دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


کسب رتبه نخست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۷ | 
کسب رتبه نخست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران
کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران  در دومین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت موفق به کسب رتبه نخست شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ به مناسبت گرامی داشت هفته کتاب و کتابداری، دومین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت برگزار گردید که دانشگاه علوم پزشکی ایران در این همایش موفق گردید رتبه نخست را کسب نماید.
دکتر لیلا نعمتی ؛ مدیر اطلاع رسانی پزشکی و مرکز اسناد دانشگاه در مصاحبه با واحد روابط عمومی عنوان داشت: بر اساس رتبه بندی دانشگاههای تیپ یک و بر اساس شاخصهای تعیین شده و نظارت وزارت بهداشت ، رتبه نخست توسط کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران بدست آمد.
وی گفت:  برنامه عملیاتی کتابخانه ها به صورت سالیانه توسط وزارت بهداشت رصد می شود. که در سال جاری ارزیابی کتابخانه ها برای اولین بار با نظارت وزارت بهداشت و بر اساس محورهای کتابخانه های توابع و تعداد کتابخانه ها  ،نیروی انسانی شاغل، تجهیزات و فناوری های نوین ، خدمات کتابخانه ، آموزش منابع الکترونیک ، وجود موزه و مرکز اسناد،وب سایت و میزان اعتبار و بودجه در دانشگاههای تیپ یک، دو و سه انجام گرفته است.
عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی بیان کرد: با توجه به شروع حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم  در دانشگاه علوم پزشکی ایران ، کتابخانه های دانش مبنا مد نظر است.
دکتر نعمتی تصریح کرد: در دانشگاههای پیشرو در امر تولید علم و به تبع آن ارائه خدمت اجتماعی ، تولید ثروت، خلق ارزش و افزایش آگاهی  ؛ نقش و جایگاه کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی به عنوان مراکز خدمت رسان در محیطهای رقابتی ، پیشرو بودن در جامعه اطلاعاتی به منظور فراهم کردن هر نوع اطلاعات در هر زمان و مکان به اثبات رسیده است.
به گفته ایشان در کتابخانه های دانش مبنا ، تولید مداری از یک سو و خدمت مداری از سوی دیگر بر مبنای اطلاعات حرف اول را می زند و کتابخانه به عنوان مرکز پردازش حلقه واسط میان دانشگاه و صنعت است ، از این رو کتابداران و متخصصان اطلاعاتی نیز مانند واسطه گران دانش به تحلیل ، پردازش و مدیریت دانش عینی و ضمنی می پردازند.
در پایان دکتر نعمتی ؛ هفته کتاب ، کتابداری و کتابدار را به سفیران اطلاعاتی ،دوست داران فرهنگ و تسهیل گران دسترسی تبریک و تهنیت گفت.
 

 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 702 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر