ثابت روحانی نماینده ی گروه پزشکی اجتماعی و خانواده حضور داشتند.
 ابتدا از مرکز جامع سلامت سعادت آباد با حضور دکتر صاحبزاده معاون اجرایی ستاد مرکز بهداشت شمال غرب، دکتر اردلان سرپرست گسترش شبکه  مرکز بهداشت شمال غرب، دکتر فرهمند سرپرست مرکز جامع سلامت سعادت آباد و خانم خلیلی مسئول فنی مرکز بازدید بعمل آمد، توضیحاتی در مورد فضای فیزیکی مرکز، نحوه پذیرش و آموزش دانشجویان رشته های مختلف ارائه کردند.
دکتر فرهمند گفت: در طرح تحول سلامت معاینات دوره ای، مراقبتهای بهداشتی و برنامه های غربالگری بر اساس چارچوب برنامه مراقبت گروه های سنی نظام سلامت برای همه گروههای سنی از نوزادان تا سالمندان در این مرکز انجام میگیرد. همچنین در این مرکز کاروزان پزشکی اجتماعی و خانواده نیز، دورهی آموزش عملی و بالینی خود را طی میکنند.
دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه، مرکز جامع سلامت سعادت آباد را یکی از مراکز منتخب و دارای پتانسیل آموزشی برای پیاده سازی آموزش بالینی سرپائی دانشجویان برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با استفاده بهینه از فضاهای موجود مرکز بتوان ظرفیت پذیرش و آموزش بالینی دانشجویان را ارتقا بخشید.
سپس از مرکز جامع سلامت فاضل بازدید کردند. در این برنامه دکتر سیف فرهی سرپرست مرکز جامع سلامت فاضل و خانم جمالی مسئول فنی مرکز توضیحاتی را درباره فعالیتها و مشکلات مرکز فاضل بیان کرد.
دکتر سیف فرهی گفت: کاروزان پزشکی، پرستاری، بهداشت محیط، بهداشت حرفهای، بهداشت عمومی، مامایی، پزشکی اجتماعی و برخی دیگر از رشته ها دوره های آموزش بالینی و عملی خود را در این مرکز سپری میکنند.
وی تصریح کرد: با توجه به وجود آزمایشگاه و برگزاری کلاسهای مشاوره قبل از ازدواج در این مرکز، میتوان با اختصاص فضای فیزیکی بهعنوان پایگاههای ضمیمه، توان مرکز را برای آموزش تعداد بیشتر دانشجویان فراهم کرد.
دکتر اردلان ضمن بیان مشکلات مراکز جامع سلامت بیان کرد: این مراکز از حداقل امکانات حداکثر استفاده را کرده اند، که این در خور تقدیر میباشد.
معاون آموزشی دانشگاه یکی از نقاط مثبت مرکز فاضل در زمینه ارجاع بیماران را نزدیکی به بیمارستان آموزشی فیروزگر برشمرد و ضمن تقدیر از زحمات همکاران در  حوزه بهداشت و حضور مثبت و پررنگ آنان در همه نقاط کشور، هدف این بازدیدهای میدانی را ارزیابی برای ساماندهی بهتر در جهت آموزش در فیلد بهداشت و کمک به آموزشی شدن مراکز جامع سلامت دانست.
 وی اضافه کرد: با توجه به منابع و امکانات طرحی پیش بینی شده است که در آن حداقل دو مرکز جامع سلامت شهری به مراکز آموزشی تبدیل شوند.
معاون آموزشی دانشگاه در پایان این برنامه افزود: در این بازدیدهای میدانی حضور اعضای کمیته سیاست گذاری نگاه به مسائل و مشکلات از چند بعد آموزش بالینی است.
عکس : پور رسول
 

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 865 بار   |   دفعات چاپ: 109 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر