دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


بازدید معاون آموزشی دانشگاه از مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۹ | 
بازدید معاون آموزشی دانشگاه از مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران

نشست معاون آموزشی دانشگاه با اعضای هیئت علمی  مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران مورخ ۲۸ خرداد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : در این نشست دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه گفت: هدف از برگزاری این نشست ها نزدیک شدن به اعضای هیئت علمی، ساماندهی مشکلات آنان و تقویت امور هیئت علمی با ارائه خدمات مناسب به آنان می باشد.
دکتر کوهپایه زاده ضمن  توضیح درباره دستورالعمل اجرای بیمارستان های مستقل و لزوم ارسال پیشنهادات آموزشی افزود: در ارتباط با اجرای دستورالعمل بیمارستان های مستقل سعی ما این است که از شتابزدگی جلوگیری  و به صورت سنجیده عمل کرده  و منطق را در اجرای آن لحاظ م.
وی از رئیس مرکز و مدیر گروه و اعضای هیئت علمی حاضر در این نشست خواست که نظرات و پیشنهادات کاربردی خود را با توجه به اهمیت صیانت از آموزش به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارسال کنند چرا که هدف، شروع اصلاحات در زمینه آموزش است که در محیط های آکادمیک این اصلاحات با رهبری آموزشی میسر خواهد شد.
دکتر کوهپایه زاده با بیان استراتژی های چندگانه معاونت آموزشی دانشگاه خاطرنشان کرد : اصلی ترین استراتژی معاونت آموزشی دانشگاه پرداختن به کیفیت آموزشی، توسعه رشته های تحصیلی بین رشته ای واجد فرصت های شغلی، تقویت اخلاق حرفه ای و مجازی سازی آموزش مبانی تئوریک به منظور تخصیص فرصت بیشتر به آموزش بالینی دانشجویان است.
در این نشست معاون آموزشی دانشگاه از تقویت توان مدیکال انفورماتیک معاونت آموزشی دانشگاه به عنوان راه حلی برای برطرف کردن مشکلات موجود بین مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران با دانشکده های دانشگاه نام برد و تاکید کرد، در آینده نزدیک این مشکلات با راه اندازی پورتال متمرکز اعضای هیئت علمی تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.
دکتر کوهپایه زاده در ادامه افزود :که با راه اندازی این پورتال کلیه نرم افزارهای موجود از قبیل سماء، سعاد، پژوهشیار وغیره متمرکز شده و ناهماهنگی ها از بین خواهد رفت.
سپس دکتر سید وحید شریعت رئیس مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران ،  با اشاره به تاریخچه و فرصت های موجود آموزشی دراین مرکز تصریح کرد: گروه روانپزشکی از نظر آموزشی با برنامه ریزی هایی دقیق و کاملی که انجام داده است شرایط بسیار منظمی دارد و می توان ادعا کرد که در کشور از نظر آموزش دستیاری جز بهترین هاست چرا که رکن اصلی این مرکز، آموزش است اگرچه  در عین حال هم تلاش کرده ایم که رشد متوازنی را در حوزه های آموزش، درمان و پژوهشی داشته باشیم.
دکتر شریعت در خصوص اجرای دستورالعمل بیمارستان های مستقل گفت : تکالیف بیمارستان ها  در ارتباط با آموزش به صورت شفاف بیان نشده است و اگر نقش هماهنگ کننده معاونت آموزشی یا دانشکده پزشکی در این خصوص وجود نداشته باشد نگرانی ها بیشتر خواهد شد.
در ادامه این نشست دکتر قلعه بندی رئیس گروه روانپزشکی نیز پس از معرفی تک تک اعضای هیئت علمی حاضر در این نشست بیان کرد : که ما در هر حوزه ای که بتواند به پژوهش، درمان و آموزش کمک کند نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.
همچنین دکتر مرضیه نجومی رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه نیز از اعضای هیئت علمی خواست که در فعالیت های دفتر توسعه بیمارستان روانپزشکی ایران فعالیت بیشتری داشته باشند.  
در ادامه دکتر نجومی با معرفی جشنواره وثوق اضافه کرد: برای درخشیدن در این جشنواره اعضای هیئت علمی باید دارای  فعالیت های پژوهش در آموزش باشند تا بتوان بهترین دستاوردهای آن را به عنوان فرایندهای منتخب به جشنواره کشوری شهید مطهری ارسال کرد.
در ادامه این نسشت دکتر مظاهری نژاد مدیر امور هیئت علمی معاونت آموزشی دانشگاه گفت : گروه روانپزشکی یکی از بهترین گروه های آموزشی است که شاخص های خوب اعضای هیئت علمی را دارد.
وی اعلام کرد: در آینده نزدیک سیستم سعاد ۲ راه اندازی خواهد شد که سیستمی کاربرپسندانه تر نسبت به سیستم سعاد یک می باشد.
همچنین دکتر علی کبیر مدیر آموزش مداوم دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به بسته های تحول آموزش گفت : که بین الملل سازی و فضای مجازی بهانه خوبی برای حضور، فعالیت و مشارکت بیشتر اعضای هیئت علمی می باشد.
 وی با تشریح فعالیت های مرکز مهارت های حرفه ای از اعضای هیئت علمی خواست که در این مرکز نیز فعالیت داشته باشند.
شایان ذکر است در بازدید معاون آموزشی دانشگاه از بخش های مختلف مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران، دکتر سید وحید شریعت رئیس مرکز، دکتر حمیدرضا احمدخانیها معاون آموزشی مرکز و دکتر میرفرهاد قلعه بندی مدیر گروه روانپزشکی،  ضمن همراهی دکتر کوهپایه زاده و هیئت همراه به توضیح پتانسیل ها، امکانات، مشکلات و چالش های موجود در این مرکز پرداختند که همفکری هایی نیز در خصوص رفع مشکلات آموزشی موجود انجام پذیرفت. 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 590 بار   |   دفعات چاپ: 64 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر