دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • اخبار دسته بندی شده
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


وزیر بهداشت در مراسم امضای تفاهم نامه با وزیر آموزش و پرورش: پیشرفت کشور بدون داشتن جامعه سالم، میسر نیست

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۱۶ | 
پیشرفت کشور بدون داشتن جامعه سالم، میسر نیست
وزیر بهداشت گفت: بعید است که بدون کمک وزارت آموزش و پرورش، بتوانیم شاهد شکوفایی نظام خودمراقبتی و ارتقای بهداشت عمومی و دانش و سواد مردم در حوزه سلامت باشیم و اساس کار ما در آموزش و پرورش، ارائه آموزش هایی است که بار بیماریها و هزینه ها در دوران میانسالی و سالمندی را کاهش دهد و به سلامت جسمانی، روحی و روانی مردم کمک کند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با وزیر آموزش و پرورش با موضوع ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان دارای بیماری های خاص و صعب العلاج، اظهار داشت: اگر به طور مداوم به رصد و پایش تفاهم نامه های امضا شده و برنامه های در حال اجرا بپردازیم و از نظر شکلی و محتوایی از آنها مراقبت کنیم، حتما آثار مثبت این تفاهم نامه ها و برنامه ها در دهه های آینده ظاهر می شود و امیدواریم که تمام مسئولان حاضر و آنهایی که در آینده مسئولیت می گیرند، از آموزش و پرورش و سلامت، مراقبت کنند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امکان ندارد که کشوری بدون داشتن مردمی که در صحت و سلامت باشند، پیشرفت کند و هر قدر در این حوزه تلاش و کوشش کنیم، برای آینده کشور و نسل های آینده، سرمایه گذاری کرده ایم.

دکتر هاشمی ضمن ابراز امیدواری از اجرایی شدن و شکوفایی نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان، گفت: اجرای این برنامه مهم، از عهده یک وزارتخانه خارج است و دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران باید نسبت به اجرای آن اهتمام کنند و امیدوارم که همه به وزارت آموزش و پرورش در اجرای این برنامه مهم کمک کنند.

دکتر هاشمی یاد آور شد: وزارت بهداشت نیز در زمان هایی مانند تصویب بودجه و برنامه ششم توسعه از وزارتخانه هایی مانند آموزش و پرورش، علوم و ورزش به دلیل رابطه ذاتی ماموریت ها، حداکثر حمایت را کرده است.

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم تصویب درسنامه آموزش جامع سلامت، تاکید کرد: امیدوارم مراحل تصویب این درسنامه به سرعت طی شود زیرا باید بتوانیم به جای محفوظات، توانمندی مردم را ارتقا ببخشیم و ارتقا بخشی توانمندی مردم، قطعا مورد توجه همکاران ما در مقاطع تحصیلی و آموزش عالی خواهد بود.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: گرفتاری های زیادی در حوزه های فرهنگی و رفتاری در کشور وجود دارد و آسیب های اجتماعی، حاصل این گرفتاری ها است که بر هیچ فردی، پوشیده نیست بنابراین باید مراقبت و توجه ویژه ای به این حوزه کنیم و حل این مشکلات فقط منحصر به دستگاه های فرهنگی در کشور نمی شود اما کل دولت و نظام جمهوری اسلامی، باید به فرهنگ و رفتار مردم توجه و به ارتقای آن کمک کنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید، معاونت های مربوطه در وزارت بهداشت و آموزش و پرورش، حتما در مورد عرضه مواد غذایی در بوفه های مدارس، سخت گیریهای بهداشتی را داشته باشند و به افزایش وزن، تحرک، کاهش مصرف قند، نمک و چربی و پرهیز از مصرف تنقلات آسیب رسان در محیط های آموزشی، توجه ویژه ای کنند.

دکتر هاشمی اجرای طرح سفیران سلامت دانش آموزی را بسیار ارزشمند خواند و افزود: اگر فرض کنیم که بیش از یک میلیون سفیر سلامت دانش آموزی در کشور، حتی بر روی والدین، خواهران و برادران خود تاثیر نداشته باشند و خودشان آداب بهداشتی را بیاموزند و ملکه ذهن کنند، در حوزه پیشگیری اقدامی بسیار ارزشمند است.

وزیر بهداشت با اشاره به امضای تفاهم نامه ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان بستری در بیمارستانها و مراکز درمانی، گفت: اقداماتی که در قالب این تفاهم نامه انجام می شوند، خیرخواهانه و انسان دوستانه است و از درد و دغدغه این دانش آموزان و اولیای آنها می کاهد و نوعی حمایت روحی و معنوی است.

دکتر هاشمی یادآور شد: رفع دغدغه و اضطراب، به روند درمان و تاثیرگذاری داروها، کمک می کند و امیدواریم که در طول مدتی که دانش آموزان در مراکز درمانی بستری هستند رنج عقب ماندگی از تحصیل را احساس نکنند و از حمایت های روحی و معنوی بهره مند باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به امضای 5 تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در دولت یازدهم، گفت: عمل کردن به این تفاهم نامه ها و نتایج ارزشمند آنها، جای خوشحالی و خرسندی دارد و یک کارنامه بسیار درخشان است و باید از دکتر فانی، دانش آشتیانی و مسئولان وزارت آموزش و پرورش، تشکر کنم.
دکتر هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد که در دولت آینده نیز علاوه بر استمرار تفاهم نامه های امضا و اجرا شده بین وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش، به اقدامات، عمق بیشتری بخشیده شود چراکه این اقدامات بیشتر به نفع وزارت بهداشت است.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1342 بار   |   دفعات چاپ: 223 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر