دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اعلام گزارش معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت هفته جوان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۸ | 
 اعلام گزارش معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت هفته جوان
دکتر فربد عبادی فرد آذر، گزارشی از فعالیتها و برنامه‌های معاونت بهداشت دانشگاه، به مناسبت هفته‌ی جوان ارائه داد. 
به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی: متن پیام ایشان به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی): در حرکت عظیم ملت ایران، نسل جوان باید پیشرو باشد. برای نسل جوان – به خصوص نسل جوان دانشجو - بی‌تفاوتی و خونسردی جایز نیست. روح جوان، آن روح پرتپشی است که در سختی‌ها، به داد کشور و ملت رسید و آنها را نجات داد.
ماه شعبان ایام شادی و سرور اهل بیت پیامبر علیهم السلام می‌باشد. یازدهم شعبان نیز ولادت گل هاشمی، جوان کربلا، ولادت حضرت علی اکبر(ع) می باشد. ولادت سراسر نور علی اکبر، بهانه‌ای است تا حضرتش را بیشتر بشناسیم و دمی با جوان و جوانی بنشینیم.
جوانان کشور با تأسی از دلهای عاشق و جاودانه عاشورا، ادامه راه پرفروغ امام عزیز را به سرانگشت اشاره‌های راهگشای رهبر فرزانه‌ی انقلاب، در مسیری روشن از امید طی کرده و نقش عظیم خود را، در تعالی و رشد جامعه‌ی اسلامی، با روحیه‌ای سرشار از عدالت‌خواهی تا آینده تابناک ظهور ایفا می‌کند.
نیروی خدادادی جوانان، به همراه تجربه و دوراندیشی بزرگان و نخبگان، حلال مشکلات بزرگ و پیچیده خواهد بود. هدر رفتن نیروی شگرف جوانان و عدم استفاده و عدم اعتماد به آن، خسارت جبران‌ناپذیری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و هر نظام دیگری است.
زادروز ولادت حضرت علی اکبر، روز ملی جوان نامگذاری شده است که ضمن تبریک این روز فرخنده و هفته‌ی جوان، به تمامی جوانان برومند کشور؛ با توجه به این‌که مسأله‌ی سلامت جوانان، یک مسأله‌ی فرابخشی است و در ساختار وزارت بهداشت نیز واحدهای متعددی، با توجه به رسالت خود، متولی بخش‌ها و حیطه‌هایی از سلامت جوانان هستند، لذا موفقیت در اجرای برنامه‌های مرتبط با سلامت جوانان، با مشارکت ذینفعان این امر میسر است.
با توجه به شعار هفته‌ی جوان سال جاری (28 فروردین تا 3 اردیبهشت) با عنوان "من ارزشمندم" وظیفه‌ی همه آحاد؛ به ویژه حوزه‌ی سلامت کشور این است تا با تقویت روحیه خودباوری و عزت در جوانان این مرز و بوم، حرکت پیش‌رونده کشور به سوی تعالی و موفقیت را سرعت بخشند.
توجه به جوانان عزیز به ویژه در این هفته؛ که رسالتی سترگ است، موجب می‌شود تا بیشتر مسائل ایشان توجه کرده و با حساسیت و دقت بیشتری برای رفع چالش‌های موجود جوانان تلاش کنیم.
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز، با تحت پوشش داشتن یک میلیون و 18 هزار جوان و بیش از 145 هزار دانشجو در 32 دانشگاه تحت پوشش، در این هفته برنامه‌های متعددی را انجام می‌دهد. که اهم آنها شامل این موارد است.
1. برنامه ریزی و ارائه آموزش‌های گسترده در خصوص بیماریهای واگیر و غیر واگیر – آسیب های اجتماعی – پیشگیری از رفتارهای پرخطر جنسی، پیشگیری از حوادث ترافیکی، بهداشت روان و مهارت‌های ارتباطی - سوانح و حوادث و... با تمرکز بر استفاده از تمامی پتانسیل‌های موجود در سازمان‌های هم‌طراز ( دانشگاه‌ها - ادارات ورزش و جوانان – حوزه‌های علمیه - بهزیستی - دفاتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرمانداری‌ها، شهرداری ها و استانداری هلال احمر، تبلیغات اسلامی و ...)
2. برگزاری کمپین‌های معرفی مراکز ارائه خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت به تمام اقشار جامعه به‌خصوص جوانان برای برخورداری از خدمات مراقبت سلامت و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت جوانان، مشاوره و آموزش
3. راه‌اندازی غرفه‌های مشاوره در خصوص سبک زندگی سالم و نیز ارزیابی رایگان سلامت جوانان 18-29 طبق بسته خدمت سلامت جوانان
4. برگزاری برنامه‌های اطلاع‌رسانی با حضور جوانان با تأکید بر آگاهی از سلامت خود و اهمیت مراقبت سلامت، ترویج سبک زندگی سالم، پیشگیری از رفتارهای مخاطره‌آمیز، پیشگیری از سوانح و حوادث، تغذیه سالم، فعالیت فیزیکی مناسب، ازدواج سالم و...
5. ایجاد فضاهای اطلاع‌رسانی در اماکن عمومی مرتبط با جوانان مانند پارک‌ها ، فرهنگسراها، مراکز تفریحی، باشگاه های ورزشی و....
6. انجام مشاوره رایگان در زمینه‌های مرتبط از جمله: پیشگیری از مصرف سیگار و مواد دخانی، مواد مخدر و محرک، پیشگیری از رفتارهای پرخطر جنسی، پیشگیری از حوادث ترافیکی، بهداشت روان و مهارت‌های ارتباطی، تغذیه سالم و ...
مطمئن هستم با تکیه بر شور و نشاط و نیروی محرک جوانان به عنوان موتورهای پیشران کشور، نام ایران زمین در تمامی عرصه‌ها، بر تارک دنیا می‌درخشد.
اینجانب ضمن تبریک این مناسبت فرخنده، بر خود واجب و لازم می‌دانم که با تمام توان و امکان، از دیدگاه‌ها و پیشنهادات سازنده جوانان عزیز که نقش حساس، مهم و تعیین کننده‌ای در توسعه همه جانبه‌ی مملکت اسلامی به‌خصوص ارتقای نظام سلامت کشور دارند، استقبال نموده و از خداوند کریم و قادر متعال، عزت و افتخار روزافزون جوانان این مرز و بوم الهی را خواستارم.
دکتر فربد عبادی فرد آذر
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 50 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر