دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور استاندار و روسای دانشگاههای تهران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۴ | 
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون  با حضور استاندار و روسای دانشگاههای تهران  برگزار شد
کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران با حضور استاندار تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد. 
به نقل از  روابط عمومی معاونت بهداشت :در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران که چهارشنبه اول خرداد ماه برگزار شد، استاندار تهران، روسای سه دانشگاه علوم پزشکی ایران ، تهران و شهید بهشتی،  معاون اجتماعی سیاسی استاندار و معاون فرماندار تهران، مسئولان دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، مدیرکل بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت و مدیران کل ادارات استان تهران  حضور داشتند.
بعد از طرح دستور جلسه مذکور  دکتر استوار مدیرکل بیماری های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص بسیج کنترل فشارخون، اهمیت این برنامه و اقداماتی که دراین خصوص در کشور انجام شده توضیحات خود را ارائه داد و خواستار همکاری حداکثری همه ارگان ها برای تحقق این امر با توجه به نظر ریاست  جمهور و وزیر بهداشت در استان تهران شد.
در ادامه دکتر کوهپایه زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت های این دانشگاه در مناطق غرب استان تهران با توجه به جمعیت بالغ بر5.300.000 نفری تحت پوشش مطرح و خواستار همکاری همه دستگاه ها به خصوص در راستای تامین نیروی انسانی شد.
وی خاطرنشان کرد که از نیروی توانمند استفاده شود تا در کمپین های آینده نیز با توجه با آموزش هایی که به آنها داده می‌شود استفاده نمود.
در ادامه دکتر عشرتی سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در مورد ستاد اجرایی دانشگاه ایران و کارگروه ها تشکیل شده در معاونت بهداشت توضیحات خود را ارائه کرد و جزئیات، برنامه‌ها، اقدامات و گزارش از تمامی فعالیت های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای اطلاع رسانی، تجهیزات، نیروها و جانمایی ایستگاه ها را توسط دکتر گل محمدی مدیر بیماری های معاونت بهداشت به استاندار تهران، مدیران و روسای سازمان های حاضر در جلسه ارائه و خواسته های دانشگاه را برای برگزاری دقیق این برنامه اعلام کرد.

در ادامه روسا و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی نیز برنامه های خود را در راستای بسیج ملی کنترل فشار خون اعلام و انتظارات خود از همکاری همه دستگاه های استان را در جلسه ارائه دادند.
سپس دکتر محسنی بندپی استاندار تهران، کارگروه سلامت و امنیت غذایی را یکی از کارگروه‌های مهم استانداری عنوان کرد و گفت: نظام سلامت کشور در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اقدامات ارزشمندی را در حفظ و تأمین سلامت آحاد جامعه ازنظر تربیت نیروی انسانی، کاهش مرگ‌ومیر مادران و نوزادان، افزایش امید به زندگی، بی‌نیازی از اعزام بیمار به خارج از کشور و... انجام داده است.
وی افزود: با وجود این اقدامات ارزشمند اما هنوز هم با مشکلاتی مواجه هستیم که 25 درصد از آن در اختیار وزارت بهداشت و 75 درصد دیگر خارج از حیطه این وزارتخانه است. بیماری‌های غیرواگیر و فشارخون و هرآن چه به دلیل تغییر سبک زندگی افزایش‌یافته با سیاست‌گذاری درست قابل‌کنترل و پیشگیری است.
استاندار تهران با اشاره به نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی در عرصه سلامت گفت: آنچه مربوط به سیاست‌گذاری است بر عهده ماست ولی از سه دانشگاه بزرگ استان تهران انتظار داریم هشدارهای مربوط به عرصه سلامت را اعلام و در عرصه آگاهی و مشارکت جامعه نقش‌آفرینی کنند.
ایشان خاطر نشان کرد همه دستگاه های حاضر از تمام ظرفیت خود برای انجام بسیج ملی کنترل فشارخون استفاده و همکاری لازم را با 3دانشگاه علوم پزشکی استان تهران داشته باشند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 709 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر