دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری جلسه بررسی آیین نامه اداره مستقل بیمارستانها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۵ | 
برگزاری جلسه بررسی آیین نامه اداره مستقل بیمارستانها

جلسه بررسی آیین نامه اداره مستقل بیمارستانها با حضور دکتر ناصری پور مورخ پنجم خردادماه در سالن کنفرانس طبقه 7 ستاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛در این جلسه دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، معاونین ، روسای دانشکده ها وبخشها و مدیران گروهها حضور داشتند.
دکتر ناصری پور عنوان کرد: این جلسه با هدف اجرایی شدن آیین نامه اداره مستقل بیمارستانهاو هماهنگی روسای بخشها و مدیران گروهها تشکیل شده است.
وی گفت:البته باید برای تدوین آیین نامه ، باید  اصلاحات لازم انجام گیرد .  افراد می توانند نظرات خود را در راستای انجام تغییرات ارائه نمایند که یادآوری این نکته ضروری است که در خصوص پیشنهادات مطرح شده باید بحث اداره مستقل بیمارستانها ، رعایت حقوق  افراد ، مسائل آموزشی و پژوهشی مد نظر قرار گیرد .
رییس دانشگاه با اشاره به اجرایی کردن آیین نامه مذکور تا پایان سال جاری  اظهار کرد: ساختار جدید بیمارستانهای مستقل متشکل از مدیر عامل ، معاون اجرایی ، معاون فنی و مدیران مربوطه است.
وی افزود: هزینه های سربار آموزشی و پژوهشی مراکز تابعه باید محاسبه و به دانشگاه اعلام گردد. همچنین مدیران گروهها و روسای بخشها باید به این نکته توجه داشته باشند سهم منابع در اختیار چقدر است که با توجه به آن خدمات با کیفیت ارائه شود .
وی خاطر نشان کرد:بیمارستانها هر چه به سمت مستقل شدن پیش روند به نفع آموزش ، پژوهش ، درمان و کل دانشگاه می باشد.
دکتر ناصری پور  تصریح کرد: مدیران عامل بیمارستانها  باید دربرابر نهادهای نظارتی پاسخگو باشند و روسای بخشها و مدیران گروهها هم  مفاد آیین نامه را با دقت مطالعه و با همدلی و همکاری ایشان را در اداره مرکز یاری کنند ، همچنین آنها می باید نظارت بیشتری بر استفاده داروها ، تجهیزات پر هزینه داشته باشند و صرفه جویی لازم انجام پذیرد .
ایشان با تاکید بر ارائه خدمات با کیفیت گفت: در خدمت رسانی به بیماران ، باید افراد نیازمند بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
رییس دانشگاه ادامه داد: نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنم  بحث فعال شدن دوباره طرح تحول سلامت است و یکی از مهمترین مشکلات در این راستا کمبود منابع می باشد.
وی اشاره داشت: میزان سهم پرداختی بیمه سلامت به دانشگاه در سال 97 ، ده درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته است که افراد باید به این مسئله توجه داشته باشند و هزینه های موجود را کاهش دهند  تا کمبود منابع دریافتی جبران شود به طوری که خدشه ای در ارائه خدمات  به بیماران وارد نشود.
شایان ذکر است دکتر ناصری پور در خصوص ساختار ، تشکیلات ، حقوق و دستمزد، منابع انسانی، اعضای هیئت علمی ، نظارت بر امور اجرایی و سهم بودجه مراکز تابعه توضیحات لازم را بیان کرد و افراد حاضر پیشنهادات خود را ارائه دادند.

خبر : رهنورد
عکس : اصغری


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 903 بار   |   دفعات چاپ: 103 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر