دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


بیست و هفتمین جلسه شورای دانشگاه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۱ | 
بیست و هفتمین جلسه شورای دانشگاه برگزار شد بیست و هفتمین جلسه شورای دانشگاه با حضور رییس دانشگاه صبح امروز شنبه مورخ 21 مهرماه در سالن کنفرانس طبقه هفتم ستاد مرکزی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، در این جلسه که معاونین، روسای مراکز آموزشی و درمانی ، دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی حضور داشتند، دکتر مسعود ناصری پور ؛ رییس دانشگاه ، گزارشی از عملکرد  حوزه معاونت ها ارائه کرد و افزود: در حوزه آموزش توانستیم جایگاه علمی دانشگاه را در اعتبار بخشی های ملی و بین المللی ارتقاء بخشیم و سطح کیفی و کمی آموزش مجازی را تقویت نماییم.
وی گفت: در حوزه درمان ، نظام پرداخت عملکردی را اجرا کردیم و از چندین کلینیک ویژه  بهره برداری نمودیم  همچنین سه پروژه  احداث بیمارستان باب الحوائج سوختگی ، بیمارستان جایگزین فیروزآبادی  و امام خمینی شهریار در دستور کار قرار دارد.
به گفته ایشان در راستای اصلاح و تقویت نظام اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی ، حدود ده هزار و 900 نفر بیمار به مراکز درمانی ارجاع یافتند و 102 مورد پیوند اعضا از زمان راه اندازی واحد opu مرکز حضرت رسول (ص) انجام گرفته است.
کاهش  شاخص مرگ و میر ، استفاده از بسترهای الکترونیکی و زمینه سازی جهت ایجاد و استقرار هولدینگ آزمایشگاهی و تصویر برداری از جمله مواردی بود که وی به آن اشاره کرد.
رییس دانشگاه بیان کرد:  در حوزه پژوهشی برای اولین بار موفق شدیم در رتبه بندی بین المللی شانگهای و تایمز ، رتبه زیر هزار را کسب و در طی یکسال گذشته هشت محصول دانش بنیان تولید نماییم.
دکتر ناصری پوراظهار کرد: در حوزه توسعه مدیریت و منابع ، وضعیت کارانه پرداختی کارکنان و پزشکان بهبود یافته است و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران  در بخش مالی و اقتصادی، تقدیرنامه  سه ستاره جایزه ملی مدیریت را از بین 140 سازمان و شرکت کسب کرده است.
اجرایی  کردن بیمارستانهای مستقل ، استقرار نظام ارزیابی ، پیشنهادات وسیستم جانشین پروری ، پیگیری بحث برون سپاری و برگزاری مجامع عملکرد مالی مراکز تابعه ، استاندارد سازی و ساماندهی فضاهای بهداشتی ، آموزشی و درمانی و رشد  8 درصدی استفاده از تسهیلات اقامتی و رفاهی از جمله نکاتی بود که  توسط ایشان ارائه گردید.
وی ادامه داد: شناسایی و استفاده از سامانه های الکترونیک و یکپارچه سازی سامانه ها با سامانه سیب ، همچنین استقرار کامل پایگاهها و مراکز جامع سلامت از اهم اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه می باشد.
دکتر ناصری پور با تاکید بر توسعه خوابگاههای دانشجویی  تصریح کرد: ایجاد کانون مجد ، افزایش مشارکت های صنفی و فرهنگی دانشجویی ،تشکیل پرونده های سلامت دانشجویی و پایش سلامت روان از مهمترین فعالیتهای معاونت دانشجویی فرهنگی در طول یکسال گذشته می باشد.
از دیدگاه ایشان ، معاونت اجتماعی از زمان ایجاد ،مجامع سلامت را در سطح استان و کشور برگزار نموده است و سند اجتماعی شدن سلامت توسط این معاونت به امضا رسیده است .
وی افزود: در حوزه بین الملل ، مجوز تاسیس دانشکده دندان پزشکی را کسب کردیم و زیر ساختهای جذب دانشجویان خارجی را تقویت نمودیم و در حوزه غذا و دارو ، علاوه بر افزایش بازرسی ها و نظارت ها ، میزان بدهی ها هم نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است ،همچنین بانک اطلاعاتی شناسنامه تجهیزات پزشکی ایجاد گردیده است.
دکتر ناصری پور ضمن حمایت از انجام طرحهای پژوهشی بر همکاری اعضای هیئت علمی ، مراکز تحقیقاتی و گروههای آموزشی تاکید کرد.
از نظر ایشان ،مهمترین چالشهای  پیش رو شامل عملیاتی کردن کامل بحث بیمارستانهای مستقل، افزایش میزان رضایتمندی دریافت کنندگان خدمات ، جذب کمک های مردمی ، توسعه همکاری های بین المللی ، تامین دارو و تجهیزات است.
در این جلسه دکتر فرهادی ، عضو هیئت امنای دانشگاه ، پیشنهاد داد: برای انجام طرحهای پژوهشی و ثبت اختراعات دانشگاه از صندوق حمایت از پژوهشگران استفاده شود.

خبرگزاری دانشجو


 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 395 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر