دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

اطلاع رسانی

  • شعار وزارت بهداشت

نمایش آمار بازدیدهای کل: 122117805

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 326749

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 1151515

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 502

کاربران حاضر در پایگاه: 3

روز جهانی بهداشت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ | 
سازمان جهانی بهداشت از بدو تأسیس با برنامه ریزی دقیق در پنج قاره جهان به خصوص نقاط بحران خیز به مبارزه با بیماری ها و علل آن پرداخته است و با آموزش و ترویج فرهنگ بهداشت از طریق شعارهایی که همه ساله در روز جهانی بهداشت در دستور کار کشورهای جهان قرار داد، توانست طی حدود هفتاد سال، بیش از کل تاریخ بشر دنیا را از شر بسیاری از بیماری ها برهاند.
 
به گزارش روابط عمومیشبکه بهداشت و درمان بهارستان، دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان با بیان این مطلب، اظهار کرد: ۷ آوریل نماد سالگرد تاسیس سازمان جهانی بهداشت (WHO) در سال ۱۹۴۸ است و این روز فرصتی برای تمام افراد جامعه فراهم میکن، تا در جهت انجام فعالیتهایی که منجر به بهبود سلامت می شوند، تلاش کنند.
 
وی با اشاره به این نکته که هر سال یکی از موضوعات اولویت دار در زمینه بهداشت عمومی مورد انتخاب و تاکید قرار می گیرد، اذعان کرد: سازمان جهانی بهداشت سال گذشته شعار «پوشش همگانی سلامت» را انتخاب کرد و از آنجا که مراقبت بهداشتی اولیه یک جز حیاتی در دستیابی به سلامتی برای همه می باشد، شعار مذکور امسال همچنان ادامه دارد و موضوع مراقبت بهداشت اولیه برای پوشش همگانی سلامت برای سال ۲۰۱۹، انتخاب شده است.
 
وی، با اشاره به این مطلب که مراقبت بهداشت اولیه، اولین نقطه تماس بین جامعه و تیم سلامت یک کشور می باشد، گفت: سرمایه گذاری در مراقبت بهداشت اولیه، یک راه مقرون به صرفه برای تامین پوشش همگانی سلامت می باشد. زیرا ۹۰ درصد از نیازهای سلامت را می توان در سطح مراقبت بهداشت اولیه برآورده کرد، علاوه بر آن با ارتقا سطح سلامت عمومی، می توان نیاز به مراقبتهای پر هزینه و پیچیده را کاهش داد
 
دکتر دمیریان با بیان اقدامات شبکه بهداشت و درمان بهارستان در راستای ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت، گفت: برای نیل به هدف سازمان بهداشت جهانی، شبکه بهداشت و درمان بهارستان، کوشیده تا در راستای ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت گام بردارد
 
در این راستا 8 مرکز و پایگاه و 2 پایگاه اورژانس در طرح تحول سلامت به منظور عدالت در دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی، افتتاح شد.
در این طرح خدمات بهداشتی مانند واکسیناسیون، غربالگری تیروئید نوزادان به صورت 100 درصد رایگان در اختیار همشهریان عزیز قرار می گیرد .همچنین همه افراد بالای 30 سال می توانند با در دست داشتن کارت ملی از خدمات غربالگری سرطان به منظور شناسایی و پیشگیری و تست قند و چربی به صورت رایگان بهره گیرند.
برنامه های طرح تحول به نحوی برنامه ریزی گردیده که فرد از بدو تولد تا زمان مرگ از تمام خدمات درمانی بهره مند می شود.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در پایان ضمن تبریک روز جهانی بهداشت، از زحمات تمامی همکاران حوزه بهداشت که در راستای ارتقا سطح سلامت جمعیت تحت پوشاز هیچ کوششی دریغ ننموده اند، قدردانی کرد.
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 121 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر