دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

اطلاع رسانی

  • شعار وزارت بهداشت

نمایش آمار بازدیدهای کل: 77712012

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 7824

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 988784

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 48

کاربران حاضر در پایگاه: 1

برگزاری کمپین یک روزه بیماری اچ آی وی/ ایدز در دانشگاه پیام نور واحد نسیم شهر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۵ | 
در تاریخ چهارده آذر 97 به مناسبت گرامیداشت هفته اطلاع رسانی ایدز واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها با همکاری واحد سلامت نوجوانان ،جوانان و مدارس و دانشگاه پیام نور شهرستان بهارستان کمپین یک روزه بیماری ایدز در محل دانشگاه پیام نور واحد نسیم شهربرگزار گردید.
در این برنامه مریم دشتبانی؛ کارشناس برنامه کنترل ایدز شهرستان در خصوص بیماری ایدز، راه های انتقال این بیماری علائم، زمان طلایی 72 ساعت جهت شروع پروفیلاکسی دارویی پس از رفتار پر خطر و مراجعه به موقع در این زمان طلایی به مرکز مشاوره شهرستان مطالبی را عنوان کردند.
در ادامه دشتبانی درخصوص دوره پنجره در بیماری، راههای پیشگیری، لزوم آگاهی در خصوص نداشتن رفتارهای پرخطر و در صورت مواجهه رعایت رفتارهای پرخطر محافظت شده، معرفی مرکز مشاوره و ارائه خدمات در مرکزمشاوره آموزشهای لازم را ارائه دادند.
سپس دکتر رجبی؛ سرپرست و پزشک مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان لزوم افزایش آگاهی جوانان در خصوص این بیماری، آسیب های اجتماعی در جامعه ، تشخیص به موقع بیماری در افراد مبتلا و در زنان باردار جهت پیشگیری از انتقال مادر به نوزاد ، فواید تشخیص و درمان به موقع و اثرات درمان برای بیمار و کاهش خطر انتقال به دیگران، معرفی مکان های پرخطر و غیر بهداشتی سخنانی را بیان کردند.
در پایان در مکانی جداگانه و محرمانه مشاوره های خصوصی جهت دانشجویان داوطلب در این برنامه صورت گرفت و تست سریعHIV  برای 18 نفر از دانشجویان انجام شد. همچنین در این کمپین رسانه های آموزشی در خصوص بیماری  اچ. آی. وی وکارت ویزیت مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان بین حاضرین توزیع گردید.
 
 CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 91 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر