دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


ارائه لیست بسته های تحول آموزشی در دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۷ | 
ارائه لیست بسته  های تحول آموزشی در دانشگاه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دکتر کبیر در مصاحبه انجام گرفته به همت روابط عمومی معاونت آموزشی  به سوالات مطرح شده توسط ایشان پاسخ داد که متن آن به شرح ذیل است:
لطفا برای آشنایی مخاطبان با بسته های تحول آموزش در دانشگاه مختصرا توضیحی بفرمایید؟
بسته های تحول آموزش در دانشگاه در واقع از انتهای سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت کرد و برای پیشبرد بحث آموزش در دانشگاه ها در قالب ساختارهای مشخص و با رویکرد تحول در ادامه طرح تحول سلامت  بود که عملا پیوست آموزشی طرح تحول سلامت بود. این بسته ها در قالب ۱۱ بسته تحول  و یک بسته پایش به شرح زیر دیده شد.
۱- آینده نگاری و مرجعیت علمی در آموزش پزشکی
۲- حرکت به سوی دانشگاههای نسل سوم
۳- بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور
۴- توسعه راهبردی، هدفمند و مأموریت گرای برنامه های آموزش عالی سلامت
۵- آمایش سرزمینی، مأموریتگرایی، تمرکززدایی و ارتقای توانمندی دانشگاه ها
۶- اعتلای اخلاق حرفه ای
۷- بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی
۸- توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی
۹- ارتقای نظام ارزیابی و آزمونهای علوم پزشکی
۱۰- اعتبار بخشی مؤسسات و بیمارستانهای آموزشی
۱۱- توسعه و ارتقای زیرساختهای آموزش علوم پزشکی
۱۲- پایش بسته های تحول
بسته  اعتباربخشی ما مسئولیت کشوری رتبه بندی بیمارستان های آموزشی کشور را از نظر اعتباربخشی آموزشی به عهده دارد که در دور اول این کار برای بیش از ۲۳۰ بیمارستان در کشور انجام شد و نتایج آن به اطلاع بیمارستان ها و دانشگاه های زیربط رسید.
لازم به ذکر است که هم اکنون حدود ۱۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارشناسان با بسته های تحول آموزش در حال همکاری هستند.
 
•    عملکرد بسته های تحول را به صورت خلاصه بگویید.
در انتهای سال ۹۵ اگر از نظر کمی و در قالب کسب امتیاز بگوییم ما در کلان منطقه ۱۰ در سال اول با کسب ۸۸ درصد از امتیاز ممکن بهترین رتبه را داشتیم  و با کمترین فاصله خود ارزیابی (که توسط دانشگاه انجام می¬شود)  از ارزیابی انطباق (که توسط وزارتخانه انجام می¬شود) بهترین خوداظهاری را داشتیم.
در سال ۹۶ با تغییراتی که در دبیر بسته ها و اعضای آن رخ داد خوشبختانه عملکرد ما به ۹۹.۹۲ درصد از امتیاز ممکن رسید که از همه دبیران و اعضای بسته در همین جا تشکر و قدردانی می کنم.
از نظر کیفی هم یک سری پروژه های تحقیقاتی در زمینه پژوهش در آموزش و HSR با گرانت های داخل و خارج از دانشگاه انجام می دهیم. انتشار کتاب، تعیین حیطه ها و رشته های سرآمد دانشگاه علوم پزشکی ایران، راه اندازی مرکز آزمون، توسعه و تجهیز مرکز آموزش مجازی، نیاز سنجی و طراحی کوریکولوم رشته های جدید  و بین رشته ای و مواردی از این قبیل از دستاوردهای کیفی این بسته ها بود.
 
•    برنامه آینده بسته های تحول آموزش در دانشگاه چیست؟
پس از گذشت دو سال از کارهای زیرساختی، تدوین نقشه راه و چهارچوب های اداری مورد نیاز، هم اکنون سیاست بسته های تحول آموزش دانشگاه در جهت عملی نمودن تصمیمات متخذه در دو سال گذشته با لحاظ کردن اهداف دانشگاه نسل سوم و نسل چهارم به عنوان بسته هایی در خدمت خلق ارزش، ثروت و پاسخگویی می باشد که در این رابطه بسته مجازی سازی، آماده ارائه خدمات مشاوره ای به دانشگاههای کشور می باشد. بسته حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم هم کاملا در همین راستا به فعالیت پرداخته و طرح های تحقیقاتی و نقشه راه حرکت دانشگاه را ترسیم نموده است. بسته آموزش پاسخگو نیز در همین راستا برنامه های خود را در جهت حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه نسل چهارم برنامه ریزی می کند.
 

خبر : سراوانی
عکس : پور رسول

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 686 بار   |   دفعات چاپ: 70 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر