دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


مدیر گروه آناتومی گفت انتظار می رود تا در پایان دوره 4 ساله گروه آناتومی، بتواند رتبه 500 جهان را کسب کند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۳ | 
مدیر گروه آناتومی گفت انتظار می رود تا در پایان دوره 4 ساله گروه آناتومی، بتواند رتبه 500 جهان را کسب کند
گفتگو با دکترمحمدتقی جغتایی دکترای علوم تشریح و مرتبه استادی، رئیس دانشکده فناوریهای نوین دانشگاه علوم پزشکی ایران ، که تعداد 1368 مقاله باH-index:27 به ثبت رسانده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ جهت آشنایی با گروه آنا تومی، مصاحبه ای با دکتر محمد تقی جغتایی مدیر گروه آناتومی ،انجام شد که مشروح آن به شرح زیر است:
تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در گروه شما در حال حاضر و در کلیه مقاطع (ارشد، دکترا، پزشکی عمومی، دستیار تخصصی و فوق تخصصی) به تفکیک چند نفر هستند؟
تقریبا بین 480-400 نفر مشغول به تحصیل هستند . مقطع پزشکی عمومی طی 4 ترم تحصیلی و هر ترم حدود 120-115 نفر، کارشناسی ارشد18 نفر، دکترای علوم تشریح 23 نفر، دکترای بیولوژی تولید مثل19 نفر می باشد.
نقاط قوت و ضعف گروه خود را نسبت به سایر دانشگاههای علوم پزشکی مطرح کشور (از لحاظ سابقه، تجهیزات و امکانات، نوآوریها، اختراعات و...) توضیح دهید.
البته از مهمترین نقاط قوت گروه که دارای اهمیت است : تجهیز تمام آزمایشگاه های گروه و سالن تشریح به دوربین جهت انجام بهینه امور توسط دانشجویان ،تجهیز سالن تشریح با دوربین مدار بسته مجهز به مانیتور نمایش جهت آموزش دانشجویان پزشکی ،تجهیز سالن تشریح به تکنیک های میکروسرجری ،امکان برگزاری همزمان دو کلاس تشریح و دو کلاس مولاژ در سالن تشریح اشاره کرد.

اهداف و برنامه‌های گروه شما، در جهت حرکت به سمت دانشگاه‌های هزاره سوم، در 5 سال آینده، چیست؟
انتظار می رود تا در پایان دوره 4 ساله گروه آناتومی، بتواند رتبه 500 جهان را کسب کند ، و در حوزه‌هایی از آناتومی، گروه آناتومی دانشگاه یکی از گروه های مطرح در سطح منطقه شود. همچنین در دوره پایانی چهار ساله، گروه‌ آناتومی که برترین گروه آناتومی کشور بوده، بتواند حداقل در 2 حوزه این گروه مرجع کشور باشد.  

دستاوردهای مهم گروه آموزشی شما تاکنون چه بوده است؟
از مهمترین دستاورد های گروه می شود به موارد زیر اشاره کرد: تهیه مدل های پلاستینه از قسمت های مختلف بدن و فروش آن به دانشگاه های دیگر در کشور ،ایجاد انواع مدل های بیماری نورو دژنراتیو و  راه اندازی اولین آزمایشگاه کشت سلول های بنیادی در دانشگاه و توانایی ارائه انواع رده های سلولی به سایر مراکز دیگر است.
درخصوص امکانات گروه در زمینه درآمد زایی، چه پتانسیل‌هایی وجود دارد و چه اقداماتی تا کنون انجام شده است؟
از جمله موارد درآمدزایی که می توان گفت : تهیه مدل های آموزشی پلاستینه که به دانشگاه های دیگر ارائه می شود، ارائه و فروش انواع مدل بیماری های نورو دژنراتیو و ارائه انواع رده های سلولی اشاره کرد.
در راستای ارتقاء وضعیت رفتار حرفه‌ای (Professionalism)، چه فعالیت‌هایی در گروه شما تا کنون صورت گرفته، در حال حاضر وضعیت به چه صورت است و چه برنامه‌هایی برای آینده دارید؟
آموزش:  که به استفاده از روش های نوین آموزشی مثل PBL،  Small group در کلاس های پزشکی، تدریس به صورت پرسش و پاسخ در آموزش، استفاده از تصاویر سه بعدی و انیمیشن در آموزش مطالب است.
پژوهش:  به تشکیل هسته های پژوهشی پارکینسون، بیومارکرها در بیماری های نورو دژنراتیو و اختلالات ناباروری توجه دارد.
آینده: همسو کردن پایان نامه های دانشجویان گروه در قالب هسته های پژوهشی طراحی شده، استفاده از روش های متنوع
آموزشی در کلاسهای درسی و PBL با همکاری اساتید بالینی نیز از دیگر اقدامات این گروه می باشد.

لطفا افراد شاخص و پیشکسوت گروه (از لحاظ اخلاقی، علمی و...)، که در حال حاضر مشغول به کار بوده و یا باز نشسته شده‌اند، را نام برده، شرح مختصری از عملکرد و نکات برجسته ایشان را بیان نمایید.

دکتر مهدی مهدیزاده معاون تحصیلات تکمیلی گروهاست که ایشان در تنظیم برنامه های آموزشی و پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی  فعالیت دارد .و همچنین دکتر هما رسولی که معاون آموزشی گروه ومسئول تنظیم برنامه های آموزشی کلیه دانشجویان پزشکی و پردیس بین الملل، تنظیم برنامه های اینتگریشن گروه در دروس آناتومی، بافت شناسی و جنین شناسی  است.


لطفا یک پیام آموزشی برای عموم مخاطبان در حوزه مربوطه ارائه کنید.
آناتومی علم پایه دانش پزشکی است و علم توصیف سه بعدی بدن می باشد. بنابر این تدریس آناتومی کار هنرمندانه ای است که نیاز به قدرت بیان قوی، صبر و هنرمندی دارد.

پیام شما برای دانشجویانی که تازه وارد این رشته شده‌اند و یا قصد وارد شدن به این رشته را دارند، چیست؟
بیماران را به شکل یک وسیله نبینند و به افراد احترام بگذارند و دلسوزانه به آنها خدمت کنند و برای محقق شدن در این امر، باید ستون علم پزشکی را که شامل دروس علوم پایه و مخصوصاً علم آناتومی است، به بهترین نحو در راه یادگیری آن کوشش کنند.عکس و خبر : خرم


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 590 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر