دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • اخبار دسته بندی شده
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری همایش سلامت اجتماعی سالمندان با همکاری کمیته امداد (ره) و شبکه بهداشت و درمان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۹ | 
برگزاری همایش سلامت اجتماعی سالمندان با همکاری کمیته امداد (ره) و شبکه بهداشت و درمان بهارستان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: به مناسبت دهه کرامت همایشی تحت عنوان "سلامت اجتماعی سالمندان" روز دوشنبه 9 مرداد ماه  96 در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای قلم شهرستان بهارستان برگزار گردید.
در این همایش دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان، آقای مصفا رئیس اداره امداد امام خمینی (ره)، آقای لطیفیان رئیس اداره بهزیستی ، حاج آقا موسوی میدانی امام جمعه موقت نسیم شهر و 100 نفر از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان حضور داشتند.
 در ابتدا دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در خصوص طرح تحول سلامت و اقدامات شبکه بهداشت در سطح شهرستان و اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند :«بایدکاری بکنیم که بیماروخانواده اش جزرنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند»، گفت: سرآغاز برنامه ریزی برای اجرای طرح تحول سلامت بود؛ افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) در شهرستان بهارستان با تعرفه دولتی یکی از اتفاقات بسیار مهم این دوره بود. همچنین اجرای طرح تحول، اتفاق مهمی در حوزه بهداشت برای پاسخگویی به نیازهای نوین سلامت ، بویژه در گروه سنی میانسال و سالمندی است.  
وی افزود: گروه سنی میانسالان از سن 30 تا 59 سال و بالای 60سال دوره سالمندی  را پوشش می دهد. حوزه بهداشت که پیش از این تا حد زیادی بر خدمات بیماریهای و اگیردار و مراقبتهای بهداشتی در نظر گرفته شده و برای گروه سنی مادر و کودک متمرکز بود، سعی دارد علاوه بر خدمات موجود، به عوامل خطر، بیماریهای واگیر و آسیبهای اجتماعی نیز بپردازد.
دکتر دمیریان اظهار داشت: تقویت خدمات مربوط به ارزیابی دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، سرطان های شایع زنان( سرطان پستان و دهانه رحم)، تغذیه، فعالیت بدنی، سلامت روان ، سرطان های روده و ارزیابی خطر ابتلای به حوادث قلبی عروقی در ده سال آینده محور اصلی تدوین بسته خدمات نوین سلامت در دوره میانسالی وسالمندی است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان خاطرنشان کرد: با اطمینان می توان گفت رویکرد پیشگیرانه قوی نسبت به بیماری غیرواگیر به عنوان مسئله اصلی ، مهم و فوری در کنترل علل مرگ و میر زود هنگام گروه سنی میانسالان محسوب می گردد.
شبکه بهداشت و درمان بهارستان در راستای اهداف حوزه بهداشتی کشور جهت گروه سنی 30 سال به بالا، میانسالان و سالمندان اقدام به تشکیل پرونده الکترونیک و ارائه کلیه خدمات رایگان می نماید. لذا مردم شریف منطقه با در دست داشتن کارت ملی و دفترچه بیمه می توانند به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت منطقه خود مراجعه نموده و از وضعیت سلامت خود مطلع گردند.
سپس آقای آروین و خانم صفی خانی کارشناسان واحد بیماریها در خصوص بیماری سل و سرطان مطالب مفیدی را آموزش دادند.
در حاشیه این همایش با توجه به در معرض خطر بودن کلیه مددجویان ، حاضرین توسط تیم سلامت تحت ارزیابی دقیق جسمی (فشار خون ، تعیین نمایه توده بدنی و ویزیت رایگان )قرار گرفتند.
این تیم شامل 2 نفر پزشک آقا و خانم ،2 نفر مراقب سلامت و 2 نفر کارشناس بیماریها بود که اطلاعات افراد جهت ثبت در پرونده الکترونیک اخذ و جهت ارزیابی تکمیلی و غربالگری بیماریهای غیر واگیر به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت محل سکونت  ارجاع داده شدند.
همچنین ضمن آموزش چهره به چهره و ارائه بسته آموزشی ، از افراد دارای سرفه مزمن نمونه خلط رایگان نیز تهیه گردید.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1272 بار   |   دفعات چاپ: 209 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر