دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری دومین جلسه کارگروه تدوین سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر استان تهران در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ | 
دومین جلسه کارگروه تدوین سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر استان تهران به میزبانی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران (تهران،ایران و شهید بهشتی) در تاریخ 23/11/ 95   با حضور سازمان ها و ادارات  استان تهران در محل سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد  . در این جلسه آقای دکتر گل محمدی مدیر گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی ایران ،. در خصوص بیماری های غیر واگیرو بار آن در جهان ، تدوین سند جهانی و الزامات سند ملی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر، به بیان مطالبی پرداخته و تاکید نمودند که سند استانیپیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر ، یک سند ده ساله است که گزارش نهایی آن درسال 1404 به سازمان بهداشت جهانی با هدف کاهش 25 درصد مرگ زودرس ناشی از بیماری های غیر واگیر ارائه خواهد شد . پس از تدوین سند استانی و تایید آن در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ،برنامه عملیاتی آن به صورت سالانه توسط هر سازمان تدوین و گزارش آن به صورت شش ماهه به کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ارسال خواهد شد.
سپس گزارشی از وضعیت همکاری سازمان ها در تدوین سند استانی ارائه  و از نمایندگان محترم سازمان ها خواسته شد تا تاریخ 30/11/95 نسبت به ارسال نهایی سند سازمانی خود اقدام نمایند.
در ادامه ، سازمان هایی که سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر سازمانی خود را تدوین نموده بودند ، به شرح استراتژی های خود پرداختند و در این خصوص، به پرسش های مطرح شده توسط جناب آقای دکتر امینی منش مدیر گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر دانشگاه  علوم پزشکی تهران و سرکار خانم دکتر فربخش مدیر گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیردانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی و جناب آقای دکتر کریمی  کارشناس مسوول واحد پیشگیری و  مبارزه با بیماری های غیر واگیردانشگاه علوم پزشکی ایران ،پاسخ داده شد  .
 
 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 299 بار   |   دفعات چاپ: 65 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر