دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


بازدید رییس دانشگاه از آزمایشگاه جامع تحقیقات

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۳ | 
بازدید رییس دانشگاه از آزمایشگاه جامع تحقیقات
بازدید آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه توسط دکتر ناصری پور و هیئت همراه مورخ 13 شهریورماه انجام پذیرفت .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : دکتر ناصری پور ،رئیس دانشگاه به همراه دکترملکوتی ؛ معاون تحقیقات و فناوری  ، دکتر کوهپایه زاده ؛ معاون آموزشی ،همچنین دکتر علی محمد اصغری ،رئیس دانشکده پزشکی و هیئت همراه روز سه شنبه مورخ 13 شهریور ماه از محل آزمایشگاه جامع تحقیقات بازدید کردند .
دکتر ناصری پور هدف از این بازدید را آگاهی از اهداف و برنامه های درازمدت این مجموعه عنوان داشت و باتاکید برضرورت ایجاد آزمایشگاه جامع گفت: دانشگاه درتلاش است تا شبکه ای از آزمایشگاهها با محوریت آزمایشگاه جامع راه اندازی نماید که این امر در ابتدا حکم می کند تا بدانیم این روند درچه مدت و با چه هزینه ای قرار است انجام شودو چه امکانات دیگری برای انجام امور مورد نظر ضروری است .
رئیس دانشگاه افزود : باتوجه به اینکه دانشگاه ،ایجاد دانشکده داروسازی را دردست اقدام دارد، باید دید آزمایشگاه جامع تاچه حد می تواند با توجه به امکانات خود دراین راستا کمک کننده باشد ،تا زمانی که محل مناسبی برای دانشکده داروسازی ایجاد شود دانشجویان آن با مشکل مواجه نشوند.
وی همچنین درجای دیگر از صحبتهای خود اشاره کرد ، با تجهیز این آزمایشگاه موارد بسیار زیاد برون سپاری حذف می گردد و دانشجویان و اعضاء هیئت علمی در هر رشته ای می توانند تحقیقات خود را درهمین آزمایشگاه انجام دهند . همچنین باید از منابع موجود به بهترین شکل استفاده شود .
دکتر ناصری پور درخصوص راه اندازی دانشکده داروسازی و دندانپزشکی نیز گفت : این پروسه تاکنون به تاخیر افتاده اما مجوز های لازم درخصوص تاسیس این دانشکده ها از وزارت متبوع اخذ شده تا با ایجاد این دانشکده ها بار مضاعفی که به دوش دانشکده پزشکی است مرتفع شود که امید است روند تاسیس این دانشکده ها طی سه سال آتی کامل شود .  
سپس دکتر ملکوتی نیز بااشاره به اینکه راه اندازی آزمایشگاه جامع گرچه با تاخیر همراه بود گفت : مشکل اساسی در حال حاضر تهیه دستگاههای هایتک (Hi tec)  است (دستگاههایی که آزمایشها یپیچیده را انجام میدهند و هزینه بالایی دارند) تا بتوان با تجمیع این دستگاهها ،گروهها و آزمایشگاههای دیگر نیز از آن بهره مند شودند .
وی گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی و نوسانات نرخ ارز و مسائلی که تهیه دستگاههای هایتک را با مشکل مواجه کرده . دانشگاه ایران  با دانشگاه صنعتی شریف قرارداد همکاری منعقد کرد که درآن همکاران دانشگاه میتوانند با 15% تخفیف از تجهیزات دانشگاه فوق جهت تحقیقات خود استفاده نمایند .
معاون پژوهشی دانشگاه درپایان سخنان خود خاطر نشان کرد : با توجه به امکانات موجود در آزمایشگاه جامع و دیگر گروهها نیز برنامه همکاری با شرکت های دانش بنیان را درنظر داریم که در این راستا تاکنون چند شرکت نیز با ما قرارداد منعقد کردند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 548 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر