دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه با حضور دکتر ناصری پور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۹ | 
برگزاری نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه با حضور دکتر ناصری پور
نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 1397 با حضور رییس دانشگاه برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون اجتماعی ، دکتر مرادی مدیر مولفه های اجتماعی معاونت اجتماعی، دکتر مهرزادی مدیر پایش معاونت ، دانشجویان علاقه مند به حوزه فعالیتهای اجتماعی در سالن طبقه هفتم ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.  
دکتر موسوی به معرفی معاونت اجتماعی، واحدهای فعال و راهبردهای پیشروی این معاونت پرداخت و بر نقش فعالیتهای اجتماعی در پیشبرد اهداف عالیه بهداشت و درمان، ضرورت گسترش این فعالیتها و توسعه اقدامات داوطلبانه در بین دانشجویان و دانشگاهیان تاکید کرد. 
معاون اجتماعی دانشگاه با برشمردن بخشی از مشکلات حوزه بهداشت، درمان و همچنین مسائل و آسیب های اجتماعی پیشرو؛ تشکیل معاونت اجتماعی را فرصتی برای جلب مشارکت های گسترده اجتماعی برشمرد که با حضور دانشجویان این هدف در دسترس خواهد بود. 
در ادامه دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از تشکیل کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی از آن به عنوان فرصتی مناسب برای حضور دانشجویان در کارهای داوطلبانه و اجتماعی نام برد. 
وی با تاکید بر اینکه در دانشگاههای ما موضوع مسئولیت پذیری  اجتماعی دانشجویان مورد غفلت واقع شده است، بر ضرورت ورود دانشگاهها به فعالیت های اجتماعی اشاره کرد. 
وی افزود: فعالیت این کمیته می بایست در راستای اجتماعی کردن نظام سلامت و همچنین اهداف تحقق دانشگاه نسل سوم باشد، بخشی از این کار با کمک نهادها، خیریه ها و NGO ها ، فعالیت های دانشجویان ممکن می شود.
رییس دانشگاه گفت: همه این فعالیت ها می بایست به افزایش شور و نشاط اجتماعی در دانشگاه منجر شود.  
در ادامه دکتر مرادی لاکه مدیر مولفه های اجتماعی سلامت معاونت با همکاری دانشجویان به بررسی فرصتهای پیشروی معاونت و ظرفیت دانشجویان برای بهره گیری از آنها پرداخت.
همچنین مهمترین اولویتهای فعالیتی دانشجویان در این زمینه استخراج گردید که از جمله آنها می توان به گسترش فعالیت های پیشگیرانه در حوزه بیماری ها، آموزش سلامت، بهره گیری از ظرفیت سمن ها، جذب خیرین، انجام پژوهش های اجتماعی، محیط زیست و ... اشاره نمود. 
در پایان دکتر موسوی پیشنویس اساسنامه تشکیل کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه را جهت دریافت پیشنهادات و نظرات در اختیار حاضران قرار دادو وی این اساسنامه را در برگیرنده اهداف معاونت اجتماعی ذکر و تاکید کرد با شروع کار کمیته و اجرای اساسنامه بتوانیم شاهد فصلی نو در فعالیتهای داوطلبانه و اجتماعی در حوزه دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشیم.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 686 بار   |   دفعات چاپ: 54 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر