دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری جلسه مشترک بین معاونت تحقیقات و فناوری و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۱ | 
برگزاری جلسه مشترک بین معاونت تحقیقات و فناوری و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ
 
جلسه مشترک بین معاونت تحقیقات و فناوری و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب)مورخ ۱۰ تیرماه در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ این جلسه با حضور دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری، مدیران بخش معاونت تحقیقات و فناوری   ، سرهنگ استیری رئیس امور دانشی دفتر تحقیقات  کاربردی فاتب، سرهنگ علی میر شمسی کارشناس  و سرهنگ دهقانی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فاتب برگزار شد.
در ابتدا ی جلسه دکتر ملکوتی اظهار کرد : با توجه به وجود زیر ساختهایی در حوزه پژوهش و ارتباط  مستقیم برقرار کردن با فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ  در خصوص  رفتارهای سالم اجتماعی ، رانندگی ، تصادفات ، کنترل خشونت ، و اعتیاد و به طور کلی کاهش آسیب های اجتماعی  می توانیم گامهای موثری برداریم.
دکتر ناصر بخت مدیر مراکز هماهنگی تحقیقات و فناوری  بیان نمود:  که مراکز تحقیقاتی داریم در زمینه آسیب های اجتماعی و رفتار پر خطر  به صورت فعال مشغول هستند  و از آنجائیکه پژوهش در نیروی انتظامی نهادینه شده است و همیشه همکاری لازم را انجام داده است .
 وی افزود:متعاقب این جلسه اطلاع رسانی می کنیم و مراکزی که خیلی مرتبط هستند را  به نیروی انتظامی متصل و به صورت پروژه درآورده  و پیوند مفیدی فراهم می کنیم .
سپس دکتر سنجری مدیر توسعه و فناوری سلامت عنوان کرد: حوزه فناوری در دانشگاه علوم پزشکی  ایران   در زمینه صنعت ،ثبت اختراع ،بخش IT ساخت محصولات تقاضا محور ،مرکز رشد  فعالیت دارد و تنها دانشگاه علوم پزشکی  هستیم که  دارای پارک فناوری است  .
وی خاطر نشان کرد: بدنبال انجام پروژه های صنعتی و تقاضا محور حرکت به سمت مرزهای دانش را فراهم کرده  ،انجام پروژه های تقاضا محوراز جمله تقاضا از شهرداری و سازمانها و نیروی انتظامی  را می توانیم بعهده بگیریم  و در  راستای  حل مسائل  تلاش کنیم تا   دو سازمان کارگروه تشکیل داده تا به ادامه روند فعالیت پرداخته شود .
دکتر مهدی زاده مدیر آزمایشگاها توضیح داد: انجام پروژه های تحقیقاتی کمک کند باعث کاهش مدت سربازی شود .
 در ادامه سرهنگ استیری گفت:دفتر تحقیقات کاربردی فاتب بزرگترین دفتر تحقیقات در زمینه طرح های تحقیقاتی است با ارائه طرح های تحقیقاتی در حوزه الویت تحقیقاتی از رده های تخصصی است و برای کسر خدمت بایستی پیش زمینه از نیازها و الویت های سازمان باشد هر ساله دفتر چه که  شامل نیاز های پلیس و یگانها است را در اختیار دارند و میتوانند از کسر خدمت سربازی استفاده کنند  . همچنین در زمینه تالیف و ترجمه اساتید با فرماندهی  نیز میتوانند همکاری داشته باشند  و طرح های تحقیقاتی زمان بر می باشد بایستی قبل از شروع سربازی طرح آغاز گردد.
 
در پایان جلسه دکتر ملکوتی  بیان نمود :در خصوص رفتارهای سالم اجتماعی  که در بالا ذکر شده است  و ایجاد  سرمایه اجتماعی و اعتماد اجتماعی –اقتصاد در رفتار سالم اجتماعی ،  پژوهش  تالیف سمینار سخنرانی در فعالیتهای مختلف باشد و برای هر کدام  از این موضوعات ایده پردازی شود تا بتوانیم ایده را درک و دقیقا به موضوعاتی که مورد خاص فرماندهی است و مهم میباشد قرارداده شود ودر ضمن پیشنهاد جلسه دوم گذاشته شود و مسئول مراکز تحقیقاتی هماهنگی( دکتر ناصر بخت ) با سازمان نیروی انتظامی ( سرهنگ دهقانی )بصورت مشترک جلسه داشته تا موضوعات مشخص و پروژه ها تعریف شود واین پروژه ها در بخش ترجمان دانش بتواند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و عملیاتی شود و تفاهم نامه همکاری بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ منعقد شود.
 


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 627 بار   |   دفعات چاپ: 30 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر