دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

اطلاع رسانی

  • شعار وزارت بهداشت
  • روز اورژانس مبارک.

نمایش آمار بازدیدهای کل: 102857067

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 323067

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 1100891

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 846

کاربران حاضر در پایگاه: 2

گزارش عملکرد و فعالیت های انجام شده توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ | 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان ، دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان در خصوص عملکرد و فعالیت های واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا 17 فروردین ماه 98 گفت : به منظور حفظ و سلامت شهروندان، واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان نیز همگام با سایر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران با بسیج کلیه امکانات و پرسنل برنامه سلامت نوروزی را درتمامی مناطق شهری و روستایی شهرستان اجرا نمود.
وی در ادامه افزود : دراین طرح که از بیست و پنجم اسفند ماه سال1397 آغاز و تا 17فروردین  98 ادامه داشت، مراقبین سلامت به صورت روزانه درساعات اداری و غیراداری و روزهای تعطیل در مراکز خدمات جامع سلامت منتخب نسبت به غربالگری 470نوزاد تازه متولد شده، نمونه گیری از 3 مورد مشکوک به بیماری سرخک، نمونه گیری از یک مورد کودک مشکوک به فلج شل حاد، ،نمونه گیری از 65 نفر مشکوک به سل و نمونه گیری از 23 نفر اتباع افاغنه در زمینه لام مالاریا فعالیت کردند.
دکتر دمیریان در خصوص کنترل موارد طغیان بیماریهای  منتقله از آب و غذا نیز عنوان کردند : در این زمینه یک مورد طغیان گزارش شده توسط همکاران مبارزه با بیماریها و کارشناسان بهداشت محیط در اسرع وقت کنترل و اقدامات لازم صورت پذیرفت و همچنین از 77 مورد مشکوک به بیماری اسهال نمونه گیری به عمل آمد.
وی در ادامه در خصوص فعال بودن مرکز شبانه روزی درمان پیشگیری هاری در شهرستان در تمام ساعات شبانه روز و ایام تعطیل خبر داد و گفت : کارشناسان حاضر در این کلینیک برای 42 مورد حیوان گزیدگی اقدامات فوری و جهت 103 مورد ، واکسن پیشگیری از هاری را انجام دادند.
همچنین برای گروههای هدف در سطح مراکز، پایگاه ها و خانه های بهداشت  تعداد 3482 نفر واکسن دریافت کردند.
 در پایان ایشان در زمینه مراجعات و خدمات ارائه شده در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان اعلام کردند :در این مرکز 50 مراجعه کننده توسط پزشک مورد معاینه قرار گرفتند و  159 نفر نیز  به مرکز مشاوره مراجعه و برای 43 نفر مشاوره و تست تشخیص سریع  اچ.آی انجام شد .
وی از ارائه خدمات غربالگری ازدواج به161 نفرو ارائه مشاوره به 41 نفر در واحد مشاوره ژنتیک مرکز گلستان در این ایام خبر داد .


 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 97 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر