دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

اطلاع رسانی

  • شعار وزارت بهداشت

نمایش آمار بازدیدهای کل: 77712580

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 8392

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 988788

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 52

کاربران حاضر در پایگاه: 0

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل در سازمانهای بهداشتی و درمانی در شبکه بهداشت و درمان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۱ | 
به منظور ارتقاء توانمندی کارکنان شبکه بهداشت و درمان بهارستان  کارگاه آموزشی " کنترل در سازمانهای بهداشتی و درمانی " با حضور جناب آقای دکتر مصدق راد  عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در روز چهارشنبه مورخ 97/5/10 جهت کلیه کارشناسان و کارشناس مسئولین ستادی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.
در ابتدا جلسه دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور استاد برجسته جناب آقای دکتر مصدق راد ، هدف اجرای این کارگاه را ارتقای مستمر کیفیت خدمات سلامت و تعالی عملکرد خدمات بهداشتی، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امکانات بهداشتی درمانی در شبکه دانستند.
سپس دکتر مصدق راد در خصوص برنامه ریزی در مراکز بهداشتی درمانیآموزشهای لازم را ارائه و اظهار کردند : برنامه‌ریزی اولین و مهم‌ترین وظیفه اصلی مدیران سازمان‌های بهداشتی و درمانی است که شامل تعیین اهداف کلی و اختصاصی سازمان و اقدامات لازم برای دستیابی به آن‌هاست. برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا کار درست (اهداف) و راه درست (برنامه) را تعیین کنند. برنامه‌ریزی نقش به‌سزایی در بهره‌وری سازمان و دستیابی به مزیت برتری دارد. یک برنامه‌ریزی خوب به هدف‌مندی سازمان، استفاده بهینه از منابع، هماهنگی، کنترل و مدیریت زمان کمک می‌کند. با برنامه‌ریزی می توان به پیش‌بینی وضعیت سازمان در آینده پرداخت، اهداف واضحی برای سازمان تعیین کرد و فعالیت‌های مورد نیاز برای اجرای برنامه را اولویت بندی و تنظیم کرد. برنامه‌های سازمان می‌تواند برای کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت تدوین شوند. علاوه‌براین، مسئولینواحدها متناسب با شرایط ویژه داخلی و خارجی سازمان خود می‌توانند برنامه‌های عملیاتی، تاکتیکی و استراتژیک تدوین نمایند.
وی در ادامه مباحث آموزشی افزود : کارکنان با دریافت آموزش‌های لازم در مسیر دستیابی به اهداف سازمانی هدایت می‌شوند. در نهایت، شاخص‌های عملکردی در فرایند برنامه‌ریزی مشخص می‌شوند که در فرایندهای پایش، ارزیابی و ارزشیابی سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند  نتایج حاصل از ارزیابی و ارزشیابی به‌منظور به‌کارگیری اقدامات اصلاحی دوباره در فرایند برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه‌ریزی با اولویت بندی و تعیین اهداف درست و تخصیص بهینه منابع کمیاب منجر به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سودمند در مراکز بهداشتی درمانی خواهد شد.

در پایان کارگاه تمرین گروهی و پرسش و پاسخ بین حضار انجام گردید.
 
 
 
 CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 245 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر