دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری جلسه هم اندیشی معاون آموزشی دانشگاه با نمایندگان دانشجویان دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۳۱ | 
برگزاری جلسه هم اندیشی معاون آموزشی دانشگاه با نمایندگان دانشجویان دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی
جلسه هم اندیشی دکتر کوهپایه زاده با نمایندگان دانشجویان دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی روز 30 اردیبهشت ماه برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: از سلسله جلسات هم اندیشی معاونت آموزشی دانشگاه با نمایندگان دانشجویان، روز 30 اردیبهشت ماه جلسه نمایندگان دانشجویان دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی با دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه، دکتر عطایی مسئول دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه، دکتر ملکی رئیس دانشکده مدیریت، دکتر آرین خصال معاون آموزشی دانشکده، دکتر صدوقی معاون پژوهشی دانشکده، جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر ملکی هدف از ایجاد این نشست را بررسی موارد آموزشی و پژوهشی دانشجویان و تبادل نظر مستقیم ایشان با معاون آموزشی دانشگاه دانست و تصریح کرد: اطلاع داشتن معاون آموزشی دانشگاه از مسائل آموزشی و پژوهشی دانشکده می تواند به تسریع روند حل مشکلات کمک شایانی داشته باشد.
دکتر کوهپایه زاده در تایید صحبت های رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی بیان کرد، برگزاری جلساتی از این دست با دانشجویان در کنار جلسات متعارفی که با اساتید و مسئولین برگزار می شود موجبات ایجاد همفکری برای اطلاع از چالشها و مشکلات آموزشی موجود  را فراهم می آورد.
معاون آموزشی دانشگاه افزود: ۹۰ درصد مشکلات آموزشی و پژوهشی در سطح دانشکده قابل حل است و معاونت آموزشی دانشگاه با حمایت و نظارت بر عملکردها و اجرای راهبردها می تواند به سمت حل مشکلات برود.
نمایندگان دانشجویان در این جلسه خواستار استفاده از امکانات کتابخانه مرکزی دانشگاه و تعامل با دانشجویان سایر رشته ها، مقاطع و هچنین امکان محاسبه ساعات حضورشان در کتابخانه مرکزی دانشگاه جزء ساعات مقرری حضور تمام وقت شدند. کاهش دروس تکراری گذرانده شده در دوره های قبل و افزایش پروژه های عملی، کاهش تعداد واحدهای دروس پیش نیاز  از دیگر مطالبات دانشجویان بود.
دکتر صدوقی با اشاره به امکانات کتابخانه دانشکده، تهیه سریع کتابهای مورد نیاز دانشجویان، سرویس دهی فعال سایت های کامپیوتری و اختصاص مکان هایی برای مطالعه ی آرام، از دانشجویان خواست که از امکانات دانشکده به نحو احسن استفاده کنند. 
دکتر کوهپایه زاده در تایید صحبت های معاون پژوهشی دانشکده مدیریت افزود: هر اندازه دانشجو در جو آموزشی مربوطه بیشتر قرار بگیرد، هم افزایی ها بیشتر می شود.
دکتر آرین خصال در پاسخ به درخواست مذکور دانشجویان توضیح داد که دروسی که به عنوان دروس پیش نیاز در نظر گرفته شده است بر اساس رشته های مقطع قبل دانشجویان و مصوبات آموزشی دیگر لحاظ می شود.
در این جلسه معاون آموزشی دانشگاه در پاسخ به درخواست دانشجویان مبنی بر دسترسی الکترونیکی به پایان نامه ها اظهار کرد که به دلیل حفظ حقوق نویسنده، دسترسی به پایان نامه ها در همه جا به صورت حضوری و با رعایت ملاحظات قانونی می باشد.
دکتر ملکی در خصوص درخواست دانشجویان مبنی بر شفاف سازی روند انتخاب اساتید راهنما، اظهار کرد که شاخص هایی از قبیل ظرفیت استاد، الویت های دانشجو در انتخاب اساتید، علایق  و موضوع پایان نامه در انتخاب استاد راهنما دخیل هستند و دانشکده به دنبال تامین نظر دانشجو در این زمینه می باشد و البته عملکرد دانشکده در ۸۰ درصد موارد موفق بوده و تنها برای ۲۰ درصد باقی مانده با محدودیت روبرو است که این در همه گروه ها و دانشکده ها آماری معقول و منطقی می باشد.
همچنین دکتر عطایی در پاسخ به چگونگی تسهیل تعامل دانشجویان با دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه بیان کرد: مقرر شده است که کارشناسی از سوی دانشکده به دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه به عنوان رابط دانشجویان با دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه انتخاب شود تا بدین وسیله بهبود ارتباط و استفاده دانشجویان واجد شرایط از مزایای استعدادهای درخشان دانشگاه فراهم شود.
دکتر کوهپایه زاده در پایان جلسه ضمن تشکر از حضور دانشجویان، اظهار کرد: برای انجام پروژه های مشترک بین دانشگاه های علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تهران، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه هایی امضا شده است که بسیاری از مشکلات دانشجویان در انجام پروژه های مشترک مرتفع خواهد شد و شاهد هم افزایی بیشتر بین این دانشگاه ها در آینده ای نزدیک خواهیم بود.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 692 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر