دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری اولین نشست مدیران عامل و معاونین اجرایی بیمارستانهای مستقل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۳ | 
برگزاری اولین نشست مدیران عامل  و معاونین اجرایی بیمارستانهای مستقل
اولین نشست مدیران عامل  و معاونین اجرایی بیمارستانهای مستقل  با حضور دکتر ناصری پور  مورخ 13 شهریورماه در سالن VIP مرکز همایش های رازی  برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در این نشست دکتر سید علی صدرالسادات  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت،  دکتر کلانتری مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت ،دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر مبارکی معاون توسعه  ، دکتر توکلی معاون درمان  دانشگاه و مدیران عامل  و معاونین اجرایی بیمارستانهای مستقل  حضور داشتند.
در این نشست دکتر سید علی صدرالسادات ؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان داشت: باید با هماهنگی و همدلی ، این ایده ( اداره بیمارستانهای مستقل) را به اجرا برسانیم .
وی گفت: در راستای اجرایی کردن دستور العمل اداره بیمارستانهای مستقل ، دانشگاهها می توانند بیمارستانهای انتخابی خود را مشخص نمایند به طوری که در این مرحله بیمارستانهایی تعیین شوند که قوی باشند و افرادی هم  برای پست مدیر عامل کاندید شوند که توانایی ، علاقه و انگیزه لازم برای این کار را داشته باشند تا در انجام این طرح ، توفیق حاصل شود.
دکتر صدر السادات بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که با اجرای این دستورالعمل ، یک تحول اساسی در اداره بیمارستانها بوجود آوریم ، در واقع بیمارستانهای  مستقل باید موجی از امید، بهره وری و سرعت در انجام امور را ایجاد نمایند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اعلام حمایت از اجرای این طرح تصریح کرد: در این مسیر مدیران عامل بیمارستانهای مستقل نقش بسزایی دارند و باید برای این مهم وقت کافی اختصاص دهند و توجه جدی داشته باشند.
به گفته ایشان برای اجرای دستورالعمل بیمارستانهای مستقل ، باید نگاه جدید در مدیریت بوجود آید تا این امرمحقق گردد و در نهایت بیمارستانها به بنگاه های مستقل تبدیل و وارد بازار بورس شوند.
وی افزود: اراده ، انگیزه ، همکاری و همدلی افراد ، به میزان 80 درصد در اجرای این دستورالعمل موثر است.
در ادامه دکتر ناصری پور  رییس دانشگاه اظهار کرد: اجرای دستورالعمل اداره بیمارستانهای مستقل به عنوان یک هدف اصلی در دستور کار دانشگاه قرار دارد .
ایشان با اشاره به آسیب شناسی کمبود پزشک دراوایل انقلاب خاطر نشان کرد: در حال حاضر تامین مالی جزء اولویت های روسای دانشگاهها  مد نظر است و دو سوم درآمد دانشگاهها از درآمد اختصاصی تامین می گردد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اداره بیمارستانهای مستقل یک استراتژی کلی است که راه نجات همه
می باشد.
وی تاکید کرد: آموزش و پژوهش باید در خدمت بهداشت باشد ، همچنین می بایست به سمت اجتماعی کردن سلامت پیش رویم و سطح اول خدمات را تقویت نماییم .
دکتر ناصری پور بیان کرد: دو مولفه اصلی برای اجرای این دستورالعمل  حائز اهمیت است که شامل سیاستگذاری ،هدف گذاری و اداره عملیاتی بیمارستانها می باشد که البته چندین چالش در این راه وجود دارد که باید به آن توجه گردد:
-    چالش باور مدیران
-    چالش قبول مسئولیت و مسئولیت پذیری
-    چالش مدیران اجرایی
-    چالش مربوط به عدم شفافیت در امور مالی
خارج شدن از مقوله درمان، تقویت نظام ارجاع و سطح اول خدمات، اجتماعی کردن سلامت  و انتقال فیلدهای اجرایی از دانشکده مدیریت به سطح بیمارستانها  و تمرکز بر اجرای دستورالعمل اداره بیمارستانهای مستقل از دیگر نکاتی بود که رییس دانشگاه به آن اشاره کرد.
گفتنی است در این جلسه ، مدیران عامل و معاونین اجرایی حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات  خود را در مورد دستورالعمل اداره بیمارستانهای مستقل ارائه دادند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 861 بار   |   دفعات چاپ: 38 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   1 نظر

نظرات کاربران

نظر ارسال شده توسط skaller در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱۵
بسیار مطلب خوبی بود http://stylenet.ir/