دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده های سلامت محور TTAC

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۸ | 
نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده های سلامت محور TTAC
برچسب اصالت و سلامت کالا به عنوان یکی از مهمترین روش هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می توان از سالم بودن مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مطمئن شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران : بر چسب اصالت و سلامت کالا به عنوان یکی از مهمترین روش هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می توان از سالم بودن مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مطمئن شد و فرآورده های سلامت محور وارداتی فاقد این برچسب و یا شناسه رهگیری و ردیابی به عنوان کالای غیر مجاز در سطح عرضه محسوب می شوند.
لازم است بدانیم که این برچسب ها صرفاٌ یک هولوگرام تبلیغی نیست. تنها پس از  استعلام و دریافت نتیجه و تطبیق آن با مندرجات روی کالا می توان از سلامت محصول اطمینان یافت.
فرآورده های سلامت محور وارداتی فاقد این برچسب و یا شناسه رهگیری و ردیابی به عنوان کالای غیر مجاز در سطح عرضه محسوب می شوند.
مشخصات بر چسب اصالت و سلامت کالا به شرح ذیل می باشد:
شناسه رهگیری :  کد 20 رقمی UID همان شناسه رهگیری و منحصر به فرد و غیر تکراری می باشد که برای بررسی آن می توان کد مذکور را از طریق وب سایت www.ttac.ir  کنترل نمود.
سری ساخت محصول : کد LOT همان شماره سری ساخت می باشد که کد مذکور می بایست با شماره سری ساخت حک شده بر روی بسته بندی کالا یکسان باشد.
تاریخ انقضاء : EXP همان تاریخ انقضای کالا  می باشد که تاریخ مذکور می بایست با تاریخ انقضای حک شده بر روی بسته بندی کالا یکسان باشد.
شماره تجاری فرآورده :  کد GTIN  همان شماره تجاری فرآورده می باشد که برای بررسی آن  می بایست کد  مذکور با  اعداد مندرج در زیر بارکد حک شده روی کالا برابر باشد و دارای طول ثابت 14-16 رقم می باشد.
کد اصالت کالا : این قسمت همان کد 16 رقمی اصالت کالا می باشد که باید ابتدا لایه رویی برچسب را بخراشید و کد مذکور را از طریق وب سایتwww.ttac.ir  یا سامانه پیامکی 20008822 و یا تلفن گویای 6185-021  بررسی نمایید.
به خاطر داشته باشید : تنها وب سایت معتبر جهت بررسی اصالت کالا وب سایت www.ttac.ir   ، تنها تلفن گویای معتبر جهت بررسی اصالت کالا تلفن گویای 6185-021 همچنین تنها سامانه پیامکی معتبر بررسی اصالت کالا سامانه پیامکی 20008822 می باشد.
روش های بررسی اصالت فرآورده
سامانه پیام کوتاه SMS    20008822
سامانه اینترنت   Www.TTAC.IR
سامانه گویا   6185-021
بارکد دو بعدی   DATAMATRIXانواع پیغام های دریافتی از استعلام
اصالت  این فرآورده مورد تایید است.
اصالت  این فرآورده قبلا توسط همین سامانه/دستگاه کنترل شده است.
اصالت این فراورده قبلا توسط سامانه /دستگاه  دیگری کنترل شده است.
این فرآورده تقلبی است.
تاریخ مصرف این فرآورده گذشته است، لطفا از مصرف آن خوددداری فرمایید.
لطفا از مصرف فرآورده خودداری کرده و آن را به محلی که از آن خریده اید، باز گردانید.
مصرف کننده ی گرامی به دلیل عدم بارگذاری کامل اطلاعات این فرآورده، امکان پاسخگویی توسط سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت وجود ندارد. لطفا طی روزهای آینده مجددا تلاش کنید. درصورت مشاهده یا برخورد با کالاهای سلامت محور غیرمجاز و قاچاق می توانید مراتب را به معاونت غذا و داروی دانشگاه مربوطه و یا سامانه شکایات مردمی 190 سازمان غذا و دارو اطلاع دهید.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 545 بار   |   دفعات چاپ: 58 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر