دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اولین جلسه شورای دانشگاه در سال 97 برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۲ | 
اولین جلسه شورای دانشگاه در سال 97 برگزار شد
اولین جلسه شورای دانشگاه با حضور دکتر ناصری پور شنبه مورخ 22 اردیبهشت درسالن کنفرانس طبقه 7 ستاد برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در این جلسه دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، معاونین ، حاج آقا عیسوی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روسای دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی حضور داشتند.
دکتر ناصری پور ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورا در سال 96 عنوان کرد: دو برنامه را برای سال جاری در نظر داریم که شامل اجرایی کردن آیین نامه بیمارستانهای مستقل و دستورالعمل نظام پرداخت عملکردی است. این دو مهم در جهت بهبود شاخصهای انسانی، جبران کمبود تختهای بیمارستانی، برقراری عدالت در دسترسی افراد به خدمات درمانی  و ارتقا سطح کیفی خدمات می باشد .
رییس دانشگاه گفت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت، بحث اصلی برقراری عدالت و افزایش کارایی است. لذا در این جهت باید سازماندهی شود واز یک سری اهرم های کنترلی در دانشگاه استفاده کرد.
وی افزود: از جمله محورهای حائز اهمیت در اهرم هعای کنترل شامل انتقال خدمات بستری به سرپایی، راه اندازی سیستم ارجاع در ارائه خدمات درمانی، ارزیابی عملکرد مدیران، اجرایی کردن پرونده الکترونیک سلامت، بروز رسانی هزینه تمام شده اعمال جراحی گلوبال، استراتژی کنترل کسورات، اجرایی کردن راهکارهای طبابت بالینی و انضباط مالی و بروز رسانی قوانین مربوط به بیمه می باشد.
دکتر ناصری پور با تاکید بر مدیریت هزینه ها اظهار کرد: مهمترین نکته که باید به آن اشاره کرد، بحث محدود کردن واردات فناوری های جدید با ارزیابی فناوری سلامت است، چرا که 60 درصد هزینه های تحمیل شده در این بخش است.
ایشان ضمن همکاری همه اعضای شورای دانشگاه برای پیاده سازی این تغییرات، بیان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و همکاری تمامی کارکنان بتوانیم در سال 97دانشگاه را به بهترین نحو ممکن اداره نماییم.
در ادامه دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه دستور العمل تعیین استاد ممتاز، آیین نامه ماموریت آموزشی و بورس را شرح داد.
سپس اعضای شورا در خصوص موارد مطرح شده نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.
گفتنی است پیرامون دستور العمل تعیین استاد ممتاز مقرر گردید طبق دستور رییس دانشگاه شاخص های سرآمدی ( آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و اجراییات ) در نظر گرفته شود و سهم دانشگاه دراین انتخاب کمتر از یک درصد باشد.همچنین کمیته منتخب برای این کار تشکیل شود.
   
 
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 645 بار   |   دفعات چاپ: 60 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر