دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


با حکم وزیر بهداشت؛ مشاور وزیر بهداشت در امور گردشگری سلامت منصوب شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۸ | 
با حکم وزیر بهداشت؛ مشاور وزیر بهداشت در امور گردشگری سلامت منصوب شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی،  دکتر شاهین محمدصادقی را به عنوان مشاور خود در امور گردشگری سلامت، منصوب کرد.

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است؛
جناب آقای دکتر شاهین محمدصادقی
 با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرائی جنابعالی، بدینوسیله به عنوان مشاور اینجانب در امور گردشگری سلامت منصوب میشوید. امید است با استعانت از پروردگار و استفاده ازکلیه ظرفیت های درون و بیرون از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

انتظار می رود حضور جنابعالی در ساماندهی امور ذیل موثر واقع شود:

1- قابلیت های ارائه خدمات درمانی در کشور نیازمند جمع آوری و تهیه فایل مناسب جهت ارائه به مشتریان این حوزه درکشورهای هدف می باشد. شایسته است هرچه زودتر با مشارکت معاون محترم درمان و روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی، همچنین همکاری تنگاتنگ با بخش خصوصی، اطلاعات جمع آوری و به نحو مقتضی با شیوه های جذاب مبتنی بر واقعیت در مورد بازاریابی در بازارهای هدف اقدام شود.

بدیهی است هرگونه ویترین آرائی بی محتوی در درازمدت اثرات منفی خواهد داشت.

2- اخیرا" با همت همکارانمان در معاونت درمان و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری آئین نامه هایی تهیه و درمورد شرکت های تسهیل گر درمان تصمیم گیری شد که پیگیری این امر مهم بسیار موثرخواهد بود تا فعالیت در این حوزه بدون اعمال شیوه های نادرست، توسط افراد واجد شرایط و طبق اصول اخلاقی و حرفهای مناسب صورت گیرد.

3- هر گردشگر من جمله گردشگر سلامت، نباید در کشور میزبان، خود را شهروند درجه 2 در حمایت از حقوق خویش حس کند. سازوکار مناسب در دفاع از حقوق بیمار در قالب گردشگر سلامت و برخورد با کسانی که سودجویانه و بدون لحاظ نمودن حقوق قانونی، اخلاقی و شرعی وی رفتار می کنند در ایجاد جاذبه و اطمینان خاطر گردشگران سلامت بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

4- ترغیب و حمایت بخش خصوصی و حتی واگذاری مدیریت تخت های VIP بیمارستان های دولتی به بخش خصوصی از ارکان اصلی این حرکت مهم است. در این راستا لازم است تعرفه ای مناسب که هم بتواند قابل رقابت در بازارهائی همچون کشور همسایه مان ترکیه باشد و هم سودآوری مناسب ارائهدهندگان خدمت را فراهم نماید، تعیین شود.

5- ایجاد مراکز درمانی طب مکمل و طب سنتی زیر نظر متخصصین صاحب صلاحیت و همچنین فعال سازی مدرن ایستگاه های آب درمانی در استان هایی همچون اردبیل و دیگر نقاطی که بهره مند از این موهبت های
طبیعی می باشد، همراه با همکاری مستمر با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری جهت ایجاد تسهیلات اقامتی جنبی از موارد دیگری است که در خلق ثروت و اشتغال زایی در استان های مختلف موثر خواهد بود.

6- تجربه گران سنگ در آموزش علوم پزشکی، ایجاد شبکه بهداشتی درمانی و کارشناسان و اساتید برجسته ای که در این حوزه ها داریم، سرمایه ارزشمند دیگری فراهم نموده که می توان از این ظرفیت های بی بدیل در جذب دانشجو و اعزام اساتید و کارشناسان طی قراردادهای مختلف به کشورهای هدف اقدام نمود که در این زمینه همکاری معاونت های محترم آموزشی و بهداشت را می طلبد که شایسته است، برنامه ای مدون با مشارکت ایشان تهیه و با ارزیابی قابلیت های موجود به نحو مقتضی شیوه همکاری بررسی و پیگیری شود.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 178 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر