دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


تمرین تفکر سیستمی ؛ شعار مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۶ | 
تمرین تفکر سیستمی ؛ شعار مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری

سلام زاده گزارشی از اقدامات جاری مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه  عنوان کرد:
اقدامات انجام شده مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری در نیمه دوم سال 96 و سه ماهه اول سال 97 در چهار بخش آموزش و توسعه کارکنان ، بحث مربوط به سیستم و روش ها ، مهندسی سازمان و مهندسی مشاغل خلاصه می شود.
مهرندا سلام زاده گفت: در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم سعی شده است که اهداف این مدیریت همسو با سایر بخشها  واقع شود و مباحث پیاده سازی اصول مدیریتی ، مدیریت سیستم ، مدیریت دانش و استفاده از اصول کارآفرینی در دستور کار این حوزه قرار گیرد.
وی بیان کرد: آموزش توجیهی بدو استخدام برای کارکنان ، دوره های آموزشی متناسب با انتصاب مدیران ، برگزاری آزمون ها و درج نتیجه در کارنامه آموزشی از مهمترین اقدامات دربخش آموزش  است. همچنین برای سال 97 ، حدود 702 عنوان آموزشی  در سامانه جام برای آموزش ضمن خدمت کارکنان رسمی ، پیمانی و قراردادی در نظر گرفته شده است.
نیاز سنجی ، اثربخشی ، ارتقا فردی از طریق آموزش ( pdp)  از دیگر نکات مطرح شده توسط ایشان در خصوص آموزش و توسعه کارکنان بود.
مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه اظهار کرد: این مدیریت در خصوص ثبت فعالیتها در سامانه op با معاونت توسعه و به عنوان دبیرخانه HSR با معاونت تحقیقات و فناوری همکاری دارد.
وی تصریح کرد:بازنگری و اصلاح آیین نامه اجرایی نظام پیشنهادات یکی از کارهای اصلی است که در این مدیریت انجام شده و در این راستا ،اطلاع رسانی در تمامی مراکز تحت پوشش ،برگزاری جلسه ، ارائه گزارش به ریاست دانشگاه و تشکیل کارگروه صورت پذیرفته است.
ارائه نظر و پیشنهاد توسط  دانشجویان ، اعضای هیئت علمی و عموم مردم از بندهای اصلاحی در سامانه نظام پیشنهادات است که وی به آن اشاره کرد.
سلام زاده خاطر نشان کرد: پیگیری طرح جانشین پروری ، بررسی آیین نامه بیمارستانهای مستقل ، تهیه پکیج آموزشی  ، تعامل با سایر بخشها در برگزاری جشنواره رجایی ، ارزیابی عملکرد پرسنل و تاکید بر اقتصاد مقاومتی از دیگر فعالیتهای مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری در چند ماه اخیر می باشد.
وی با اشاره بحث تشکیلات و نهایی شدن ساختار تفضیلی بیمارستانها در سال جاری توضیح داد: در بخش مهندسی مشاغل ، به صورت ماهیانه کمیته اجرایی طبقه بندی مشاغل به همت این مدیریت تشکیل می گردد .همچنین بررسی  پرونده ها ، ارزیابی و تصمیم گیری و اعلام نتیجه در سامانه مدیریت توسعه در این راستا انجام می پذیرد.
ایشان ضمن اعلام مشارکت مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری در کمیته فرهنگی دانشگاه نسل سوم بیان نمود: طراحی سامانه ارزیابی عملکرد، ساماندهی سامانه تجارب مدیران شناسایی  و منطقی کردن فرآیندها، بررسی سامانه نوبت دهی مراکز تابعه و تحلیل اطلاعات بیمارستانهای تحت پوشش از برنامه های در دست اقدام این مدیریت است.
سلام زاده ، نظم دادن به شرایط کاری به عنوان وظیفه اصلی مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری معرفی کرد و افزود: به منظور تسریع  در امور خواهشمند است پرسنل جهت آگاهی از بخشنامه ها ، آیین نامه ها ، قوانین ،اعلام نتایج کمیته های طبقه بندی مشاغل  و اخبار مربوط به سامانه مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری مراجعه نمایند.
مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری گقت: تمرین تفکر سیستمی به عنوان شعار  این حوزه در سال 97 اعلام شده است که درسه ماه اول  سال 97، حدود 334 نفر ساعت جلسات مشترک با تمامی اعضا این مدیریت برگزار شده است .
به گفته ایشان،  نظام مند شدن  کمیته انتصاب مدیران  ، تهیه  و بروز رسانی بانک اطلاعاتی تمامی پرسنل شاغل در دانشگاه علوم پزشکی ایران و افزایش هماهنگی بین بخشی از دیگر فعالیتهای اجرا شده در  مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری می باشد.


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 587 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر