دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


قابل توجه داوطلبین مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی(PhD) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت سال تحصیلی ۹۸-۹۷ منطقه آمایشی دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۷ | 
قابل توجه داوطلبین مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی(PhD) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت سال تحصیلی ۹۸-۹۷ منطقه آمایشی دانشگاه


قابل توجه داوطلبین محترم مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی(PhD) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ منطقه آمایشی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران
 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در قالب مصوبه آمایش سرزمین یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می‌باشد؛ بر همین اساس واگذاری برگزاری آزمون‌های ورودی دوره دکتری تخصصی (PhD) به مناطق آمایشی کشور واگذار شده است.
داوطلبان گرامی با توجه به گذراندن مرحله اول آزمون دکتری تخصصی و راهیابی شما به مرحله دوم آزمون دوره دکتری تخصصی (PhD) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ ، ضمن آرزوی موفقیت توجه شما           به نکات زیر جلب می گردد:
مصاحبه‌ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختارمند است که به شیوه چند ایستگاهی (Multiple Mini-Interviews) اجرا خواهد شد. این مصاحبه صلاحیت‌های متقاضیان تحصیل در دوره های آموزشی دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.
 
زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه تقریبا بین ۷ الی ۱۰ دقیقه می‌باشد.
  گروهها می توانند تعداد ایستگاههای تخصصی را افزایش و یا نسبت به جابجائی ایستگاه ها اقدام نمایند.
 
ایستگاه ها بدون در نظر گرفتن ترتیب شامل:
•    میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن
در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه آخرین مقطع تحصیلی متناسب با رشته مورد پذیرش و مقاله مستخرج از آن به سوالات مطرح شده پاسخ دهید.
*باتوجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد، داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.
 ارائه شفاهی مطالب علمی"Scientific Presentation "
در این ایستگاه به شما چند موضوع مرتبط با رشته امتحانی پیشنهاد می شود. شما یکی از این موضوعات را انتخاب و فرض کنید در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهید. پس از انتخاب موضوع  شما فرصت دارید موضوع منتخب را آماده سازی نموده و با اشاره ممتحنین مطالب خود را بایستی در زمان مقرر بدون استفاده از تکنولوژی خاصی و صرفا بصورت گفتاری برای مخاطبین مورد نظر بیان نمایید.
موضوعات متناسب با رشته‌ی که متقاضی پذیرش هستید انتخاب خواهند شد.
•    ایستگاه جستجوی منابع علمی
در این ایستگاه ممتحنین چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذیرش را برای تحقیق در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از موضوعات را انتخاب کنید و سه مقاله مرتبط با آن را جستجو کنید. سپس مقالاتی که به عنوان منبع انتخاب کرده اید را  از نظر اعتبار علمی منبع (رفرانس) مربوطه ارزیابی نمایید و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع در متن پاسخ دهید.
•    ایستگاه اختصاصی زبان انگلیسی
یک امتحان ۳ قسمتی ( مکالمه کوتاه، درک و ترجمه متن تخصصی و درک اصطلاحات تخصصی) طراحی شده است که ضمن معرفی خود به زبان انگلیسی یک متن تخصصی به شما ارائه می شود که آن را به زبان انگلیسی قرائت نموده و ترجمه می نمایید.
معرفی خود و تحصیلات مرتبط به زبان انگلیسی
خواندن و ترجمه یک پاراگراف از متن تخصصی رشته مورد پذیرش  
خواندن، ترجمه، درک و توضیح اصطلاحات مربوط به رشته مربوطه  
 
•    ایستگاه توانمندیهای تخصصی رشته
در این ایستگاه تسلط شما در تبیین و تحلیل یک موضوع تخصصی  مورد بررسی قرار می گیرد.
  به منظور افزایش سرعت و دقت در روند مصاحبه سوابق آموزشی و پژوهشی شما که در سایت سازمان سنجش بارگذاری نموده اید، بررسی می شود.
 
 
توجه به موارد ذیل به اجرای مطلوب تر مصاحبه کمک خواهد کرد:
- لازم است داوطلبان جهت مصاحبه کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه را همراه داشته باشند.
-  از همراه داشتن وسایل الکترونیک اعم از موبایل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ... جدا خوداری کنید و در صورت همراه داشتن آن را به مسئول مربوطه تحویل دهید.
- داوطلبان گرامی ضروریست:
•    از مدارک بارگذاری شده در پورتال مرکز سنجش پزشکی یک نسخه کپی تهیه کرده و در قالب یک  CD همراه با پرینت آن در روز مصاحبه تحویل گروه مصاحبه کننده نمائید.
 
•    باتوجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد، داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.
- داوطلبان بایستی یک ساعت قبل از شروع آزمون ،در محل آزمون جهت بررسی مدارک شناسائی وکارت ورود به جلسه حضور داشته باشند.
- جهت ارتقا فرآیند مصاحبه فرم رضایت سنجی را تکمیل نموده و قبل از خروج از سالن به کارشناس ذیربط تحویل دهید.
- چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش مشخص گردد که داوطلب مدرک یا مدارکی غیر واقعی که منجر به کسب امتیاز گردیده است، ارائه نموده طبق ضوابط و مقررات اقدام خواهد شد.
-چنانچه داوطلب مستندات یا مقاله را بعد از فرصت بارگذاری سوابق در سایت دریافت نموده می تواند در روز مصاحبه آن را به مسئولان برگزاری ارائه کند.
- غیبت یا عدم شرکت داطلبان در آزمون مرحله ی دوم مصاحبه به هر دلیل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای داوطلب امکان پذیر نیست.
- خواهشمند است داوطلبان تا روز برگزاری آزمون، اطلاعیه های مندرج در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم ایران را پیگیری نمایند.
 
لینک اطلاعیه شماره 2
  
جدول زمان برگزاری مصاحبه رشته ها به شرح ذیل می باشد:
 
دانشکده رشته تحصیلی تاریخ برگزاری مصاحبه زمان مصاحبه ترتیب اسامی حروف الفبا نام خانوادگی آدرس
فناوریهای نوین پزشکی پزشکی مولکولی ۱۹/۴/۹۷ صبح
عصر
الف- ص
ض- ی
بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شهید شیخ فضل اله نوری و بزرگراه چمران-دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده پیراپزشکی - مرکز تحقیقات سلولی مولکولی
علوم سلولی و کاربردی ۲۰/۴/۹۷ صبح ـــــ
علوم رفتاری و سلامت روان روانشناسی بالینی ۲۰/۴/۹۷ صبح
عصر
الف – ق
ک - ی
تهران-خیابان ستارخان - خیابان نیایش-کوچه منصوری- پلاک ۱
مطالعات اعتیاد ۲۰/۴/۹۷ صبح ـــــ
مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی سیاست گذاری سلامت ۱۹/۴/۹۷
۲۰/۴/۹۷
صبح - عصر
صبح
متعاقباً از طریق سایت معاونت آموزشی و دانشکده مدیریت اعلام خواهد شد تهران- خیابان ولی عصر- پائین تر از نیایش-خیابان رشید یاسمی- دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی
اقتصاد سلامت ۲۳/۴/۹۷ صبح - عصر
انفورماتیک پزشکی ۲۳/۴/۹۷ صبح -عصر
مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۹/۴/۹۷
۲۰/۴/۹۷
صبح - عصر
صبح - عصر
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ۲۰/۴/۹۷ صبح
پزشکی فیزیولوژی ۱۹/۴/۹۷
۲۰/۴/۹۷
صبح - عصر
صبح - عصر
متعاقباً از طریق سایت معاونت آموزشی اعلام خواهد شد بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شهید شیخ فضل اله نوری و بزرگراه چمران-دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده پزشکی - مرکز مهارتهای بالینی
بهداشت اپیدمیولوژی ۲۳/۴/۹۷ صبح ـــــ بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شهید شیخ فضل اله نوری و بزرگراه چمران-دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده پزشکی - مرکز مهارتهای بالینی
مهندسی بهداشت محیط ۱۹/۴/۹۷
۲۰/۴/۹۷
صبح - عصر
صبح - عصر
متعاقباً از طریق سایت معاونت آموزشی اعلام خواهد شد


*ساعت شروع آزمون در نوبت صبح ۷ و در نوبت عصر ۱۳ می باشد. لازم است داوطلبان گرامی یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل مصاحبه حضور داشته باشند. 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1588 بار   |   دفعات چاپ: 67 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   1 نظر

نظرات کاربران

نظر ارسال شده توسط غنی زاده در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۷
لطف روز مصاحبه رشته بهداشت محیط رامشخص نمایید.دوروزقیدشده که مبهمهپاسخ : انتهای خبر ساعت هر نوبت مشخص شده ساعت 7 صبح و13 عصر